Recenze a porovnání Gorenje EIT5351WD | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Gorenje EIT5351WD

80,0 % Celkové hodnocení

Také nás zaujalo v kategorii Indukční sporáky

Klady

  • Funkce rychlého ohřevu trouby
  • Relativně nízká cena
  • Dobré možnosti čištění

Zápory

  • Chybí některé funkce varné desky
  • Velká hmotnost
15 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Indukční sporák Gorenje EIT5351WD patří v našem srovnání mezi sporáky s průměrným příkonem. Průměrný je i objem trouby – 70 litrů pohodlně postačí jak nadšeným pekařům, tak i rodině o čtyřech a více členech. Model patří do energetické třídy A, což byla v době srovnání (květen 2020) v této kategorii třída nejobvyklejší. Spotřeba na cyklus běžného pečení patří mezi hodnocenými sporáky k nejvyšším, a to bohužel i po přepočtu na litr objemu. Při využití horkovzdušného pečení se však u tohoho sporáku  setkáte s hodnotou blížící se průměru, po přepočtu na 1 litr dokonce s hodnotou nejnižší.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Gorenje

Objem (l)

70

Příkon (W)

10 300

Energetická třída

A

Spotřeba na cyklus běžného pečení (kWh)

1,03

Spotřeba BP na litr (kWh)

0,015

Spotřeba na cyklus horkovzdušného pečení (kWh)

0,8

Spotřeba HP na litr (kWh)

0,011

Funkce varné desky

Z funkcí, které u sporáků hodnotíme, postrádá tento model dvě, stále však pro vás může být komfortní volbou. Nechybí mu displej ani časovač. Funkci dětské pojistky a ukazatel zbytkového tepla nejvíce oceníte, pokud máte v domácnosti malé děti. Díky pojistce děti sporák samy nespustí, ukazatel vás zase upozorní, že varná plocha zůstává horká, a bude tedy vhodné dbát zvýšené opatrnosti. Booster vám umožní v případě potřeby rychle zvýšit výkon varných zón. Chybí však funkce automatického vypnutí, která by v případě nechtěného zapnutí bez položení nádobí sporák vypnula a ušetřila vám výdaje za energie. Při odbíhání od sporáku se bohužel nemůžete spolehnout ani na funkci Stop and Go.

Tento sporák má jednu zajímavou funkci, propojení obou levých zón do jedné větší. To se hodí, pokud si například chcete přímo na pekáči orestovat základ pod svíčkovou. Jedinou podmínkou je, že použitá nádoba musí být dost velká, aby u obou varných zón překryla středy.

Parametr Tento produkt
Displej

Ano

Časovač

Ano

Dětská pojistka

Ano

Ukazatel zbytkového tepla

Ano

Automatické vypnutí

Ne

Booster

Ano

Stop and Go

Ne

Funkce trouby a rozměry

Mezi funkcemi trouby se u tohoto modelu těžko hledají nedostatky. Nabídne vám deset programů k pečení plus program AquaClean k čištění pomocí páry. Mimo tuto funkci je trouba vybavená také katalytickými vložkami, které vsakují nečistoty a zabraňují jejich usazování.

Trouba disponuje všemi náležitostmi, kterým jsme přikládali důležitost – rychlým ohřevem, ventilátorem i kruhovým topným tělesem, které vám umožní pravé horkovzdušné pečení. Osvětlení, časovač a teleskopické rošty pro snadnější manipulaci s plechem jsou pro ni samozřejmostí. Tento spotřebič patří mezi užší modely, jeho šířka dosahuje jen 50 cm. Hmotnost 46 kg jej však naopak řadí mezi nejtěžší modely v našem srovnání, což může komplikovat manipulaci.

Parametr Tento produkt
Počet pečicích + doplňkových režimů trouby

10

Časovač

Ano

Ventilátor

Ano

Kruhové topné těleso

Ano

Gril

Ano

Rychlý ohřev

Ano

Systém čištění

AquaClean a Katalýza

Osvětlení trouby

Ano

Teleskopické rošty

Ano

Výška (cm)

85

Šířka (cm)

50

Hloubka (cm)

60

Hmotnost (kg)

45,9

Naše hodnocení a závěr

Indukční sporák Gorenje EIT5351WD patří příkonem i spotřebou mezi průměrné modely. Disponuje troubou o 70 litrech objemu, která uspokojí i rodiny s více členy nebo vášnivé pekaře a pekařky. Trouba se může pochlubit hned dvěma možnostmi čištění a díky rychlému ohřevu ji rychle připravíte na další použití. Na výběr máte z desíti pečicích programů.

Také vybavení varné desky stojí za zmínku. Model nabízí téměř všechny funkce, které jsme hodnotili. Chybí mu jen automatické vypnutí a funkce Stop and Go. Na druhé straně vás však potěší možnost přidat výkon pomocí Boosteru na všechny čtyři varné zóny a v případě používání velkých nádob také propojení dvou varných zón do jedné.

Pokud jste spíš kuchař než pekař a funkce automatického vypnutí a Stop and Go byste postrádali, dovolíme si doporučit k přečtení také recenzi sporáku Electrolux EKI 6451AOX.

15 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Gorenje EIT5351WD | Hodnocení: 80,0 %
Eliška se zabývá výběrem a srovnáváním produktů už roky, při výběru sporáků navíc může uplatnit i svou zálibu ve vaření. Nevychází ale jen z vlastních zkušeností, při průzkumu se nebojí sáhnout po českých ani cizojazyčných odborných zdrojích. Srozumitelně vám tak vysvětlí, jaké jsou výhody a nevýhody indukčního vaření, jak si poradit s energetickým štítkem a bez jakých funkcí se neobejdete. Její záběr potom zahrnuje i další kuchyňské spotřebiče, například plynové a indukční varné desky nebo plynové sporáky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Gorenje EIT5351WD

Gorenje EIT5351WD

15 000 Kč Orientační cena