Recenze indukční varné desky Candy CI 640 | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Candy CI 640

Klady a zápory

  • Slušná nabídka funkcí
  • Slabší výkon
  • Chybí možnost sloučení varných zón
5 300 Kč Orientační cena

Základní parametry

V kategorii čtyřplotýnkových indukčních varných desek patří varná deska od značky Candy k tém méně výkonným. Její příkon je 6 800 W, dražší desky výrazně překračují 7 000 W. Může se tedy stát, že bude v porovnání s nimi méně efektivní v zahřívání. Tento model je bez rámu, což někteří uživatelé ocení, jiným může chybět. Rámeček sice zadrrží například rozlité tekutiny, ale také o něco ztěžuje údržbu desky. Rozměrově patří desky Candy víceméně ke standardu, její delší strana měří 56 cm, kratší 49 cm a tloušťka desky je 5,5 cm. Hmotností 11 kg také nijak zvlášť nevybočuje z řady.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Příkon (W)

6 800

Rám

Ne

Dětská pojistka

Ano

Pojistka proti přetečení

Ano

Indikátor zbytkového tepla

Ano

Sloučení varných zón

Ne

Booster

Ano

Časovač

Ano

Výška (cm)

5,5

Šířka (cm)

56

Hloubka (cm)

49

Hmotnost (kg)

11

Vybavení a funkce

Varná deska Candy vám nabídne většinu nejdůležitějších funkcí. Mezi ty patří hlavně dětská pojistka a indikátor zbytkového tepla, které ochrání vás i vaši rodinu. Výhodou je také pojistka proti přetečení, která desku automaticky vypne, pokud na ni vyteče obsah některého hrnce. Nechybí ani časovač vypnutí a vhod příjde také funkce Booster, která rapidně zvýšý výkon varné zóny. Pravděpodobně ale nebude tak efektivní, jako u některých výkonnějších modelů. Nevýhodou pro některé uživatele může být chybějící možnost sloučení varných zón, kterou najdeme u dražších modelů.

Závěr

Indukční varná deska Candy CI 640 představuje v kategorii čtyřplotýnkových desek dobré řešení za dostupnou cenu. Její největší slabinou je trochu slabší výkon a chybějící funkce sloučení varných ploch, to je ovšem daň za nízké pořizovací náklady, se kterou je třeba počítat. Na takto levný model naopak překvapí užitečnými funkcemi, například funkcí Booster. Pokud ovšem pátráte po výkonnějším modelu a oceníte i zajímavější nabídku funkcí, doporučujeme zaměřit se na vyšší cenové kategorie. Zajímavou variantou je například varná deska Whirlpool ACM 802 NE.

5 300 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Candy CI 640
Eliška srovnává a hodnotí produkty už řadu let, od velkých domácích spotřebičů po drobnosti, jako jsou knihy nebo fény na vlasy. Kategorie indukčních sporáků se ujala před více než třemi lety, i v soukromém životě už před lety propadla kouzlu vaření na indukci. Ve své práci se snaží jít do hloubky, vysvětlí vám tak nejen, podle čeho indukční desku vybírat, ale také jak indukce funguje a co od tohoto způsobu vaření očekávat. Při rozhodování vám může pomoci také její srovnání indukčních sporáků nebo plynových varných desek.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den. Když zapnu jakoukoliv plotýnku méně než na sedmičku, neohřívá v kuse. Nechápu proč. Není to nějaká vada?

Luděk Vavrečka

Dobrý den, o závadu se nejedná, toto dávkování výkonu je u varných desek zcela běžné.

Eliška Srncová, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Candy CI 640

Candy CI 640

5 300 Kč Orientační cena