Recenze indukční varné desky Guzzanti GZ 8401 | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Guzzanti GZ 8401

75,3 % Celkové hodnocení

v kategorii Dvouplotýnkové indukční varné desky

Klady

  • Dostupná cena
  • Slušný příkon 3 500 W
  • Nechybí důležité bezpečnostní funkce

Zápory

  • Chybí pokročilejší funkce
  • Hlučnější ventilátor
3 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Dvouplotýnková indukční varná deska Guzzanti zaujme na první pohled především svou cenou. Ovšem i když jde o jeden z cenově dostupnějších modelů na trhu, její parametry nejsou k zahození. Příkon 3 500 W je doporučovaná hodnota pro tento počet plotýnek, nejde sice o nejvýkonnější model na trhu, měl by být ale minimálně dostačující. Desku je možné zapojit do 230V zásuvky, kterou dnes najdete pravděpodobně v každé domácnosti. Dvoufázové zapojení je pro tento typ indukčních desek typické.

Okraje desky nejsou ohraničené rámečkem, což někteří uživatelé upřednostňují, v tomto ohledu jde hlavně o otázku osobního vkusu. Rozměrově se tento model nijak zvlášť neliší od dalších dvouplotýnkových desek, konkrétní míry a hmotnost najdete níže v tabulce.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Příkon (W)

3 500

Napětí (V)

230

Rám

Ne

Dětská pojistka

Ano

Indikátor zbytkového tepla

Ano

Automatické vypnutí

Ano

Sloučení varných zón

Ne

Booster

Ne

Časovač

Ano

Časovač ECO

Ne

Stop and Go

Ne

Výška (cm)

6,2

Šířka (cm)

28,8

Hloubka (cm)

55

Hmotnost (kg)

4,4

Vybavení a funkce

Nabídka funkcí je u desky Guzzanti spíše základní, což není, vzhledem k její ceně, velkým překvapením. Dětská pojistka zamezí zapnutí desky nebo přenastavení nenechavými dětskými ručičkami. Automatické vypnutí se zase postará o to, aby zapomenutá deska nejela naprázdno. O bezpečnost se stará také indikátor zbytkového tepla, který signalizuje, která plotýnka je zahřátá. Nakonec nechybí ani časovač, který se při vaření vždy hodí.

Všechny zmíněné funkce jsou u indukčních desek zcela běžné. U dražších modelů se dočkáte i pokročilejších funkcí, jako je Booster, pojistka proti přetečení nebo možnost sloučení varných zón, u produktu této cenové kategorie se s nimi ale nedá počítat.

Názory uživatelů a expertů

Uživatelé, kteří indukční desku Guzzanti ohodnotili, se k ní vyjadřovali převážně pozitivně. Jako pozitivum tohoto modelu zmiňují rychlost ohřevu, spokojení jsou také s poměrem ceny a kvality. Jediná výtka, která se v uživatelských recenzích objevila, směřovala k ventilátoru desky, který je podle uživatelů poměrně hlučný.

Hlavní výhody a nevýhody

Zásadní výhodou desky Guzzanti je samozřejmě její nízká cena. Přesto tato deska patří k dostatečně výkonným modelům, což potvrzují i uživatelé chválící rychlost ohřevu. Nevýhodou může být poměrně limitovaná nabídka funkcí, nedočkáte se pokročilejších prvků, jako je možnost sloučení varných zón nebo Booster, to je ale vzhledem k ceně tohoto modelu pochopitelné. Určitou nevýhodou potom může být také vyšší hlučnost ventilátoru, zmiňovaná v uživatelských recenzích.

Naše hodnocení a závěr

Pokud hledáte účinné řešení za dostupnou cenu, pravděpodobně vám bude indukční deska Guzzanti GZ 8401 vyhovovat. Tento dvouplotýnkový model ideálně pokryje potřeby menší domácnosti, nezabere mnoho místa a nabídne dostatečný výkon na to, aby jej uživatelé chválili za jeho rychlost. Jako slabinu je možné vnímat nabídku funkcí, která je omezená na ty nejzákladnější prvky, jako je časovač nebo dětská pojistka. Pro řadu uživatelů ale bude tento výběr funkcí jistě zcela dostačující a v dané cenové kategorii se nedá ani nic moc lepšího očekávat. Pokud je pro vás deska v tomto směru nedostačující, možná by vám lépe vyhovoval některý z dražších modelů, například deska Amica DDI 3201 B.

3 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Guzzanti GZ 8401 | Hodnocení: 75,3 %
Eliška srovnává a hodnotí produkty už řadu let, od velkých domácích spotřebičů po drobnosti, jako jsou knihy nebo fény na vlasy. Kategorie indukčních sporáků se ujala před více než třemi lety, i v soukromém životě už před lety propadla kouzlu vaření na indukci. Ve své práci se snaží jít do hloubky, vysvětlí vám tak nejen, podle čeho indukční desku vybírat, ale také jak indukce funguje a co od tohoto způsobu vaření očekávat. Při rozhodování vám může pomoci také její srovnání indukčních sporáků nebo plynových varných desek.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Guzzanti GZ 8401

Guzzanti GZ 8401

3 500 Kč Orientační cena