Recenze a srovnání Candy CDI 30

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii dvouplotýnkových indukčních desek

Datum doporučení: Listopad 2017

Klady:

Nízká cena

Zápory:

Slabší nabídka funkcí

4 500 Kč
orientační cena

Základní parametry

Výkon varné desky od značky Candy nepatří k nejvyšším, je ale stále dostačující. Tato deska má příkon 3 500 W, dražší  dvouplotýnkové modely mívají i více než 3 700 W. Delší strana této desky měří 51 cm, kratší 28,8 cm a její tloušťka je 4,5 cm. Hmotnost 4 kg vám rozhodně nezpůsobí žádné komplikace při instalaci nebo používání. Deska Candy je bez rámečku, ten někteří uživatelů preferují, jiným nevyhovuje, záleží tedy spíše na vašich požadavcích. Jeho výhodou může být zadržení rozlitých tekutin, na druhou stranu se ale uživatelé často shodují, že poněkud komplikuje údržbu desky a drží se u něj špína.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Příkon (W)  3 500
Rám  Ne
Dětská pojistka  Ano
Pojistka proti přetečení  Neuvedeno
Indikátor zbytkového tepla  Ano
Automatické vypnutí  Ano
Sloučení varných zón  Neuvedeno
Booster  Ano
Časovač  Neuvedeno
Časovač ECO  Neuvedeno
Stop and Go  Ne
Výška (cm) 4,5
Šířka (cm) 28,8
Hloubka (cm) 51
Hmotnost (kg) 4

Vybavení a funkce

Z funkcí, na které jsme se v našem výběru zaměřili, desce Candy nechybí hlavně bezpečnostní prvky, tedy dětská pojistka a indikátor zbytkového tepla. Výhodou je také funkce automatického vypnutí, která šetří energii, pokud desku omylem necháte zapnutou, aniž byste ji používali. Zajímavá je také funkce Booster, která slouží ke rychlému zvýšení výkonu, například když přivádíte vodu k varu. Co se týče možného sloučení varných ploch, výrobce tuto informaci neuvádí a není ani dohledatelná, s touto možností se tedy nedá počítat. Stejně tak chybí informace o časovači, je tedy možné, že ani ten tato deska nemá.

Závěr

V případě indukční varné desky Candy CDI 30 je třeba přimhouřit v některých ohledech oko. Týká se to lehce nižšího výkonu a chybějících funkcí. Pro běžné vaření je ale tato deska zcela dostačující, záleží spíše na vás, jaké funkce a jak vysoký výkon od vaší budoucí varné desky vyžadujete. Pokud se spokojíte se základem za příznivou cenu, můžeme vám tento model doporučit. Jestliže hledáte model s trochu pestřejší výbavou, bude třeba poskočit o cenovou kategorii výše, doporučit vám můžeme například indukční varnou desku Mora VDI 300 FF.

Další recenze

Kompletní porovnání