Menu

Recenze a test Amica SIB 18M W

86,5 % Celkové hodnocení
 • Poměr cena/výkon
 • Slabší příkon
12 000 Kč Orientační cena
 • 8,0/10
  Hodnocení příkonu
 • 9,0/10
  Hodnocení spotřeby
 • 9,8/10
  Hodnocení funkcí varné desky
 • 7,3/10
  Hodnocení funkcí trouby
 • 86,5 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje

Indukční sporák značky Amica nabídne kapacitu 65 l, která je vhodná do menších rodin, popřípadě domácností, které trouby nevyužívají příliš často. Příkon tohoto sporáku, 10 200 W, byl v době psaní této recenze (únor 2018) lehce podprůměrný, průměr byl cca 10 300 W. Energetická třída A je shodná pro všech deset hodnocených sporáků. Spotřeba na cyklus běžného pečení tohoto modelu je 0,99 kWh, spotřeba na cyklus horkovzdušného pečení je 0,87 kWh. Pokud přepočteme spotřebu ve vztahu k objemu trouby, dostaneme 0,015 kWh na litr při cyklu běžného pečení, tedy tehdejší nejvyšší hodnotu,  a 0,013 kWh na litr při cyklu horkovzdušného pečení, což byl v době vzniku recenze lepší průměr.

Parametr Tento produkt
Výrobce Amica
Objem (l) 65
Příkon (W) 10 200
Energetická třída A
Spotřeba na cyklus běžného pečení (kWh) 0,99
Spotřeba BP na litr (kWh) 0,015
Spotřeba na cyklus horkovzdušného pečení (kWh) 0,87
Spotřeba HP na litr (kWh) 0,013

Funkce varné desky

Varná deska sporáku Amica nabídne slušný výběr funkcí. Z těch, na které jsme se ve srovnání zaměřili, postrádá pouze funkci Stop and Go. Ta nemá na samotný výkon desky žádný vliv a záleží tedy na vás, zda je pro vás tato funkce důležitá, nebo ji bez větších problémů oželíte. Bez čeho se naopak pravděpodobně neobejdete, je displej. Ten tato deska má, stejně tak i časovač. Nepostrádá ani dětskou pojistku, která zablokuje ovládací panel desky, a ukazatel zbytkového tepla, díky kterému hned víte, které plotýnky se raději nedotýkat. V neposlední řadě má tento model také Booster k rychlému zvýšení výkonu.

Parametr Tento produkt
Displej Ano
Časovač Ano
Dětská pojistka Ano
Ukazatel zbytkového tepla Ano
Automatické vypnutí Ano
Booster Ano
Stop and Go Ne

Funkce trouby a rozměry

V otázce funkcí trouby si sporák Amica také nevede vůbec špatně. Drobným nedostatkem může být nabídka programů, kterých má tato trouba osm, což byl v době vzniku recenze horší průměr. U trouby sporáku nenajdete systém čištění a teleskopické rošty, zbytek funkcí už ale má. Počítat tedy můžete s časovačem i vnitřním osvětlením. Péct můžete v režimu běžného pečení, grilu i hokovzdušného pečení, v zadní části trouby totiž najdete kruhové topné těleso i ventilátor. Užitečnou funkcí je také rychlý ohřev trouby, který zkracuje dobu nutnou na její předehřátí. Na výšku tento sporák měří klasických 85 cm, šířkou patří mezi užší modely, měří 50 cm, a její hloubka je 60 cm. Hmotnost 39 kg je jedna z nižších v našem srovnávacím testu a manipulace se spotřebičem by tak neměla být nijak zvlášť složitá.

Parametr Tento produkt
Počet programů 8
Časovač Ano
Ventilátor Ano
Kruhové topné těleso Ano
Gril Ano
Rychlý ohřev Ano
Systém čištění Ne
Osvětlení trouby Ano
Teleskopické rošty Ne
Výška (cm) 85
Šířka (cm) 50
Hloubka (cm) 60
Hmotnost (kg) 39

Naše hodnocení a závěr

Mezi slabší stráky sporáku Amica SIB 18M W patří lehce podprůměrný příkon a některé chybějící funkce. Vzhledem k ceně sporáku jsou ale tyto nedostatky zcela pochopitelné a celkově vzato jde stále o velmi dobrý produkt, který bude ideální volbou pro méně náročné uživatele. Jde zkrátka o dostupnější variantu s velmi slušnými parametry. Pokud ale patříte mezi kuchařské nadšence, pravděpodobně využijete spíše některý výkonnější a lépe vybavený model, například indukční sporák Amica SHI 61784P X.

12 000 Kč Orientační cena
| Datum: | Produkt: Amica SIB 18M W | Hodnocení: 86,5 % 100 % 0 %

Další recenze

Již se neprodává

Recenze Amica SIB 18M W

Amica SIB 18M W

12 000 Kč Orientační cena