Recenze a test Amica SHI 61784P X

Hodnocení:

85,1 %

Klady:

Nadprůměrný příkon

Všechny funkce trouby

Zápory:

Chybí některé funkce varné desky

14 000 Kč
orientační cena

Hodnocení příkonu
(max. 10)
Hodnocení spotřeby
(max. 10)
Hodnocení funkcí varné desky
(max. 10)
Hodnocení funkcí trouby
(max. 10)
Celkové
hodnocení
9,0 9,0 6,6 9,5 85,1 %

Souhrnné údaje

Indukční sporák od značky Amica má, stejně jako ostatní hodnocené sporáky, energetickou třídu A. Pro případ, že hledáte opravdu co nejúspornější model, jsme spotřebu sporáků porovnali opravdu detailně, v závislosti na objemu jejich trouby. Objem trouby je 66 l, v době vzniku srovnávacího testu (únor 2018) šlo o průměr, který by mohl vyhovovat zhruba tříčlenné domácnosti. Tento sporák má spotřebu na cyklus běžného pečení 0,99 kWh, na cyklus horkovzdušného pečení 0,88 kWh. Když spočítáme spotřebu na litr objemu, vyjde nám spotřeba 0,015 kWh pro běžné pečení a 0,013 kWh pro horkovzdušné pečení. V době hodnocení patřila spotřeba pro běžné pečení k nejvyšším hodnotám, spotřeba pro horkovzdušné pečení naopak k nižším. Záleží tedy na vás, které variantě dáváte přednost a jak velký důraz kladete na úspornost sporáku.

Parametr Tento produkt
Výrobce Amica
Objem (l)  66
Příkon (W)  10 500
Energetická třída  A
Spotřeba na cyklus běžného pečení (kWh)  0,99
Spotřeba BP na litr (kWh)  0,015
Spotřeba na cyklus horkovzdušného pečení (kWh)  0,88
Spotřeba HP na litr (kWh)  0,013

Funkce varné desky

V kategorii funkcí varné desky obstál sporák Amica tak napůl. Postrádá funkci časovače, funkci automatického vypnutí a funkci Stop and Go. Na druhou stranu mu nechybí displej, bez kterého se u varné desky takřka neobejdeme. Má také dětskou pojistku a ukazatel zbytkového tepla, tedy důležité bezpečnostní funkce. V neposlední řadě potěší také Boosterem, který využijete například když potřebujete rychle přivést k varu větší množství vody.

Parametr Tento produkt
Displej  Ano
Časovač  Ne
Dětská pojistka  Ano
Ukazatel zbytkového tepla  Ano
Automatické vypnutí  Ne
Booster  Ano
Stop and Go  Ne

Funkce trouby a rozměry

Oproti předchozí kategorii si v případě funkcí trouby vede tento model naprosto skvěle. Nabízí deset pečicích programů, což byl v době psaní této recenze lehký nadprůměr. Samozřejmě mu nechybí dobré základy, jako je časovač a vnitřní osvětlení, kromě nich u něj ale najdeme i sofistikovanější funkce. Potěší například katalýzou, tedy speciální samočisticí úpravou, a také teleskopickými rošty, díky kterým je manipulace s horkými plechy hračkou.

Co se týče pečení, využít můžete nejen klasický režim, ale díky kruhovému topnému tělesu a ventilátoru také pravé horkovzdušné pečení. V neposlední řadě troubě nechybí ani velmi populární funkce gril a také funkce rychlého ohřevu, která zkrátí čas na předehřívání trouby. Rozměrově se sporák Amica řadí k širším modelům na trhu. Jeho šířka je 60 cm, hloubka 60 cm a výška 85 cm. Hmotnost 41 kg patří k nižším v našem srovnání a neměla by tak nijak komplikovat manipulaci se spotřebičem.

Parametr Tento produkt
Počet programů  10
Časovač  Ano
Ventilátor  Ano
Kruhové topné těleso  Ano
Gril  Ano
Rychlý ohřev  Ano
Systém čištění  Katalýza
Osvětlení trouby  Ano
Teleskopické rošty  Ano
Výška (cm) 85
Šířka (cm) 60
Hloubka (cm) 60
Hmotnost (kg) 41

Naše hodnocení a závěr

Sporák Amica SHI 61784P X patří k modelům se střední kapacitou a střední až vyšší spotřebou (ačkoliv rozdíly ve spotřebě hodnocených sporáků jsou opravdu minimální). Tento model postrádá některé funkce varné desky, jako je časovač, automatické vypnutí nebo funkce Stop and Go. Z funkcí trouby na druhé straně nepostrádá ani jednu, je vybavená mimo jiné katalýzou nebo teleskopickými rošty. Kvůli menšímu objemu můžeme tento model doporučit do méně početných domácností, z hlediska funkcí trouby by ale mohla uspokojit i náročnější uživatele, potěší také nadprůměrným výkonem. Pokud by vás ovšem zajímal sporák s podobnými vlastnostmi a o něco větší kapacitou trouby, můžeme vám doporučit například model Mora I 878 AW.

Datum:
Produkt: Amica SHI 61784P X
Hodnocení: 85,1 % 100 % 0 %

Další recenze

Kompletní test