Recenze a srovnání Electrolux EHH 6240 ISK

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii čtyřplotýnkových indukčních desek

Datum doporučení: Říjen 2018

Klady:

Nízká cena

Zápory:

Nižší výkon

Chybějící některé funkce

5 400 Kč
orientační cena

Základní parametry

Produkt Electrolux EHH 6240 ISK je dostupnou variantou v kategorii čtyřplotýnkových indukčních varných desek. Cenový rozdíl v této kategorii je v našem výběru znatelný. V porovnání s TOP produktem zaplatíte za tento kus v podstatě jen polovinu. Samozřejmě se to do jisté míry promítne do jeho výkonu. Pro vařiče s čtyřmi plotýnkami se doporučujeme minimální výkon 7000 W. Tato deska za touto hranicí lehce zaostává, dosáhne pouze na 6600 wattů. Nejsilnější plotýnka přitom obstará téměř třetinu toho všeho. Rozměrově se tato deska nijak nevymyká. V pořadí šířka, hloubka, výška dosahuje rozměrů 59, 52 a 6 centimetrů.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Příkon (W)  6 600
Rám  Ne
Dětská pojistka  Ano
Pojistka proti přetečení  Neuvedeno
Indikátor zbytkového tepla  Ano
Automatické vypnutí  Ano
Sloučení varných zón  Ano
Booster  Ano
Časovač  Ne
Časovač ECO  Ne
Stop and Go  Ne
Výška (cm) 6
Šířka (cm) 59
Hloubka (cm) 52
Hmotnost (kg) 10,2

Vybavení a funkce

Se základními funkcemi, jako jsou dětská pojistka, indikátor zbytkového tepla nebo funkce automatického vypnutí se u této desky setkáme. Pokročilejší vychytávky zde však již nenajdeme. Nemůžete si tedy nastavit časovač, ani aktivovat funkci Stop and Go, která by vám umožnila si od plotýnky na chvíli odskočit a přitom zachovat všechna původní nastavení. 

Co může být také velmi užitečné, je funkce Booster, která dokáže dočasně zvýšit výkon vybraných plotýnek. Setkáme se zde také s funkcí spojení plotýnek. Ta vám umožní ohřívat na desce třeba i velký pekáč, který překračuje rozměry běžných plotýnek.

Závěr

U varné desky Electrolux EHH 6240 ISK je znát, že se jedná o levnější variantu. Zaostává v celkovém výkonu i z hlediska funkcí. Výkon 6600 wattů není ten nejlepší, ale deska nabízí funkci Booster, která vám jej dokáže dočasně zvýšit. Kromě ní disponuje také dětskou pojistkou, automatickým vypnutím nebo například sloučením varných ploch. Čeho se zde již nedočkáme, je časovač a funkce Stop and Go. Ideálně tedy tento model doporučujeme těm z vás, kteří budou vařit v početnější domácnosti a snaží se si tento spotřebič pořídit co nejúsporněji. Pokud se právě naopak chcete poohlédnout po výkonnějším a vybavenějším modelu, zvažte například Electrolux EHI 6540FHK. Počítejte ovšem s výrazně vyšší investicí.

Další recenze

Kompletní porovnání

Chceme udržet Arecenze.cz zdarma

Pomožte nám vypnutím AdBlocku

Chceme tvořit kvalitní srovnání a recenze, která vám pomůžou vybrat správné produkty. Chceme také, aby to pro vás bylo zdarma.

Nebudeme vám servírovat otravné reklamy, ani bannery. Adblock však blokuje propojení s našimi partnery, díky kterým může portál fungovat. Jestli vám naše recenze pomáhají, prosím oplaťte nám to vypnutím AdBlocku. Děkujeme.
Mám vypnutý adblock, načíst znova Zavřít