Menu

Recenze a srovnání AEG HC 452401EB

91,8 % Celkové hodnocení

v kategorii Dvouplotýnkové indukční varné desky

Klady

  • Velká nabídka funkcí
  • Vysoký výkon

Zápory

  • Vyšší cena
  • Vyšší hmotnost
12 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Velkou výhodou dvouplotýnkové varné desky od značky AEG je její příkon. Ten dosahuje až 3 700 W a patří tak k nejvyšším v našem výběru dvouplotýnkových desek. Deska se připojuje na 230 V, a je tak vhodná prakticky do každé kuchyně. Tento model není vybavený rámem, což usnadňuje údržbu, ale některým uživatelům může kovový rámeček kolem desky přece jen chybět. Delší strana této desky měří 49cm, kratší strana 34 cm a její tloušťka je 5,5 cm. Hmotnost 7,6 kg patří v případě dvouplotýnových desek k malinko vyšším, ale nejde o nic dramatického.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Příkon (W)

3 700

Napětí (V)

230

Rám

Ne

Dětská pojistka

Ano

Indikátor zbytkového tepla

Ano

Automatické vypnutí

Ano

Sloučení varných zón

Ano

Booster

Ano

Časovač

Ano

Časovač ECO

Ano

Stop and Go

Ano

Výška (cm)

5,5

Šířka (cm)

34

Hloubka (cm)

49

Hmotnost (kg)

7,6

Vybavení a funkce

Indukční varná deska AEG nepatří k nejlevnějším, ruku v ruce s vyšší cenou jde ale také pestrá nabídka funkcí, kterou vám tato deska poskytne. Nezbytností je v dnešní době dětská pojistka, zejména pokud vybíráte varnou desku pro rodinu. Desce nechybí ani indikátor zbytkového tepla, na první pohled tak víte, která plotýnka je ještě od vaření horká a mohli byste se o ni popálit. Deska zvládá i automatické vypnutí. To můžete buď načasovat, nebo se deska vypne sama od sebe, pokud ji určitou dobu nepoužíváte, a šetří tak energii. Úsporu energie přináší také využití zbytkového tepla.

Pokud chcete naopak vaření pořádě urychlit, můžete využít funkci Booster, která zvyšuje výkon varných plotýnek. Pohrát si můžete také s využitím varných zón, dvě plotýnky desky jdou totiž sloučit jednu velkou, což oceníte třeba při opékání velkého kusu masa v pekáčku. Výhodou je i funkce Stop and Go, kterou oceníte, pokud si potřebujete rychle odběhnout od sporáku.

Závěr

Pokud vybíráte dvouplotýnkovou indukční varnou desku a potrpíte si na velký výběr funkcí a patřičný výkon, můžeme vám model AEG HC 452401EB s čistým srdcem doporučit. Její příkon patří ve výběru dvouplotýnkových variant k nejvyšším, stejně tak i nabídka funkcí. Varné plotýnky bez problému spojíte do jedné velké, jejich výkon můžete navýšit funkcí Booster, samozřejmostí jsou také všechny podstatné bezpečnostní funkce.

12 000 Kč Orientační cena
Autor: Kristýna Hašková | Datum: | Produkt: AEG HC 452401EB | Hodnocení: 91,8 %
Kristýna Hašková
Kristýna si většinu jídel připravuje sama, proto ví, jak důležitá je spolehlivá varná deska. Za dlouhé roky vaření vyzkoušela všechny typy varných desek. Z vlastní zkušenosti proto umí ocenit výhody i nevýhody indukčních desek, jako hlavní podklady zpracování tohoto tématu jí ale slouží odborné české i zahraniční zdroje a zkušenosti uživatelů s různými značkami varných desek. Na našich stránkách vám poradí i s výběrem šlehačů mléka nebo vařičů vajec.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze AEG HC 452401EB

AEG HC 452401EB

12 000 Kč Orientační cena