Menu

Recenze a srovnání Candy CDI 30

72,0 % Celkové hodnocení

v kategorii Dvouplotýnkové indukční varné desky

Klady

  • Nízká cena
  • Povrchová úprava

Zápory

  • Nelze sloučit zóny
  • Lehce nižší výkon
4 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Výkon varné desky od značky Candy nepatří k nejvyšším, je ale stále dostačující. Tato deska má příkon 3 500 W, dražší  dvouplotýnkové modely mívají i více než 3 700 W. Stejně jako většina dvouplotýnkových desek, i tato se připojuje na 230 V. Delší strana této desky měří 51 cm, kratší 28,8 cm a její tloušťka je 4,5 cm. Hmotnost 4 kg vám rozhodně nezpůsobí žádné komplikace při instalaci nebo používání. Deska Candy je bez rámečku, ten někteří uživatelů preferují, jiným nevyhovuje, záleží tedy spíše na vašich požadavcích. Jeho výhodou může být zadržení rozlitých tekutin, na druhou stranu se ale uživatelé často shodují, že poněkud komplikuje údržbu desky a drží se u něj špína.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Příkon (W)

3 500

Napětí (V)

230

Rám

Ne

Dětská pojistka

Ano

Indikátor zbytkového tepla

Ano

Automatické vypnutí

Ano

Sloučení varných zón

Ne

Booster

Ano

Časovač

Ano

Stop and Go

Ne

Výška (cm)

4,5

Šířka (cm)

28,8

Hloubka (cm)

51

Hmotnost (kg)

4

Vybavení a funkce

Z funkcí, na které jsme se v našem výběru zaměřili, desce Candy nechybí hlavně bezpečnostní prvky, tedy dětská pojistka a indikátor zbytkového tepla. Výhodou je také funkce automatického vypnutí, která šetří energii, pokud desku omylem necháte zapnutou, aniž byste ji používali. Zajímavá je také funkce Booster, která slouží ke rychlému zvýšení výkonu, například když přivádíte vodu k varu. Desce nechybí ani časovač a potěší povrchovou úpravou EasyClean, která slibuje snadnější údržbu. Co se týče možného sloučení varných ploch, výrobce tuto informaci neuvádí a není ani dohledatelná, s touto možností se tedy nedá počítat.

Závěr

V případě indukční varné desky Candy CDI 30 je třeba přimhouřit v některých ohledech oko. Týká se to lehce nižšího výkonu a chybějících funkcí. Pro běžné vaření je ale tato deska zcela dostačující, záleží spíše na vás, jaké funkce a jak vysoký výkon od vaší budoucí varné desky vyžadujete. Pokud se spokojíte se základem za příznivou cenu, můžeme vám tento model doporučit. Jestliže hledáte model s trochu pestřejší výbavou, bude třeba poskočit o cenovou kategorii výše, doporučit vám můžeme například indukční varnou desku Mora VDI 300 FF.

4 500 Kč Orientační cena
Autor: Kristýna Hašková | Datum: | Produkt: Candy CDI 30 | Hodnocení: 72,0 %
Kristýna Hašková
Kristýna si většinu jídel připravuje sama, proto ví, jak důležitá je spolehlivá varná deska. Za dlouhé roky vaření vyzkoušela všechny typy varných desek. Z vlastní zkušenosti proto umí ocenit výhody i nevýhody indukčních desek, jako hlavní podklady zpracování tohoto tématu jí ale slouží odborné české i zahraniční zdroje a zkušenosti uživatelů s různými značkami varných desek. Na našich stránkách vám poradí i s výběrem šlehačů mléka nebo vařičů vajec.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Candy CDI 30

Candy CDI 30

4 500 Kč Orientační cena