Menu

Recenze a porovnání Brandt BCI6654W

Doporučujeme Při nákupu v kategorii indukčních sporáků

Datum doporučení: Červenec 2019

  • Funkce varné desky
  • Pyrolytické čištění
  • Booster
  • Slabší příkon
  • Málo pečicích programů
  • Vyšší spotřeba
20 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Sporák s indukční deskou značky Brandt patří k modelům s nejmenší kapacitou trouby a také nejnižším příkonem v našem výběru, doporučujeme jej proto spíše pro méně početné domácnosti. Objem trouby tohoto modelu je 57 l a příkon 9 275 W, průměrně sporáky přesahují 10 000 W. Slabší příkon může mít za následek horší zahřívání pokrmu. Body ale neztrácí na energetické třídě A, která je stejná pro drtivou většinu modelů na trhu. Spotřeba tohoto sporáku při běžném pečení je na první pohled poměrně nízká, cyklus běžného pečení spotřebuje cca 0,77 kWh. Cyklus horkovzdušného pečení je na tom o něco hůř, se spotřebou cca 0,90 kW. Je ale potřeba vzít v úvahu také malý objem trouby. Když jej zahrneme do našich výpočtů, získáme spotřebu 0,014 kWh na litr při běžném pečení, tedy zhruba průměr, a spotřebu 0,016 kWh na litr při horkovzdušném pečení, ta už je oproti konkurenci lehce nadprůměrná.

Parametr Tento produkt
Výrobce Brandt
Objem (l) 57
Příkon (W) 9 275
Energetická třída A
Spotřeba na cyklus běžného pečení (kWh) 0,77
Spotřeba BP na litr (kWh) 0,014
Spotřeba na cyklus horkovzdušného pečení (kWh) 0,9
Spotřeba HP na litr (kWh) 0,016

Funkce varné desky

Ačkoliv nás sporák Brandt příliš nepotěšil svým příkonem a spotřebou, v kategorii funkcí varné desky si hodnocení značně vylepšuje. Součástí ovládání je displej a časovač, o bezpečné používání se postará dětská pojistka a ukazatel zbytkového tepla. Desce nechybí ani funkce automatického vypnutí, která šetří energii, postrádá ovšem funkci Stop and Go. Pro zvýšení výkonu můžete sáhnout po Boosteru, ten přijde vhod hlavně při vaření velkého množství vody.

Parametr Tento produkt
Displej Ano
Časovač Ano
Dětská pojistka Ano
Ukazatel zbytkového tepla Ano
Automatické vypnutí Ano
Booster Ano
Stop and Go Ne

Funkce trouby a rozměry

Ani v případě funkcí trouby si sporák Brandt nevede špatně, takový úspěch jako v sekci varné desky už to ale není. Pokud začneme negativy, sporák nabízí pouze sedm pečicích programů, což byl v době psaní tohoto textu poměrně nízký počet. Postrádá také funkci rychlého ohřevu a teleskopické rošty. Na druhou stranu potěší pyrolýzou, což je jeden z nejefektivnějších systémů čištění a vy se tak při údržbě spotřebiče nenadřete. Samozřejmě má také vnitřní osvětlení a časovač. K pečení můžete využít funkci gril, nebo zkombinovat kruhové topné těleso s ventilátorem, tím získáte pravé horkovzdušné pečení. Výška a hloubka tohoto sporáku je víceméně stejná jako u ostatních modelů, na výšku tedy měří 85 cm a jeho hloubka je 60 cm. Šířkou 60 cm se sporák řadí k širším variantám a hmotností 56 kg také k trochu těžším spotřebičům.

Parametr Tento produkt
Počet programů 7
Časovač Ano
Ventilátor Ano
Kruhové topné těleso Ano
Gril Ano
Rychlý ohřev Ne
Systém čištění Pyrolýza
Osvětlení trouby Ano
Teleskopické rošty Ne
Výška (cm) 85
Šířka (cm) 60
Hloubka (cm) 61,8
Hmotnost (kg) 56

Naše hodnocení a závěr

Hlavním nedostatkem sporáku Brandt BCI6654W je jeho slabší příkon a lehce vyšší spotřeba. Postrádá také některé funkce trouby, na druhou stranu v kategorii funkcí varné desky mu chybí pouze funkce Stop and Go. Vzhledem ke kapacitě trouby bychom jej doporučili do domácností, které nekladou na troubu vysoké nároky, tzn. do méně početných domácností nebo rodin, kde se zkrátka příliš nepeče.

Pokud naopak hledáte sporák, který vám nabídne objemnou a funkcemi nabitou troubu, v našem srovnání jich najdete hned několik, například indukční sporák Electrolux EKI 6771DOX.

20 000 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Brandt BCI6654W

Brandt BCI6654W

20 000 Kč Orientační cena