Menu

Hoover CAN1700R 011 – Recenze, testy a srovnání

79,9 % Celkové hodnocení

Také nás zaujalo v kategorii Parní mopy

Klady

  • Vysoký výkon
  • Velká kapacita vody
  • Na všechny typy podlah
  • Snadno skladovatelný
  • Kladné recenze

Zápory

  • V balení jen 1 návlek
  • Nemá odvápňovací systém
  • Nemá ruční čistič
2 400 Kč Orientační cena

Základní charakteristika

Parní mop Hoover CAN1700R 011 zaujme zejména méně náročné uživatele, kteří cílí na nízkou cenu a nehledají produkt s nejlepšími hodnotami parametrů na trhu. I přesto však musíme podotknout, že tento model ve spoustě ohledech konkuruje leckdy i dražším produktům.

V rámci našeho srovnání vyniká svým vysokým příkonem, od kterého lze odvodit slušný výkon, ale spolu s ním také vyšší provozní náklady. Má také s ohledem na konkurenci velkou nádobu na vodu o objemu 700 ml, avšak v provozu vydrží jen cca 25 minut, což je průměrná hodnota. Výhodou v rámci nízké cenové kategorie je zde určitě regulace množství páry, kdy můžete stisknutím spouštěče upravovat intenzitu podle potřeby, takže pak nemusíte vodu doplňovat tak často.

Díky regulaci páry jej navíc můžete využívat na všechny typy tvrdých podlah a spolu s nástavcem také na koberce, což u levných variant není vždy samozřejmostí. Velkou výhodou je také jeho skladnost, kdy jej můžete na základní hubici uskladnit ve vertikální parkovací pozici. Výšku má v této pozici přitom jen 66 cm, takže jej snadno umístíte i do skříně. Vzhledem k 6metrovému kabelu lze předpokládat, že se vám bude s mopem snadno manipulovat i ve větších místnostech.

Parní mopy
Parametr Tento produkt
Výrobce

Hoover

Objem komor (ml)

700

Doba provozu (min)

25

Doba ohřívání vody (s)

20–30

Regulace množství páry

Ano

Odvápňovací systém

Ne

Kontrolní diody

Ano

Bezpečnostní ventily

Ne

Tvar

Obdélník

Délka kabelu (m)

6

Počet mikrovláknových návleků v balení

1

Sklopné madlo

Ano

Nástavec na koberce

Ano

Odnímatelný ruční čistič

Ne

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

V době psaní recenze (červen 2023) lze k parnímu mopu Hoover dohledat i množství uživatelských hodnocení, které svědčí o velké míře spokojenosti. Uživatelé často chválí silný výkon páry, který lze navíc regulovat, a zmiňují také fakt, že při nejnižším výkonu mop vydrží v provozu déle než udávaných 25 minut. Chválí si také snadné nasazení i sejmutí mopu z hlavice. Najdou se ale i negativní ohlasy, kdy je jako jediná nevýhoda zmiňována nutnost soustavného držení spínače pro vypouštění páry (není vypínač on/off).

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Největší výhodou tohoto produktu je příznivá cena v porovnání s výbornými hodnotami některých parametrů. Jde například o vysoký příkon nebo velkou nádobku na vodu, s jejíž objemem se v rámci našeho srovnání řadí k největším. Naopak ale výdrž v provozu či doba nahřátí přístroje je zde spíše průměrná. Na druhou stranu ale parnímu mopu nechybí regulovatelné množství výstupní páry, takže si vždy můžete přizpůsobit její intenzitu podle potřeby, díky tomu pak nemusíte vodu doplňovat tak často.

Bohužel ale mop není 2v1, takže musíte oželet ruční parní čistič, který u mnohé konkurence najdete. Za nevýhodu můžeme také považovat fakt, že v balení je jen 1 návlek a že mop nemá odvápňovací systém, který by jinak mohl prodloužit životnost v případě používání tvrdé vody.

Porovnání s alternativami

Pokud chcete Hoover CAN1700R 011 porovnat s vhodnými alternativami, můžete si prohlédnout například Vileda 146574 Steam mop, který je k dostání za přibližně stejnou cenu a má srovnatelné hodnoty parametrů. Hlavním rozdílem je zde jiný typ hlavice, kdy je Vileda lepší volbou v případě členité domácnosti – má totiž trojúhelníkovou hlavici, s níž se snadno dostanete i do užších zákoutí a rohů.

Závěrečné shrnutí

Parní mop Hoover CAN1700R 011 zaujme především méně náročné uživatele, kteří cílí na nízkou pořizovací cenu a nehledají ten nejlepší produkt na trhu. Na druhou stranu ale leckterými parametry tento parní mop konkuruje i dražším modelům. Vyznačuje se slušným příkonem, od kterého lze očekávat, že bude mít mop silný výkon, ale může také obnášet vyšší náklady na provoz. Výhodou je také objemná nádobka na vodu, s jejíž hodnotou patří v rámci našeho srovnání k těm nejlepším. Doba provozu je ale průměrná, stejně jako doba nahřátí přístroje. Jedná se o mop s obdélníkovou hlavicí, která se hodí spíše pro velké plochy, v členitých prostorech se s ní může hůře manipulovat.

2 400 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Hoover CAN1700R 011 | Hodnocení: 79,9 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má s parními mopy vlastní zkušenosti, o které se prostřednictvím našeho srovnání neváhá podělit. Protože dobře ví, jak může být úklid domácnosti náročný, poradí vám, jak si jej pomocí vhodně vybraného parního mopu usnadnit. Prozradí například, které funkce se vám budou hodit pro multifunkční úklid nebo po kterém modelu sáhnout, máte-li doma hodně členité prostory.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Hoover CAN1700R 011

Hoover CAN1700R 011

2 400 Kč Orientační cena