Menu

Home Life TS 8293 – Recenze, testy a srovnání

Dobré Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Odvlhčovače vzduchu

Klady

  • Pro menší místnosti
  • Automatické vypnutí
  • Kontrolka plné nádržky
  • Nízká spotřeba energie
  • Velké množství recenzí

Zápory

  • Neatraktivní design
  • Objem nádržky jen 500 ml
1 000 Kč Orientační cena

Charakteristika

Odvlhčovač vzduchu Home Life TS 8293 cílí především na nenáročné uživatele, kteří trvají na nízké ceně a malých rozměrech. Spolu s těmi je třeba počítat s poměrně malou odvlhčovací kapacitou, dá se ovšem považovat za energeticky úsporný model vhodný pro menší místnosti.

Základní parametry

Tento odvlhčovač vzduchu se vyznačuje primárně svou nízkou pořizovací cenou, se kterou je v rámci odvlhčovačů této velikosti bezkonkurenční. Navíc sklízí kladné uživatelské recenze a je snadno dostupný na trhu u vícero prodejci, a proto se také produkt dostal do našeho srovnání.

Odvlhčovací výkon

Denně odfiltruje 250 ml vody, čemuž zároveň odpovídá i malá sběrná nádobka o objemu 500 ml – její velikost je tedy dostačující na zhruba 2 dny provozu, poté musíte zkondenzovanou vodu vylít. Výhodou je zde automatické vypnutí při naplnění nádržky, tudíž nehrozí, že by voda přetekla a dostala se do útrob zařízení. Pro indikaci zaplnění nádržky slouží také LED kontrolka.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

V době psaní této recenze (únor 2023) sklízí odvlhčovač 86% průměr uživatelských hodnocení na portále heureka.cz. Od této hodnoty lze vyvodit poměrně velkou uživatelskou spokojenost. V recenzích se nejčastěji objevují kladné ohlasy na tichý chod a nízkou spotřebu energie a většina uživatelů potvrzuje, že produkt splnil jejich očekávání. Pochopitelně si uživatelé pochvalují také nízkou cenu.

Na druhou stranu se ale najdou i tací, kteří produkt hodnotí negativně nebo jej přímo nedoporučují. Nejvíce záporných komentářů si odvlhčovač vysloužil zejména za svůj nízký výkon (vzhledem k dražší konkurenci), ten však odpovídá velikosti zařízení (pozn. redakce).

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Pokud bychom měli vypíchnout hlavní výhody tohoto produktu, pak jsou to bezesporu finanční náklady nutné na pořízení. Stejně výkonná zařízení totiž na trhu seženete obvykle za dvojnásobnou cenu. S ohledem na cenovou relaci je nutné počítat s menšími rozměry a také poměrně malou nádobkou na vodu, kterou ale stačí vylévat jen jednou za dva dny. Výhodou malých rozměrů je ale možnost umístění třeba na stole či na poličce.

Za nevýhodu můžeme kromě nízkého odvlhčovacího výkonu jen 250 ml/den považovat snad jen horší designové zpracování, které ale nemá vliv na účinnost. Oproti jiným produktům se tento model může pochlubit také nízkou hmotností a madlem pro snazší přenášení.

Porovnání s alternativami

Jako vhodnou alternativu k produktu Home Life TS 8293 můžeme doporučit například odvlhčovač vzduchu Malatec 16439. Ten se s ohledem na srovnatelnou velikost pyšní o něco vyšší odvlhčovací kapacitou, a to hned 330 ml za den. Má také větší sběrnou nádržku na vodu, která se navíc umisťuje ze zadní strany. Díky tomu má Malatec 16439 čistější designové linie a hodí se i do moderních domácností. Je však o něco dražší.

Závěrečné shrnutí

Home Life TS 8293 je ideálním odvlhčovačem pro nenáročné uživatele, kteří hledají cenově dostupné zařízení do malé místnosti. Vzhledem k jeho drobným rozměrům se skvěle hodí pro umístění na stůl nebo poličku, je ovšem třeba počítat s poměrně nízkou odvlhčovací kapacitou jen 250 ml za den. Spolu s nízkou pořizovací cenou vás ale jistě potěší také nízká spotřeba elektrické energie a funkce automatického vypnutí při zaplnění nádobky na vodu.

Parametr Tento produkt
Značka / výrobce

Home Life

Typ

Kondenzační

Odvlhčovací kapacita (l/den)

0,25

Objem sběrné nádoby na vodu (l)

0,5

Čistička vzduchu

Ne

Wi-Fi

Ne

Transportní kolečka

Ne

Hmotnost (kg)

1,1

1 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Home Life TS 8293 | Hodnocení: Dobré
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva je naší dlouholetou redaktorkou a s výběrem odvlhčovače vzduchu má vlastní zkušenosti. Díky tomu vám napoví, které parametry byste při výběru rozhodně neměli opomenout nebo jaké funkce se vám během používání mohou hodit. Iva autorsky stojí také za dalšími tématy z oblasti péče o domácnost či zdraví, jako jsou například ventilátory či horská slunce.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Home Life TS 8293

Home Life TS 8293

1 000 Kč Orientační cena