Recenze a test Amica SHI 61784P X | Arecenze
Menu

Recenze a test Amica SHI 61784P X

v kategorii Indukční sporáky

Klady a zápory

 • Nadprůměrný příkon
 • Všechny funkce trouby
 • Chybí některé funkce varné desky
14 000 Kč Orientační cena
 • 9,0/10
  Hodnocení příkonu
 • 9,0/10
  Hodnocení spotřeby
 • 6,6/10
  Hodnocení funkcí varné desky
 • 9,7/10
  Hodnocení funkcí trouby
 • 0,0 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje

Indukční sporák od značky Amica má, stejně jako ostatní hodnocené sporáky, energetickou třídu A. Pro případ, že hledáte opravdu co nejúspornější model, jsme spotřebu sporáků porovnali opravdu detailně, v závislosti na objemu jejich trouby. Objem trouby je 66 l, v době vzniku srovnávacího testu (únor 2018) šlo o průměr, který by mohl vyhovovat zhruba tříčlenné domácnosti. Tento sporák má spotřebu na cyklus běžného pečení 0,99 kWh, na cyklus horkovzdušného pečení 0,88 kWh. Když spočítáme spotřebu na litr objemu, vyjde nám spotřeba 0,015 kWh pro běžné pečení a 0,013 kWh pro horkovzdušné pečení. V době hodnocení patřila spotřeba pro běžné pečení k nejvyšším hodnotám, spotřeba pro horkovzdušné pečení naopak k nižším. Záleží tedy na vás, které variantě dáváte přednost a jak velký důraz kladete na úspornost sporáku.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Amica

Objem (l)

66

Příkon (W)

10 500

Energetická třída

A

Spotřeba na cyklus běžného pečení (kWh)

0,99

Spotřeba BP na litr (kWh)

0,015

Spotřeba na cyklus horkovzdušného pečení (kWh)

0,88

Spotřeba HP na litr (kWh)

0,013

Funkce varné desky

V kategorii funkcí varné desky obstál sporák Amica tak napůl. Postrádá funkci časovače, funkci automatického vypnutí a funkci Stop and Go. Na druhou stranu mu nechybí displej, bez kterého se u varné desky takřka neobejdeme. Má také dětskou pojistku a ukazatel zbytkového tepla, tedy důležité bezpečnostní funkce. V neposlední řadě potěší také Boosterem, který využijete například když potřebujete rychle přivést k varu větší množství vody.

Parametr Tento produkt
Displej

Ano

Časovač

Ne

Dětská pojistka

Ano

Ukazatel zbytkového tepla

Ano

Automatické vypnutí

Ne

Booster

Ano

Stop and Go

Ne

Funkce trouby a rozměry

Oproti předchozí kategorii si v případě funkcí trouby vede tento model naprosto skvěle. Nabízí deset pečicích programů, což byl v době psaní této recenze lehký nadprůměr. Samozřejmě mu nechybí dobré základy, jako je časovač a vnitřní osvětlení, kromě nich u něj ale najdeme i sofistikovanější funkce. Potěší například katalýzou, tedy speciální samočisticí úpravou, a také teleskopickými rošty, díky kterým je manipulace s horkými plechy hračkou.

Co se týče pečení, využít můžete nejen klasický režim, ale díky kruhovému topnému tělesu a ventilátoru také pravé horkovzdušné pečení. V neposlední řadě troubě nechybí ani velmi populární funkce gril a také funkce rychlého ohřevu, která zkrátí čas na předehřívání trouby. Rozměrově se sporák Amica řadí k širším modelům na trhu. Jeho šířka je 60 cm, hloubka 60 cm a výška 85 cm. Hmotnost 41 kg patří k nižším v našem srovnání a neměla by tak nijak komplikovat manipulaci se spotřebičem.

Parametr Tento produkt
Počet pečicích + doplňkových režimů trouby

10

Časovač

Ano

Ventilátor

Ano

Kruhové topné těleso

Ano

Gril

Ano

Rychlý ohřev

Ano

Systém čištění

Katalýza

Osvětlení trouby

Ano

Teleskopické rošty

Ano

Výška (cm)

85

Šířka (cm)

60

Hloubka (cm)

60

Hmotnost (kg)

41

Naše hodnocení a závěr

Sporák Amica SHI 61784P X patří k modelům se střední kapacitou a střední až vyšší spotřebou (ačkoliv rozdíly ve spotřebě hodnocených sporáků jsou opravdu minimální). Tento model postrádá některé funkce varné desky, jako je časovač, automatické vypnutí nebo funkce Stop and Go. Z funkcí trouby na druhé straně nepostrádá ani jednu, je vybavená mimo jiné katalýzou nebo teleskopickými rošty. Kvůli menšímu objemu můžeme tento model doporučit do méně početných domácností, z hlediska funkcí trouby by ale mohla uspokojit i náročnější uživatele, potěší také nadprůměrným výkonem. Pokud by vás ovšem zajímal sporák s podobnými vlastnostmi a o něco větší kapacitou trouby, můžeme vám doporučit například model Mora I 878 AW.

14 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Amica SHI 61784P X
Eliška se zabývá výběrem a srovnáváním produktů už roky, při výběru sporáků navíc může uplatnit i svou zálibu ve vaření. Nevychází ale jen z vlastních zkušeností, při průzkumu se nebojí sáhnout po českých ani cizojazyčných odborných zdrojích. Srozumitelně vám tak vysvětlí, jaké jsou výhody a nevýhody indukčního vaření, jak si poradit s energetickým štítkem a bez jakých funkcí se neobejdete. Její záběr potom zahrnuje i další kuchyňské spotřebiče, například plynové a indukční varné desky nebo plynové sporáky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Amica SHI 61784P X

Amica SHI 61784P X

14 000 Kč Orientační cena