Recenze a srovnání Candy CI 640

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii čtyřplotýnkových indukčních desek

Datum doporučení: Listopad 2017

Klady:

Slušná nabídka funkcí

Zápory:

Slabší výkon

Chybí možnost sloučení varných zón

5 300 Kč
orientační cena

Základní parametry

V kategorii čtyřplotýnkových indukčních varných desek patří varná deska od značky Candy k tém méně výkonným. Její příkon je 6 800 W, dražší desky výrazně překračují 7 000 W. Může se tedy stát, že bude v porovnání s nimi méně efektivní v zahřívání. Tento model je bez rámu, což někteří uživatelé ocení, jiným může chybět. Rámeček sice zadrrží například rozlité tekutiny, ale také o něco ztěžuje údržbu desky. Rozměrově patří desky Candy víceméně ke standardu, její delší strana měří 56 cm, kratší 49 cm a tloušťka desky je 5,5 cm. Hmotností 11 kg také nijak zvlášť nevybočuje z řady.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Příkon (W)  6 800
Rám  Ne
Dětská pojistka  Ano
Pojistka proti přetečení  Ano
Indikátor zbytkového tepla  Ano
Automatické vypnutí  Neuvedeno
Sloučení varných zón  Ne
Booster  Ano
Časovač  Ano
Časovač ECO  Neuvedeno
Stop and Go  Neuvedeno
Výška (cm) 5,5
Šířka (cm) 56
Hloubka (cm) 49
Hmotnost (kg) 11

Vybavení a funkce

Varná deska Candy vám nabídne většinu nejdůležitějších funkcí. Mezi ty patří hlavně dětská pojistka a indikátor zbytkového tepla, které ochrání vás i vaši rodinu. Výhodou je také pojistka proti přetečení, která desku automaticky vypne, pokud na ni vyteče obsah některého hrnce. Nechybí ani časovač vypnutí a vhod příjde také funkce Booster, která rapidně zvýšý výkon varné zóny. Pravděpodobně ale nebude tak efektivní, jako u některých výkonnějších modelů. Nevýhodou pro některé uživatele může být chybějící možnost sloučení varných zón, kterou najdeme u dražších modelů.

Závěr

Indukční varná deska Candy CI 640 představuje v kategorii čtyřplotýnkových desek dobré řešení za dostupnou cenu. Její největší slabinou je trochu slabší výkon a chybějící funkce sloučení varných ploch, to je ovšem daň za nízké pořizovací náklady, se kterou je třeba počítat. Na takto levný model naopak překvapí užitečnými funkcemi, například funkcí Booster. Pokud ovšem pátráte po výkonnějším modelu a oceníte i zajímavější nabídku funkcí, doporučujeme zaměřit se na vyšší cenové kategorie. Zajímavou variantou je například varná deska Whirlpool ACM 802 NE.