Menu

Recenze a srovnání Guzzanti GZ 8401

Doporučujeme Při nákupu v kategorii dvouplotýnkových indukčních desek

Datum doporučení: Květen 2021

75,3 % Celkové hodnocení
  • Dostupná cena
  • Slušný příkon 3 500 W
  • Nechybí důležité bezpečnostní funkce
  • Chybí pokročilejší funkce
  • Hlučnější ventilátor
3 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Dvouplotýnková indukční varná deska Guzzanti zaujme na první pohled především svou cenou. Ovšem i když jde o jeden z cenově dostupnějších modelů na trhu, její parametry nejsou k zahození. Příkon 3 500 W je doporučovaná hodnota pro tento počet plotýnek, nejde sice o nejvýkonnější model na trhu, měl by být ale minimálně dostačující. Desku je možné zapojit do 230V zásuvky, kterou dnes najdete pravděpodobně v každé domácnosti. Dvoufázové zapojení je pro tento typ indukčních desek typické.

Okraje desky nejsou ohraničené rámečkem, což někteří uživatelé upřednostňují, v tomto ohledu jde hlavně o otázku osobního vkusu. Rozměrově se tento model nijak zvlášť neliší od dalších dvouplotýnkových desek, konkrétní míry a hmotnost najdete níže v tabulce.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Příkon (W) 3 500
Napětí (V) 230
Rám Ne
Dětská pojistka Ano
Indikátor zbytkového tepla Ano
Automatické vypnutí Ano
Sloučení varných zón Ne
Booster Ne
Časovač Ano
Časovač ECO Ne
Stop and Go Ne
Výška (cm) 6,2
Šířka (cm) 28,8
Hloubka (cm) 55
Hmotnost (kg) 4,4

Vybavení a funkce

Nabídka funkcí je u desky Guzzanti spíše základní, což není, vzhledem k její ceně, velkým překvapením. Dětská pojistka zamezí zapnutí desky nebo přenastavení nenechavými dětskými ručičkami. Automatické vypnutí se zase postará o to, aby zapomenutá deska nejela naprázdno. O bezpečnost se stará také indikátor zbytkového tepla, který signalizuje, která plotýnka je zahřátá. Nakonec nechybí ani časovač, který se při vaření vždy hodí.

Všechny zmíněné funkce jsou u indukčních desek zcela běžné. U dražších modelů se dočkáte i pokročilejších funkcí, jako je Booster, pojistka proti přetečení nebo možnost sloučení varných zón, u produktu této cenové kategorie se s nimi ale nedá počítat.

Názory uživatelů a expertů

Uživatelé, kteří indukční desku Guzzanti ohodnotili, se k ní vyjadřovali převážně pozitivně. Jako pozitivum tohoto modelu zmiňují rychlost ohřevu, spokojení jsou také s poměrem ceny a kvality. Jediná výtka, která se v uživatelských recenzích objevila, směřovala k ventilátoru desky, který je podle uživatelů poměrně hlučný.

Hlavní výhody a nevýhody

Zásadní výhodou desky Guzzanti je samozřejmě její nízká cena. Přesto tato deska patří k dostatečně výkonným modelům, což potvrzují i uživatelé chválící rychlost ohřevu. Nevýhodou může být poměrně limitovaná nabídka funkcí, nedočkáte se pokročilejších prvků, jako je možnost sloučení varných zón nebo Booster, to je ale vzhledem k ceně tohoto modelu pochopitelné. Určitou nevýhodou potom může být také vyšší hlučnost ventilátoru, zmiňovaná v uživatelských recenzích.

Naše hodnocení a závěr

Pokud hledáte účinné řešení za dostupnou cenu, pravděpodobně vám bude indukční deska Guzzanti GZ 8401 vyhovovat. Tento dvouplotýnkový model ideálně pokryje potřeby menší domácnosti, nezabere mnoho místa a nabídne dostatečný výkon na to, aby jej uživatelé chválili za jeho rychlost. Jako slabinu je možné vnímat nabídku funkcí, která je omezená na ty nejzákladnější prvky, jako je časovač nebo dětská pojistka. Pro řadu uživatelů ale bude tento výběr funkcí jistě zcela dostačující a v dané cenové kategorii se nedá ani nic moc lepšího očekávat. Pokud je pro vás deska v tomto směru nedostačující, možná by vám lépe vyhovoval některý z dražších modelů, například deska Amica DDI 3201 B.

3 500 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Guzzanti GZ 8401 | Hodnocení: 75,3 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Guzzanti GZ 8401

Guzzanti GZ 8401

3 500 Kč Orientační cena