Recenze a porovnání Brandt BCI6656A | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Brandt BCI6656A

75,6 % Celkové hodnocení

v kategorii Indukční sporáky

Klady

  • Pyrolytické čištění
  • Bohaté bezpečnostní funkce
  • Třída A+

Zápory

  • Vyšší cena
  • Málo režimů trouby
  • Nemá teleskopické rošty
20 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Brandt BCI6656A je indukčním sporákem s poměrně malým objemem –⁠ 56l trouba bude vhodná spíš pro rodinu s menším počtem členů. Příkon je ve srovnání s ostatními sporáky poněkud nižší, průměrně se u podobných přístrojů pohybuje kolem 10 000 W. Příkon je zodpovědný za rychlost a efektivitu ohřevu, je tedy možné, že v této oblasti bude model BCI6656A mírně zaostávat. Sporák se pyšní úspornou energetickou třídou A+, což bylo v době srovnání (listopad 2020) výjimečné. Šetrný provoz se promítá také do relativně nízké spotřeby při využití běžného pečení, přepočtem na 0,01 kWh/litr se model řadí mezi nejúspornější. Opačné tendence však sporák vykazuje při využití horkovzdušného pečení, spotřeba 0,86 kWh/cyklus patří naopak mezi nejvyšší a přepočet na 0,015 kWh/litr objemu tomu příliš nepomůže.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Brandt

Objem (l)

56

Příkon (W)

9 283

Energetická třída

A+

Spotřeba na cyklus běžného pečení (kWh)

0,56

Spotřeba BP na litr (kWh)

0,01

Spotřeba na cyklus horkovzdušného pečení (kWh)

0,86

Spotřeba HP na litr (kWh)

0,015

Funkce varné desky

Co se funkcí varné desky týče, sporák Brant disponuje důležitým základem. Samozřejmostí je displej a časovač. Velmi dobrá je nabídka bezpečnostních prvků. Mimo obvyklou dětskou pojistku a ukazatel zbytkového tepla se můžete spolehnout na automatické vypnutí v případě, že na to uživatel po dovaření zapomněl, jídlo přeteklo z hrnce, na sporáku je prázdná nádoba nebo se spotřebič přehřívá. Před spálením vás ochrání také chlazená dvířka trouby. V případě, že se chystáte desku čistit, můžete také využít funkce Clean lock, která uzamkne její ovládání, takže ji nechtěně nespustíte. Postrádat byste naopak mohli Booster pro lepší krátkodobý výkon nebo funkci Stop and Go, pomocí které vaření pozastavíte a vrátíte se k němu později.

Parametr Tento produkt
Displej

Ano

Časovač

Ano

Dětská pojistka

Ano

Ukazatel zbytkového tepla

Ano

Automatické vypnutí

Ano

Booster

Ne

Stop and Go

Ne

Funkce trouby a rozměry

S funkčním vybavením trouby je to o něco horší, rozhodně ji tedy doporučíme spíš nenáročným pekařům. S šesti režimy pečení ji můžeme označit za nejméně variabilní v našem srovnání (v listopadu 2020). Velkým nedostatkem je zejména využití nepravého horkovzdušného pečení, kdy jsou v provozu jen horní a spodní topná tělesa doplněná ventilátorem. Z hodnocených vlastností trouba disponuje grilem, rychlý ohřev nebo teleskopické rošty však u ní nenajdete.

Systémem čištění je zde pyrolýza, kterou můžete spustit v klasickém nebo zrychleném režimu. Dalším doplňkovým režimem je udržování v teple, které ocení opozdilí spolustolovníci. Rozměry sporáku jsou víceméně průměrné, konkrétní hodnoty najdete na spodních řádcích tabulky. Hmotnost je však vyšší než u jiných, mnohdy objemnějších modelů. To by mohlo při instalaci způsobit problémy ohledně manipulace.

Parametr Tento produkt
Počet pečicích + doplňkových režimů trouby

6 + 3

Časovač

Ano

Ventilátor

Ano

Kruhové topné těleso

Ne

Gril

Ano

Rychlý ohřev

Ne

Systém čištění

Pyrolýza

Osvětlení trouby

Ano

Teleskopické rošty

Ne

Výška (cm)

85

Šířka (cm)

60

Hloubka (cm)

61,8

Hmotnost (kg)

53

Naše hodnocení a závěr

Indukční sporák Brandt BCI6656A patří mezi méně objemné modely, a doporučíme jej tedy spíš do méně početných domácností. Příkonem za ostatními poněkud zaostává, na druhou stranu je však zařazen do energetické třídy A+.

Při využití varné desky se můžete spolehnout na mnoho bezpečnostních prvků. Trouba naopak nabízí funkcí málo. O horký vzduch se stará pouze ventilátor, což může být pro uživatele zvyklé na pravý horkovzduch nedostačující. Pečicích režimů je pouze šest, chybí například rychlý předehřev nebo otočný rožeň. Potěšit by vás naopak mohl režim udržování teploty nebo samočištění pomocí pyrolýzy, a to hned ve dvou různě dlouhých programech.

Pokud však patříte mezi nadšené pekaře a využili byste více pečicích programů, nabídneme vám k přečtení recenzi modelu Gorenje EIT5351WD.

20 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Brandt BCI6656A | Hodnocení: 75,6 %
Eliška se zabývá výběrem a srovnáváním produktů už roky, při výběru sporáků navíc může uplatnit i svou zálibu ve vaření. Nevychází ale jen z vlastních zkušeností, při průzkumu se nebojí sáhnout po českých ani cizojazyčných odborných zdrojích. Srozumitelně vám tak vysvětlí, jaké jsou výhody a nevýhody indukčního vaření, jak si poradit s energetickým štítkem a bez jakých funkcí se neobejdete. Její záběr potom zahrnuje i další kuchyňské spotřebiče, například plynové a indukční varné desky nebo plynové sporáky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Brandt BCI6656A

Brandt BCI6656A

20 000 Kč Orientační cena