Recenze a srovnání Electrolux EHO 6832FOG

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii tříplotýnkových indukčních desek

Datum doporučení: Listopad 2017

Klady:

Vysoký výkon

Pestrá nabídka funkcí

Zápory:

Vyšší cena

18 000 Kč
orientační cena

Základní parametry

Vysoký příkon 7 400 W zajistí rychlé zahřívání této tříplotýnkové indukční varné desky od značky Electrolux. Rozhodně nehrozí, že byste na ohřátí vody čekali věky, s touto deskou je vše otázkou několika minut. Co se týče rozměrů, delší strana desky měří 56 cm, kratší strana 49 cm a tloušťka desky je 5,5 cm. Hmotnost 12 kg patří k vyšším v našem srovnání, u indukčních varných desek ale nejde o žádný problém.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Příkon (W)  7 400
Rám  Neuvedeno
Dětská pojistka  Ano
Pojistka proti přetečení  Neuvedeno
Indikátor zbytkového tepla  Ano
Automatické vypnutí  Ano
Sloučení varných zón  Ano
Booster  Ano
Časovač  Ano
Časovač ECO  Ano
Stop and Go  Ano
Výška (cm) 5,5
Šířka (cm) 56
Hloubka (cm) 49
Hmotnost (kg) 12

Vybavení a funkce

O funkce v případě této varné desky rozhodně nebudete mít nouzi, nabízí jich více než dost. Z bezpečnostních funkcí musíme zmínit dětskou pojistku a indikátor zbytkového tepla. Nemusíte se tak bát, že se vy nebo vaše dítě popálíte o horkou plotnu, nebo že desku některý z nejmladších členů vaší rodiny zapne bez vašeho vědomí. Deska je také do jisté míry samostatná. Můžete nastavit časovač vypnutí, stejně tak se deska automaticky vypne, pokud ji určitou dobu nepoužíváte.

Poradí si s různě velkým nádobím, díky detekci hrců a pánví a také přemosťovací funkci, která vám umožňuje spojit dvě plotýnky v jednu velkou. Pokud vaříte například těstoviny a potřebujete co nejvyšší výkon, dobře vám poslouží funkce Booster, která rapidně zvýší výkon plotýnky. Pozor na horký olej, pánev se vám může s touto funkcí zbytečně rozpálit až moc. Pokud naopak chcete ušetřit, jistě využijete funkci ECO časovače, který zužitkuje zbytkové teplo na dokončení vaření. V nabídce funkcí této desky nechybí ani Stop and Go, díky které si můžete od sporáku bez obav odběhnout a vzápetí navázat na proces vaření se stejným výkonem.

Závěr

Indukční varná deska Electrolux EHO 6832FOG patří ke špičce mezi tříplotýnkovými deskami. Na první pohled zaujme vysokým příkonem a pestrou nabídkou funkcí. Jistě uspokojí i kuchařské nadšence, kteří docení možnost spojit varné zóny a další vychytávky. Její nevýhodou ovšem zůstává poměrně vysoká cena. Pokud mezi velké milovníky vaření nepatříte a řadu funkcí s čistým srdcem oželíte, bude pro vás takováto investice zbytečně vysoká. Doporučili bychom vám raději o něco levnější, ale stále vynikající model Whirlpool ACM 832 / BA.

Další recenze

Kompletní porovnání