Recenze indukční varné desky Mora VDI 300 FF | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Mora VDI 300 FF

Klady a zápory

  • Vysoký výkon
  • Booster pouze na jednu plotýnku
  • Chybí možnost sloučení varných zón
5 600 Kč Orientační cena

Základní parametry

Z hlediska výkonu nemáme dvouplotýnkové indukční varné desce od značky Mora co vytknout. Její příkon dosahuje až 3 700 W, což je jedna z nejvyšších hodnot v našem výběru dvouplotýnkových desek. Tento bezrámečkový model váží 6,2 kg, jeho delší strana měří 51 cm a kratší strana 30 cm. Toušťka desky je 7,2 cm, běžnější je tloušťka okolo 5 cm, ale na instalaci by to nemělo mít žádný vliv.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Příkon (W)

3 700

Rám

Ne

Dětská pojistka

Ano

Indikátor zbytkového tepla

Ano

Automatické vypnutí

Ano

Sloučení varných zón

Ne

Booster

Jedna plotýnka

Časovač

Ano

Výška (cm)

7,2

Šířka (cm)

30

Hloubka (cm)

51

Hmotnost (kg)

6,2

Vybavení a funkce

Hlavním nedostatkem na poli funkcí varné desky Mora je chybějící možnost spojit varné zóny do jedné velké. Ne každý sice tuto funkci využije, je ale velkou výhodou pro trochu zapálenější kuchaře. Co se týče dalších funkcí, výrobce neuvádí, zda má deska funkci Stop and Go a využití zbytkového tepla, takže s těmito funkcemi spíše nepočítejte. Nejde ale o nijak nepostradatelné prvky. Výhodou je funkce automatického vypnutí a také časovač vypnutí.  Desce samozřejmě nechybí ani dětská pojistka a indikátor zbytkového tepla. Její použití je tedy bezpečné i v domácnosti s menšími dětmi. Deska nepostrádá ani detekci hrnců a funkci Booster, tu ovšem najdete pouze u jedné plotýnky.

Závěr

Pokud hledáte dvouplotýnkovou indukční varnou desku s vysokým výkonem, příjemnou výbavou funkcí a poměrně dobrou cenou, můžeme vám model Mora VDI 300 FF doporučit. Nejde samozřejmě o nijak luxusní variantu a například v nabídce funkcí ji řada dražších desek předčí. Pokud ale nepatříte mezi uživatele, kteří trvají na co největším výběru těchto prvků a stačí vám i jednodušší řešení, bude vám tato deska vyhovovat. Jestli je pro vás i tato varianta zbytečně výkonná a hledáte hlavně cenově přijatelné řešení, doporučujeme zvážit například i desku Candy CDI 30, která patří do cenově příznivé skupiny.

5 600 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Mora VDI 300 FF
Eliška srovnává a hodnotí produkty už řadu let, od velkých domácích spotřebičů po drobnosti, jako jsou knihy nebo fény na vlasy. Kategorie indukčních sporáků se ujala před více než třemi lety, i v soukromém životě už před lety propadla kouzlu vaření na indukci. Ve své práci se snaží jít do hloubky, vysvětlí vám tak nejen, podle čeho indukční desku vybírat, ale také jak indukce funguje a co od tohoto způsobu vaření očekávat. Při rozhodování vám může pomoci také její srovnání indukčních sporáků nebo plynových varných desek.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Mora VDI 300 FF

Mora VDI 300 FF

5 600 Kč Orientační cena