Menu

Recenze a srovnání Electrolux EHO 6832FOG

Klady a zápory

  • Vysoký výkon
  • Pestrá nabídka funkcí
  • Vyšší cena
18 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Vysoký příkon 7 400 W zajistí rychlé zahřívání této tříplotýnkové indukční varné desky od značky Electrolux. Rozhodně nehrozí, že byste na ohřátí vody čekali věky, s touto deskou je vše otázkou několika minut. Co se týče rozměrů, delší strana desky měří 56 cm, kratší strana 49 cm a tloušťka desky je 5,5 cm. Hmotnost 12 kg patří k vyšším v našem srovnání, u indukčních varných desek ale nejde o žádný problém.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Příkon (W)

7 400

Dětská pojistka

Ano

Indikátor zbytkového tepla

Ano

Automatické vypnutí

Ano

Sloučení varných zón

Ano

Booster

Ano

Časovač

Ano

Časovač ECO

Ano

Stop and Go

Ano

Výška (cm)

5,5

Šířka (cm)

56

Hloubka (cm)

49

Hmotnost (kg)

12

Vybavení a funkce

O funkce v případě této varné desky rozhodně nebudete mít nouzi, nabízí jich více než dost. Z bezpečnostních funkcí musíme zmínit dětskou pojistku a indikátor zbytkového tepla. Nemusíte se tak bát, že se vy nebo vaše dítě popálíte o horkou plotnu, nebo že desku některý z nejmladších členů vaší rodiny zapne bez vašeho vědomí. Deska je také do jisté míry samostatná. Můžete nastavit časovač vypnutí, stejně tak se deska automaticky vypne, pokud ji určitou dobu nepoužíváte.

Poradí si s různě velkým nádobím, díky detekci hrců a pánví a také přemosťovací funkci, která vám umožňuje spojit dvě plotýnky v jednu velkou. Pokud vaříte například těstoviny a potřebujete co nejvyšší výkon, dobře vám poslouží funkce Booster, která rapidně zvýší výkon plotýnky. Pozor na horký olej, pánev se vám může s touto funkcí zbytečně rozpálit až moc. Pokud naopak chcete ušetřit, jistě využijete funkci ECO časovače, který zužitkuje zbytkové teplo na dokončení vaření. V nabídce funkcí této desky nechybí ani Stop and Go, díky které si můžete od sporáku bez obav odběhnout a vzápetí navázat na proces vaření se stejným výkonem.

Závěr

Indukční varná deska Electrolux EHO 6832FOG patří ke špičce mezi tříplotýnkovými deskami. Na první pohled zaujme vysokým příkonem a pestrou nabídkou funkcí. Jistě uspokojí i kuchařské nadšence, kteří docení možnost spojit varné zóny a další vychytávky. Její nevýhodou ovšem zůstává poměrně vysoká cena. Pokud mezi velké milovníky vaření nepatříte a řadu funkcí s čistým srdcem oželíte, bude pro vás takováto investice zbytečně vysoká. Doporučili bychom vám raději o něco levnější, ale stále vynikající model Whirlpool ACM 832 / BA.

18 000 Kč Orientační cena
Autor: Kristýna Hašková | Datum: | Produkt: Electrolux EHO 6832FOG
Kristýna Hašková
Kristýna si většinu jídel připravuje sama, proto ví, jak důležitá je spolehlivá varná deska. Za dlouhé roky vaření vyzkoušela všechny typy varných desek. Z vlastní zkušenosti proto umí ocenit výhody i nevýhody indukčních desek, jako hlavní podklady zpracování tohoto tématu jí ale slouží odborné české i zahraniční zdroje a zkušenosti uživatelů s různými značkami varných desek. Na našich stránkách vám poradí i s výběrem šlehačů mléka nebo vařičů vajec.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Electrolux EHO 6832FOG

Electrolux EHO 6832FOG

18 000 Kč Orientační cena