Menu

Recenze a srovnání AEG HK 683320FG

Doporučujeme Při nákupu v kategorii tříplotýnkových indukčních desek

Datum doporučení: Květen 2019

  • Vysoký výkon
  • Barevný displej
  • Sloučení varných ploch
  • Vysoká cena
19 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Tříplotýnkové indukční desky jsou poměrně originální volbou a na trhu jich není příliš mnoho. Je ale možné najít i velmi slibné modely, jako je například deska AEG. Tento model vyniká vysokým příkonem 7 400 W, který je pro tříplotýnkový model více než dostačující. S vyšším příkonem se prakticky nesetkáte, a to ani u čtyřplotýnkových desek. Rozměrově se tříplotýnkové desky zpravidla nijak výrazně neliší od těch čtyřplotýnkových, to platí i v případě tohoto modelu. Jeho šířka je 59 cm, hloubka 52 cm a hmotnost 11,8 kg. Deska je bez rámu, bude tedy vyhovovat uživatelům, kterým ohraničení připadá neestetické.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Příkon (W) 7 400
Rám Ne
Dětská pojistka Ano
Pojistka proti přetečení Ano
Indikátor zbytkového tepla Ano
Automatické vypnutí Ano
Sloučení varných zón Ano
Booster Ano
Časovač Ano
Časovač ECO Ano
Stop and Go Ano
Šířka (cm) 59
Hloubka (cm) 52
Hmotnost (kg) 11,8

Vybavení a funkce

Vzhledem k poměrně vysoké pořizovací ceně nebude až tak velkým překvapením, že se deska AEG pyšní také velmi dobrou výbavou. Zdůraznit musíme zejména funkci sloučení varných ploch, která není na trhu příliš častá a jistě zaujme nejednoho kuchařského nadšence. Sloučení plotýnek totiž využijete například při opékání většího kusu masa v pekáči apod. Další funkce už jsou o něco běžnější, modelu v této cenové kategorii tak rozhodně nesmí chybět. Patří mezi ně například Booster, tedy rychlé zvýšení výkonu, časovač a časovač ECO, který využívá zbytkové tepla.

Na rozehřátou plotýnku vás navíc upozorní indikátor zbytkového tepla, desce nechybí ani dětská pojistka a pojistka proti přetečení, kdy se při vytečení tekutiny z hrnce deska vypne, abyste ji mohli pohodlně otřít. Výhodou je samozřejmě také automatické vypnutí, pro případy, kdy desku omylem necháte zapnutou. Pro rychlé odběhnutí zase poslouží funkce Stop and Go, díky které můžete ihned navázat na vaření se stejným výkonem. V neposlední řadě musíme zmínit ovládání desky, které je dotykové s barevným displejem, což je v sortimentu kuchyňských spotřebičů opravdu nadstandard.

Závěr

Indukční varná deska AEG HK683320FG zaujme vysokým příkonem i vynikající výbavou. Jde o jednu z méně běžných tříplotýnkových variant a nabízí i zajímavé funkce, jako je například sloučení plotýnek. Nechybí jí potřebné bezpečnostní prvky ani další užitečné vychytávky, jednou z originálnějších je například displej. Díky tomu můžeme tuto varnou desku bez obav doporučit i náročným zákazníkům, jedinou větší nevýhodou je totiž v jejím případě vysoká cena. Záleží tedy na vašem uvážení, kolik jste ochotní do varné desky investovat.

Pokud by vás zajímala o něco dostupnější varianta, za zvážení stojí například deska Whirlpool ACM 832 / BA, která stojí zhruba polovinu.

19 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Již se neprodává

Recenze AEG HK 683320FG

AEG HK 683320FG

19 000 Kč Orientační cena