Recenze indukční varné desky AEG HK 683320FG | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání AEG HK 683320FG

Klady

  • Vysoký výkon
  • Barevný displej
  • Sloučení varných ploch

Zápory

  • Vysoká cena
19 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Tříplotýnkové indukční desky jsou poměrně originální volbou a na trhu jich není příliš mnoho. Je ale možné najít i velmi slibné modely, jako je například deska AEG. Tento model vyniká vysokým příkonem 7 400 W, který je pro tříplotýnkový model více než dostačující. S vyšším příkonem se prakticky nesetkáte, a to ani u čtyřplotýnkových desek. Rozměrově se tříplotýnkové desky zpravidla nijak výrazně neliší od těch čtyřplotýnkových, to platí i v případě tohoto modelu. Jeho šířka je 59 cm, hloubka 52 cm a hmotnost 11,8 kg. Deska je bez rámu, bude tedy vyhovovat uživatelům, kterým ohraničení připadá neestetické.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Příkon (W)

7 400

Rám

Ne

Dětská pojistka

Ano

Pojistka proti přetečení

Ano

Indikátor zbytkového tepla

Ano

Automatické vypnutí

Ano

Sloučení varných zón

Ano

Booster

Ano

Časovač

Ano

Časovač ECO

Ano

Stop and Go

Ano

Šířka (cm)

59

Hloubka (cm)

52

Hmotnost (kg)

11,8

Vybavení a funkce

Vzhledem k poměrně vysoké pořizovací ceně nebude až tak velkým překvapením, že se deska AEG pyšní také velmi dobrou výbavou. Zdůraznit musíme zejména funkci sloučení varných ploch, která není na trhu příliš častá a jistě zaujme nejednoho kuchařského nadšence. Sloučení plotýnek totiž využijete například při opékání většího kusu masa v pekáči apod. Další funkce už jsou o něco běžnější, modelu v této cenové kategorii tak rozhodně nesmí chybět. Patří mezi ně například Booster, tedy rychlé zvýšení výkonu, časovač a časovač ECO, který využívá zbytkové tepla.

Na rozehřátou plotýnku vás navíc upozorní indikátor zbytkového tepla, desce nechybí ani dětská pojistka a pojistka proti přetečení, kdy se při vytečení tekutiny z hrnce deska vypne, abyste ji mohli pohodlně otřít. Výhodou je samozřejmě také automatické vypnutí, pro případy, kdy desku omylem necháte zapnutou. Pro rychlé odběhnutí zase poslouží funkce Stop and Go, díky které můžete ihned navázat na vaření se stejným výkonem. V neposlední řadě musíme zmínit ovládání desky, které je dotykové s barevným displejem, což je v sortimentu kuchyňských spotřebičů opravdu nadstandard.

Závěr

Indukční varná deska AEG HK683320FG zaujme vysokým příkonem i vynikající výbavou. Jde o jednu z méně běžných tříplotýnkových variant a nabízí i zajímavé funkce, jako je například sloučení plotýnek. Nechybí jí potřebné bezpečnostní prvky ani další užitečné vychytávky, jednou z originálnějších je například displej. Díky tomu můžeme tuto varnou desku bez obav doporučit i náročným zákazníkům, jedinou větší nevýhodou je totiž v jejím případě vysoká cena. Záleží tedy na vašem uvážení, kolik jste ochotní do varné desky investovat.

Pokud by vás zajímala o něco dostupnější varianta, za zvážení stojí například deska Whirlpool ACM 832 / BA, která stojí zhruba polovinu.

19 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: AEG HK 683320FG
Eliška srovnává a hodnotí produkty už řadu let, od velkých domácích spotřebičů po drobnosti, jako jsou knihy nebo fény na vlasy. Kategorie indukčních sporáků se ujala před více než třemi lety, i v soukromém životě už před lety propadla kouzlu vaření na indukci. Ve své práci se snaží jít do hloubky, vysvětlí vám tak nejen, podle čeho indukční desku vybírat, ale také jak indukce funguje a co od tohoto způsobu vaření očekávat. Při rozhodování vám může pomoci také její srovnání indukčních sporáků nebo plynových varných desek.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze AEG HK 683320FG

AEG HK 683320FG

19 000 Kč Orientační cena