Recenze a srovnání Amica DI 6311 SB

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii tříplotýnkových indukčních desek

Datum doporučení: Říjen 2018

Klady:

Bohatě vybavená funkcemi

Zápory:

Nenašli jsme žádné výrazné nedostatky

10 000 Kč
orientační cena

Základní parametry

Varná deska Amica DI 6311 SB se třemi plotýnkami získala v našem srovnávacím testu označení Dostupná varianta. Pořídit si ji tedy můžete za příjemnou cenu a přitom od ní můžete očekávat stále slušný výkon. Jeho konkrétní hodnota je 7400 wattů, což je srovnatelné i s mnohem dražšími produkty v této kategorii téže kategorii – například deskou Electrolux EHO 6832FOG. Po rozměrových stránkách jde o průměrný výrobek, který se v žádném z měřených rozměrů nijak nevymyká a neměl by tedy být problém jej do vaší kuchyně umístit. Jeho šířka je 57,6 cm, hloubka 51,8 cm a na výšku dosahuje 5,5 cm.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Příkon (W)  7 400
Rám  Ne
Dětská pojistka  Ano
Pojistka proti přetečení  Neuvedeno
Indikátor zbytkového tepla  Ano
Automatické vypnutí  Ano
Sloučení varných zón  Ne
Booster  Ano
Časovač  Ano
Časovač ECO  Ano
Stop and Go  Ano
Výška (cm) 5,5
Šířka (cm) 57,6
Hloubka (cm) 51,8
Hmotnost (kg) 10,5

Vybavení a funkce

I jako „nejslabší“ výrobek z kategorie tříplotýnkových indukčních desek však nabízí velmi pěkné funkce. Oproti již zmiňovanému TOP produktu sice nemá funkce Sloučení varných zón. Až na tuto maličkost zde však najdete vše – dětskou pojistku, časovač, funkci automatického vypnutí nebo například také indikátor zbytkového tepla. Ten vás upozorní pomocí písmenka „H“ na to, že daná plotýnka je stále horká. Šikovná je také funkce udržování tepla, která po zapnutí nastaví teplotu zvolené plotýnky na 65°C a vy se tak nebudete muset bát, že se vám obsah v hrnci připálí, ale zároveň budete mít jistotu, že zůstane dostatečně teplý na blížící se servírování.

Specialitou konkrétně této desky je styl ovládání. Disponuje dotykovým displejem jako téměř všechny indukční varné desky. Avšak setkáme se zde s tzv. SLIDERem. S ním budete výkon jednotlivých plotýnek nastavovat nikoli dotykem, avšak posunem prstu až po požadovanou hodnotu. Velmi šikovnou vychytávkou je také funkce Pauza (v naší tabulce nazývaná jako Stop and Go). Aktivováním této funkce sice desku vypnete, avšak ta si zapamatuje všechna svá nastavení, která budete moci jedním opětovným stisknutím opět vrátit do provozu. Ideální, pokud si potřebujete například od vaření jen na chvíli odběhnout. Funkce Booster je umístěna na všech třech plotýnkách. Na té největší zvedne dočasně výkon z 2600 na 3700 W, a to po dobu až 10 minut.

Závěr

Tato deska značky Amica je sice v našem výběru zvolena jako Dostupná varianta, avšak i tak od ní můžete očekávat relativně vysoký výkon. Zaplatíte za ni přitom jen polovinu toho, co byste v době napsání této recenze (říjen 2018) dali za TOP produkt v té stejné kategorii. Pokud byste však přeci jen chtěli za spotřebič tohoto typu ještě více ušetřit, zkuste porozmýšlet, zda by vám nepostačil model, který má o jednu plotýnku méně. V tom případě se totiž hezky nabízí model od téže značky Amica DDI 3201 B.

Další recenze

Kompletní porovnání