Menu

Recenze a porovnání Electrolux EKI54550OX

Doporučujeme Při nákupu v kategorii indukčních sporáků

Datum doporučení: Červenec 2019

  • Katalytické čištění
  • Chybí rychlý ohřev
14 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

V době psaní recenze (červenec 2019) nebyly mezi nejprodávanějšími indukčními sporáky na tuzemském trhu příliš dramatické rozdíly, ani model od značky Electrolux není výjimkou. Potěší příkonem 10 450 W, který byl tehdy nad průměrem a slibuje efektivnější rozehřívání. Energetická třída A byla shodná pro všechny hodnocené modely a zároveň nejlepší na trhu. K tomu se váže i spotřeba trouby, hodnoty 0,79 kWh pro běžné pečení a 0,71 kWh pro horkovzdušné pečení byly pod průměrem a tam se udržely i při přepočtu na litr. Spotřeba na litr totiž odpovídala jedněm z nejnižších hodnot na trhu, konkrétně 0,013 kWh pro běžné pečení a 0,012 kWh na pro pečení horkovzdušné. Kapacita trouby je 60 l a bude vhodná spíše do méně početné domácnosti, pro rodinu je vhodnější trouba s kapacitou alespoň 65 l.

Parametr Tento produkt
Výrobce Electrolux
Objem (l) 60
Příkon (W) 10 450
Energetická třída A
Spotřeba na cyklus běžného pečení (kWh) 0,79
Spotřeba BP na litr (kWh) 0,013
Spotřeba na cyklus horkovzdušného pečení (kWh) 0,71
Spotřeba HP na litr (kWh) 0,012

Funkce varné desky

Z oblíbených funkcí varné desky postrádá sporák Electrolux pouze funkci Stop and Go, která má na starosti pozastavení vaření a navázání při stejném výkonu. Co se dalších funkcí týče, pro vyšší bezpečnost je deska vybavená dětskou pojistkou, která zabrání neplánovanému spuštění. Zároveň si můžete vaření i rozplánovat, díky integrovanému časovači. Informace o výkonu a nastavení časovače se dozvíte z displeje, nechybí ani ukazatel zbytkového tepla po vaření a Booster pro rychlé zvýšení výkonu. Všechny tyto funkce byly u varných desek poměrně běžné, kromě chybějící funkce Stop and Go, která se naopak objevila pouze u několika modelů.

Parametr Tento produkt
Displej Ano
Časovač Ano
Dětská pojistka Ano
Ukazatel zbytkového tepla Ano
Automatické vypnutí Ano
Booster Ano
Stop and Go Ne

Funkce trouby a rozměry

Stejně jako u funkcí desky, i v kategorii funkcí trouby si sporák značky Electrolux vede velmi dobře. V nabídce sice nenajdete rychlý ohřev, ten byl ale v době psaní recenze pouze zhruba u třetiny sporáků. Model naproti tomu potěší katalytickým čištěním, díky kterému víceméně odpadá nutnost troubu čistit manuálně. Nevýhodou je potřeba katalytické desky jednou za čas vyměnit, tato povinnost odpadá u trub vybavených pyrolýzou. Ostatní funkce už jsou víceméně samozřejmostí, stačí tedy stručně zmínit, že ani tento model nepostrádá vnitřní osvětlení, ventilátor a kruhové topné těleso pro horkovzdušné pečení, gril, časovač a teleskopické rošty. Rozměry sporáku jsou také standardní, měří 85 x 50 x 60 cm a váží 50 kg.

Parametr Tento produkt
Počet programů 7
Časovač Ano
Ventilátor Ano
Kruhové topné těleso Ano
Gril Ano
Rychlý ohřev Ne
Systém čištění Katalýza
Osvětlení trouby Ano
Teleskopické rošty Ano
Výška (cm) 85
Šířka (cm) 50
Hloubka (cm) 60
Hmotnost (kg) 50

Naše hodnocení a závěr

Indukční sporák Electrolux EKI54550OX se řadí k úspornějším modelům, i když rozdíly mezi jednotlivými sporáky nebyly nijak markantní. Velmi dobře si vede také ve funkcích, u varné desky postrádá pouze funkci Stop and Go, trouba nemá pouze funkci rychlého ohřevu. Kapacita trouby je spíše menší, můžeme ji proto doporučit hlavně uživatelům, kteří si na pečení příliš nepotrpí nebo nepečou pro větší množství lidí. Výhodou sporáku je funkce katalytického čištění trouby, která značně usnadňuje její údržbu.

Pokud si však chcete čištění trouby ještě o něco ulehčit, doporučujeme zvolit některý z modelů s funkcí pyrolýzy, například sporák od stejného výrobce Electrolux EKI 6771DOX.

14 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Již se neprodává

Recenze Electrolux EKI54550OX

Electrolux EKI54550OX

14 000 Kč Orientační cena