Menu

Recenze a porovnání AEG CIB56400BX

Doporučujeme Při nákupu v kategorii indukčních sporáků

Datum doporučení: Červenec 2019

84,4 % Celkové hodnocení
  • Teleskopické rošty
  • Nižší spotřeba
  • Bezpečný pro rodiny s dětmi
  • Slabší příkon
  • Žádný čisticí systém
18 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Indukční sporák AEG patří k méně objemným a výkonným produktům v našem výběru. Kapacita jeho trouby je 58 l, což je vhodný objem spíše pro méně početnou domácnost. Příkon 9 918 W patřil v době vzniku této recenze (červenec 2019) k podprůměrným hodnotám, tehdejší průměr byl cca 10 300 W. Energetická třída A byla v době psaní tohoto textu shodná pro většinu prodávaných sporáků, všechny jsou tedy víceméně stejně úsporné. Pro případ, že hledáte co nejúspornější model, zaměřili jsme se na spotřebu sporáků trochu detailněji. Tento model má spotřebu na cyklus běžného pečení 0,84 kWh a na cyklus horkovzdušného pečení 0,76 kWh. Pokud tuto spotřebu porovnáme s objemem trouby, zjistíme, že na litr objemu vyjde 0,014 kWh na cyklus běžného pečení a 0,13 kWh na cyklus horkovzdušného pečení. To jsou v našem výběru střední až nižší hodnoty a tento sporák proto patří spíše k úspornějším modelům.

Parametr Tento produkt
Výrobce AEG
Objem (l) 58
Příkon (W) 9 918,4
Energetická třída A
Spotřeba na cyklus běžného pečení (kWh) 0,84
Spotřeba BP na litr (kWh) 0,014
Spotřeba na cyklus horkovzdušného pečení (kWh) 0,76
Spotřeba HP na litr (kWh) 0,013

Funkce varné desky

V kategorii funkcí varné desky obstál sporák AEG velice dobře, postrádá pouze funkci Stop and Go. Ta umožňuje vaření rychle zastavit a po pauze navázat se stejným výkonem, nejde tedy o naprostou nezbytnost. Sporáku naopak nechybí displej a časovač, najdeme u něj také dětskou pojistku a ukazatele zbytkového tepla. Je tedy zcela bez problémů použitelný i v rodinách s malými dětmi. Nechybí ani Booster, který umožňuje rapidní zvýšení výkonu, a automatické vypnutí. Pokud zapomenete desku zapnutou a nebude na ní žádné nádobí, po určitém čase se sama vypne.

Parametr Tento produkt
Displej Ano
Časovač Ano
Dětská pojistka Ano
Ukazatel zbytkového tepla Ano
Automatické vypnutí Ano
Booster Ano
Stop and Go Ne

Funkce trouby a rozměry

Z funkcí trouby chybí sporáku CIB56400BX dvě funkce, na jejichž absenci narážíme u těchto modelů nejčastěji. Je to rychlý ohřev a čisticí systém. Funkce rychlého ohřevu urychluje předehřátí trouby, čisticí systém může být například pyrolýza nebo AquaClean, tedy procesy, které více či méně usnadňují čištění vnitřku trouby. Kromě těchto dvou položek už ale sporák AEG žádnou další funkci nepostrádá. K celkem standardní výbavě patří časovač a vnitřní osvětlení trouby. Díky ventilátoru a kruhovému topnému tělesu můžete s touto troubou péct i na horkovzduch, nechybí jí ani možnost grilování. Řadí se také k několika modelům v tomto porovnání, u kterých najdete i teleskopické rošty, které vám usnadní manipulaci s horkými plechy.

Při pečení můžete vybírat z devíti režimů, což byl v době vzniku recenze lehký nadprůměr. Mimo přímo pečicí funkce u ní naleznete i dvě doplňkové, a to šetrné rozmrazování a zapnutí osvětlení (to samo v troubě jen mírně zvedne teplotu, čehož se dá využít například při kynutí těsta). Šířkou 50 cm se tento model řadí k užším sporákům, výška 85,8 cm a hloubka 60 cm už jsou vcelku standardní. Hmotnost 44 kg z průměru také nijak nevybočuje.

Parametr Tento produkt
Počet pečicích + doplňkových režimů trouby 9 + 2
Časovač Ano
Ventilátor Ano
Kruhové topné těleso Ano
Gril Ano
Rychlý ohřev Ne
Systém čištění Ne
Osvětlení trouby Ano
Teleskopické rošty Ano
Výška (cm) 85,8
Šířka (cm) 50
Hloubka (cm) 60
Hmotnost (kg) 44

Naše hodnocení a závěr

Indukční sporák AEG CIB56400BX v porovnání s konkurencí lehce pokulhává v otázce příkonu, jeho spotřeba je střední až nižší. Kvůli menší kapacitě trouby bude tento model vyhovovat hlavně rodinám s nevelkými nároky na troubu. Co se týče funkcí, vede si poměrně slušně jak v případě varné desky, tak v případě trouby. Pokud tedy oželíte oněch několik málo funkcí a nevadí vám menší kapacita trouby, můžeme vám tento model doporučit.

Nadšencům do pečení by ale mohla chybět funkce rychlého ohřevu nebo snazší čištění trouby, v takovém případě je na místě zvážit i další modely v našem srovnání, například sporák Amica SHI 61784P X s rychlým ohřevem a katalytickým čištěním trouby.

18 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová, Iveta Polášková | Datum: | Produkt: AEG CIB56400BX | Hodnocení: 84,4 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze AEG CIB56400BX

AEG CIB56400BX

18 000 Kč Orientační cena