Recenze indukční varné desky Amica DI 6311 SB | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Amica DI 6311 SB

Klady a zápory

  • Bohatě vybavená funkcemi
  • Nenašli jsme žádné výrazné nedostatky
10 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Varná deska Amica DI 6311 SB se třemi plotýnkami získala v našem srovnávacím testu označení Dostupná varianta. Pořídit si ji tedy můžete za příjemnou cenu a přitom od ní můžete očekávat stále slušný výkon. Jeho konkrétní hodnota je 7400 wattů, což je srovnatelné i s mnohem dražšími produkty v této kategorii téže kategorii – například deskou Electrolux EHO 6832FOG. Po rozměrových stránkách jde o průměrný výrobek, který se v žádném z měřených rozměrů nijak nevymyká a neměl by tedy být problém jej do vaší kuchyně umístit. Jeho šířka je 57,6 cm, hloubka 51,8 cm a na výšku dosahuje 5,5 cm.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Příkon (W)

7 400

Rám

Ne

Dětská pojistka

Ano

Indikátor zbytkového tepla

Ano

Automatické vypnutí

Ano

Sloučení varných zón

Ne

Booster

Ano

Časovač

Ano

Časovač ECO

Ano

Stop and Go

Ano

Výška (cm)

5,5

Šířka (cm)

57,6

Hloubka (cm)

51,8

Hmotnost (kg)

10,5

Vybavení a funkce

I jako „nejslabší“ výrobek z kategorie tříplotýnkových indukčních desek však nabízí velmi pěkné funkce. Oproti již zmiňovanému TOP produktu sice nemá funkce Sloučení varných zón. Až na tuto maličkost zde však najdete vše – dětskou pojistku, časovač, funkci automatického vypnutí nebo například také indikátor zbytkového tepla. Ten vás upozorní pomocí písmenka „H“ na to, že daná plotýnka je stále horká. Šikovná je také funkce udržování tepla, která po zapnutí nastaví teplotu zvolené plotýnky na 65°C a vy se tak nebudete muset bát, že se vám obsah v hrnci připálí, ale zároveň budete mít jistotu, že zůstane dostatečně teplý na blížící se servírování.

Specialitou konkrétně této desky je styl ovládání. Disponuje dotykovým displejem jako téměř všechny indukční varné desky. Avšak setkáme se zde s tzv. SLIDERem. S ním budete výkon jednotlivých plotýnek nastavovat nikoli dotykem, avšak posunem prstu až po požadovanou hodnotu. Velmi šikovnou vychytávkou je také funkce Pauza (v naší tabulce nazývaná jako Stop and Go). Aktivováním této funkce sice desku vypnete, avšak ta si zapamatuje všechna svá nastavení, která budete moci jedním opětovným stisknutím opět vrátit do provozu. Ideální, pokud si potřebujete například od vaření jen na chvíli odběhnout. Funkce Booster je umístěna na všech třech plotýnkách. Na té největší zvedne dočasně výkon z 2600 na 3700 W, a to po dobu až 10 minut.

Závěr

Tato deska značky Amica je sice v našem výběru zvolena jako Dostupná varianta, avšak i tak od ní můžete očekávat relativně vysoký výkon. Zaplatíte za ni přitom jen polovinu toho, co byste v době napsání této recenze (říjen 2018) dali za TOP produkt v té stejné kategorii. Pokud byste však přeci jen chtěli za spotřebič tohoto typu ještě více ušetřit, zkuste porozmýšlet, zda by vám nepostačil model, který má o jednu plotýnku méně. V tom případě se totiž hezky nabízí model od téže značky Amica DDI 3201 B.

10 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Amica DI 6311 SB
Eliška Srncová srovnává a hodnotí produkty už řadu let, od velkých domácích spotřebičů po drobnosti, jako jsou knihy nebo fény na vlasy. Kategorie indukčních sporáků se ujala před více než třemi lety, i v soukromém životě už před lety propadla kouzlu vaření na indukci. Ve své práci se snaží jít do hloubky, vysvětlí vám tak nejen, podle čeho indukční desku vybírat, ale také jak indukce funguje a co od tohoto způsobu vaření očekávat. Při rozhodování vám může pomoci také její srovnání indukčních sporáků nebo plynových varných desek.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Amica DI 6311 SB

Amica DI 6311 SB

10 000 Kč Orientační cena