Menu

Recenze a srovnání AEG HC 452401EB

Doporučujeme Při nákupu v kategorii dvouplotýnkových indukčních desek

Datum doporučení: Listopad 2017

  • Velká nabídka funkcí
  • Vysoký výkon
  • Vyšší cena
  • Vyšší hmotnost
12 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Velkou výhodou dvouplotýnkové varné desky od značky AEG je její příkon. Ten dosahuje až 3 700 W a patří tak k nejvyšším v našem výběru dvouplotýnkových desek. Tento model není vybavený rámem, což usnadňuje údržbu, ale některým uživatelům může kovový rámeček kolem desky přece jen chybět. Delší strana této desky měří 49cm, kratší strana 34 cm a její tloušťka je 5,5 cm. Hmotnost 7,6 kg patří v případě dvouplotýnových desek k malinko vyšším, ale nejde o nic dramatického.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Příkon (W) 3 700
Rám Ne
Dětská pojistka Ano
Pojistka proti přetečení Neuvedeno
Indikátor zbytkového tepla Ano
Automatické vypnutí Ano
Sloučení varných zón Ano
Booster Ano
Časovač Ano
Časovač ECO Ano
Stop and Go Ano
Výška (cm) 5,5
Šířka (cm) 34
Hloubka (cm) 49
Hmotnost (kg) 7,6

Vybavení a funkce

Indukční varná deska AEG nepatří k nejlevnějším, ruku v ruce s vyšší cenou jde ale také pestrá nabídka funkcí, kterou vám tato deska poskytne. Nezbytností je v dnešní době dětská pojistka, zejména pokud vybíráte varnou desku pro rodinu. Desce nechybí ani indikátor zbytkového tepla, na první pohled tak víte, která plotýnka je ještě od vaření horká a mohli byste se o ni popálit. Deska zvládá i automatické vypnutí. To můžete buď načasovat, nebo se deska vypne sama od sebe, pokud ji určitou dobu nepoužíváte, a šetří tak energii. Úsporu energie přináší také využití zbytkového tepla.

Pokud chcete naopak vaření pořádě urychlit, můžete využít funkci Booster, která zvyšuje výkon varných plotýnek. Pohrát si můžete také s využitím varných zón, dvě plotýnky desky jdou totiž sloučit jednu velkou, což oceníte třeba při opékání velkého kusu masa v pekáčku. Výhodou je i funkce Stop and Go, kterou oceníte, pokud si potřebujete rychle odběhnout od sporáku.

Závěr

Pokud vybíráte dvouplotýnkovou indukční varnou desku a potrpíte si na velký výběr funkcí a patřičný výkon, můžeme vám model AEG HC 452401EB s čistým srdcem doporučit. Její příkon patří ve výběru dvouplotýnkových variant k nejvyšším, stejně tak i nabídka funkcí. Varné plotýnky bez problému spojíte do jedné velké, jejich výkon můžete navýšit funkcí Booster, samozřejmostí jsou také všechny podstatné bezpečnostní funkce.

12 000 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se nás, co vás zajímá, nebo poraďte ostatním zákazníkům v diskuzi. Naši redaktroři diskuzi moderují a hledají předné odpovědi, aby zůstala přehledná.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze AEG HC 452401EB

AEG HC 452401EB

12 000 Kč Orientační cena