Menu

Recenze a srovnání Candy CDI 30

Doporučujeme Při nákupu v kategorii dvouplotýnkových indukčních desek

Datum doporučení: Listopad 2017

  • Nízká cena
  • Povrchová úprava
  • Nelze sloučit zóny
  • Lehce nižší výkon
4 400 Kč Orientační cena

Základní parametry

Výkon varné desky od značky Candy nepatří k nejvyšším, je ale stále dostačující. Tato deska má příkon 3 500 W, dražší  dvouplotýnkové modely mívají i více než 3 700 W. Stejně jako většina dvouplotýnkových desek, i tato se připojuje na 230 V. Delší strana této desky měří 51 cm, kratší 28,8 cm a její tloušťka je 4,5 cm. Hmotnost 4 kg vám rozhodně nezpůsobí žádné komplikace při instalaci nebo používání. Deska Candy je bez rámečku, ten někteří uživatelů preferují, jiným nevyhovuje, záleží tedy spíše na vašich požadavcích. Jeho výhodou může být zadržení rozlitých tekutin, na druhou stranu se ale uživatelé často shodují, že poněkud komplikuje údržbu desky a drží se u něj špína.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Příkon (W) 3 500
Napětí (V) 230
Rám Ne
Dětská pojistka Ano
Pojistka proti přetečení Neuvedeno
Indikátor zbytkového tepla Ano
Automatické vypnutí Ano
Sloučení varných zón Ne
Booster Ano
Časovač Ano
Časovač ECO Neuvedeno
Stop and Go Ne
Výška (cm) 4,5
Šířka (cm) 28,8
Hloubka (cm) 51
Hmotnost (kg) 4

Vybavení a funkce

Z funkcí, na které jsme se v našem výběru zaměřili, desce Candy nechybí hlavně bezpečnostní prvky, tedy dětská pojistka a indikátor zbytkového tepla. Výhodou je také funkce automatického vypnutí, která šetří energii, pokud desku omylem necháte zapnutou, aniž byste ji používali. Zajímavá je také funkce Booster, která slouží ke rychlému zvýšení výkonu, například když přivádíte vodu k varu. Desce nechybí ani časovač a potěší povrchovou úpravou EasyClean, která slibuje snadnější údržbu. Co se týče možného sloučení varných ploch, výrobce tuto informaci neuvádí a není ani dohledatelná, s touto možností se tedy nedá počítat.

Závěr

V případě indukční varné desky Candy CDI 30 je třeba přimhouřit v některých ohledech oko. Týká se to lehce nižšího výkonu a chybějících funkcí. Pro běžné vaření je ale tato deska zcela dostačující, záleží spíše na vás, jaké funkce a jak vysoký výkon od vaší budoucí varné desky vyžadujete. Pokud se spokojíte se základem za příznivou cenu, můžeme vám tento model doporučit. Jestliže hledáte model s trochu pestřejší výbavou, bude třeba poskočit o cenovou kategorii výše, doporučit vám můžeme například indukční varnou desku Mora VDI 300 FF.

4 400 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Candy CDI 30

Candy CDI 30

4 400 Kč Orientační cena