Recenze a srovnání AEG HC 452401EB

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii dvouplotýnkových indukčních desek

Datum doporučení: Listopad 2017

Klady:

Velká nabídka funkcí

Vysoký výkon

Zápory:

Vyšší cena

12 000 Kč
orientační cena

Základní parametry

Velkou výhodou dvouplotýnkové varné desky od značky AEG je její příkon. Ten dosahuje až 3 700 W a patří tak k nejvyšším v našem výběru dvouplotýnkových desek. Tento model není vybavený rámem, což usnadňuje údržbu, ale některým uživatelům může kovový rámeček kolem desky přece jen chybět. Delší strana této desky měří 49cm, kratší strana 34 cm a její tloušťka je 5,5 cm. Hmotnost 7,6 kg patří v případě dvouplotýnových desek k malinko vyšším, ale nejde o nic dramatického.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Příkon (W)  3 700
Rám  Ne
Dětská pojistka  Ano
Pojistka proti přetečení  Neuvedeno
Indikátor zbytkového tepla  Ano
Automatické vypnutí  Ano
Sloučení varných zón  Ano
Booster  Ano
Časovač  Ano
Časovač ECO  Ano
Stop and Go  Ano
Výška (cm) 5,5
Šířka (cm) 34
Hloubka (cm) 49
Hmotnost (kg) 7,6

Vybavení a funkce

Indukční varná deska AEG nepatří k nejlevnějším, ruku v ruce s vyšší cenou jde ale také pestrá nabídka funkcí, kterou vám tato deska poskytne. Nezbytností je v dnešní době dětská pojistka, zejména pokud vybíráte varnou desku pro rodinu. Desce nechybí ani indikátor zbytkového tepla, na první pohled tak víte, která plotýnka je ještě od vaření horká a mohli byste se o ni popálit. Deska zvládá i automatické vypnutí. To můžete buď načasovat, nebo se deska vypne sama od sebe, pokud ji určitou dobu nepoužíváte, a šetří tak energii. Úsporu energie přináší také využití zbytkového tepla.

Pokud chcete naopak vaření pořádě urychlit, můžete využít funkci Booster, která zvyšuje výkon varných plotýnek. Pohrát si můžete také s využitím varných zón, dvě plotýnky desky jdou totiž sloučit jednu velkou, což oceníte třeba při opékání velkého kusu masa v pekáčku. Výhodou je i funkce Stop and Go, kterou oceníte, pokud si potřebujete rychle odběhnout od sporáku.

Závěr

Pokud vybíráte dvouplotýnkovou indukční varnou desku a potrpíte si na velký výběr funkcí a patřičný výkon, můžeme vám model AEG HC 452401EB s čistým srdcem doporučit. Její příkon patří ve výběru dvouplotýnkových variant k nejvyšším, stejně tak i nabídka funkcí. Varné plotýnky bez problému spojíte do jedné velké, jejich výkon můžete navýšit funkcí Booster, samozřejmostí jsou také všechny podstatné bezpečnostní funkce.

Další recenze

Kompletní porovnání