Recenze indukční varné desky Electrolux EHH 6240 ISK | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Electrolux EHH 6240 ISK

72,3 % Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Čtyřplotýnkové indukční varné desky

Klady

  • Nízká cena
  • Booster

Zápory

  • Nižší výkon
  • Chybí časovač
  • Chybí funkce Stop and Go
6 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Produkt Electrolux EHH 6240 ISK je dostupnou variantou v kategorii čtyřplotýnkových indukčních varných desek. Cenový rozdíl v této kategorii je v našem výběru znatelný. V porovnání s TOP produktem zaplatíte za tento kus v podstatě jen dvě třetiny. Samozřejmě se to do jisté míry promítne do jeho výkonu. Pro vařiče s čtyřmi plotýnkami se doporučujeme minimální výkon 7000 W. Tato deska za touto hranicí lehce zaostává, dosáhne pouze na 6600 wattů. Nejsilnější plotýnka přitom obstará téměř třetinu toho všeho.

K připojení desky stačí 230 V, což některé uživatele jistě potěší. Rozměrově se tato deska nijak nevymyká. V pořadí šířka, hloubka, výška dosahuje rozměrů 59, 52 a 6 centimetrů.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Příkon (W)

6 600

Napětí (V)

230

Rám

Ne

Dětská pojistka

Ano

Indikátor zbytkového tepla

Ano

Automatické vypnutí

Ano

Sloučení varných zón

Ano

Booster

Všechny varné zóny

Časovač

Ne

Časovač ECO

Ne

Stop and Go

Ne

Výška (cm)

6

Šířka (cm)

59

Hloubka (cm)

52

Hmotnost (kg)

10,2

Vybavení a funkce

Se základními funkcemi, jako jsou dětská pojistka, indikátor zbytkového tepla nebo funkce automatického vypnutí se u této desky setkáme. Pokročilejší vychytávky zde však již nenajdeme. Nemůžete si tedy nastavit časovač, ani aktivovat funkci Stop and Go, která by vám umožnila si od plotýnky na chvíli odskočit a přitom zachovat všechna původní nastavení.

Co může být také velmi užitečné, je funkce Booster, která dokáže dočasně zvýšit výkon vybraných plotýnek. Setkáme se zde také s funkcí spojení plotýnek. Ta vám umožní ohřívat na desce třeba i velký pekáč, který překračuje rozměry běžných plotýnek.

Závěr

U varné desky Electrolux EHH 6240 ISK je znát, že se jedná o levnější variantu. Zaostává v celkovém výkonu i z hlediska funkcí. Výkon 6600 wattů není ten nejlepší, ale deska nabízí funkci Booster, která vám jej dokáže dočasně zvýšit. Kromě ní disponuje také dětskou pojistkou, automatickým vypnutím nebo například sloučením varných ploch. Čeho se zde již nedočkáme, je časovač a funkce Stop and Go. Ideálně tedy tento model doporučujeme těm z vás, kteří budou vařit v početnější domácnosti a snaží se si tento spotřebič pořídit co nejúsporněji. Pokud se právě naopak chcete poohlédnout po výkonnějším a vybavenějším modelu, zvažte například Electrolux EHI 6540FHK. Počítejte ovšem s výrazně vyšší investicí.

6 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Electrolux EHH 6240 ISK | Hodnocení: 72,3 %
Eliška srovnává a hodnotí produkty už řadu let, od velkých domácích spotřebičů po drobnosti, jako jsou knihy nebo fény na vlasy. Kategorie indukčních sporáků se ujala před více než třemi lety, i v soukromém životě už před lety propadla kouzlu vaření na indukci. Ve své práci se snaží jít do hloubky, vysvětlí vám tak nejen, podle čeho indukční desku vybírat, ale také jak indukce funguje a co od tohoto způsobu vaření očekávat. Při rozhodování vám může pomoci také její srovnání indukčních sporáků nebo plynových varných desek.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Electrolux EHH 6240 ISK

Electrolux EHH 6240 ISK

6 500 Kč Orientační cena