Menu

Recenze a srovnání Mora VDI 300 FF

Klady a zápory

  • Vysoký výkon
  • Booster pouze na jednu plotýnku
  • Chybí možnost sloučení varných zón
5 600 Kč Orientační cena

Základní parametry

Z hlediska výkonu nemáme dvouplotýnkové indukční varné desce od značky Mora co vytknout. Její příkon dosahuje až 3 700 W, což je jedna z nejvyšších hodnot v našem výběru dvouplotýnkových desek. Tento bezrámečkový model váží 6,2 kg, jeho delší strana měří 51 cm a kratší strana 30 cm. Toušťka desky je 7,2 cm, běžnější je tloušťka okolo 5 cm, ale na instalaci by to nemělo mít žádný vliv.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Příkon (W)

3 700

Rám

Ne

Dětská pojistka

Ano

Indikátor zbytkového tepla

Ano

Automatické vypnutí

Ano

Sloučení varných zón

Ne

Booster

Jedna plotýnka

Časovač

Ano

Výška (cm)

7,2

Šířka (cm)

30

Hloubka (cm)

51

Hmotnost (kg)

6,2

Vybavení a funkce

Hlavním nedostatkem na poli funkcí varné desky Mora je chybějící možnost spojit varné zóny do jedné velké. Ne každý sice tuto funkci využije, je ale velkou výhodou pro trochu zapálenější kuchaře. Co se týče dalších funkcí, výrobce neuvádí, zda má deska funkci Stop and Go a využití zbytkového tepla, takže s těmito funkcemi spíše nepočítejte. Nejde ale o nijak nepostradatelné prvky. Výhodou je funkce automatického vypnutí a také časovač vypnutí.  Desce samozřejmě nechybí ani dětská pojistka a indikátor zbytkového tepla. Její použití je tedy bezpečné i v domácnosti s menšími dětmi. Deska nepostrádá ani detekci hrnců a funkci Booster, tu ovšem najdete pouze u jedné plotýnky.

Závěr

Pokud hledáte dvouplotýnkovou indukční varnou desku s vysokým výkonem, příjemnou výbavou funkcí a poměrně dobrou cenou, můžeme vám model Mora VDI 300 FF doporučit. Nejde samozřejmě o nijak luxusní variantu a například v nabídce funkcí ji řada dražších desek předčí. Pokud ale nepatříte mezi uživatele, kteří trvají na co největším výběru těchto prvků a stačí vám i jednodušší řešení, bude vám tato deska vyhovovat. Jestli je pro vás i tato varianta zbytečně výkonná a hledáte hlavně cenově přijatelné řešení, doporučujeme zvážit například i desku Candy CDI 30, která patří do cenově příznivé skupiny.

5 600 Kč Orientační cena
Autor: Kristýna Hašková | Datum: | Produkt: Mora VDI 300 FF
Kristýna Hašková
Kristýna si většinu jídel připravuje sama, proto ví, jak důležitá je spolehlivá varná deska. Za dlouhé roky vaření vyzkoušela všechny typy varných desek. Z vlastní zkušenosti proto umí ocenit výhody i nevýhody indukčních desek, jako hlavní podklady zpracování tohoto tématu jí ale slouží odborné české i zahraniční zdroje a zkušenosti uživatelů s různými značkami varných desek. Na našich stránkách vám poradí i s výběrem šlehačů mléka nebo vařičů vajec.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Mora VDI 300 FF

Mora VDI 300 FF

5 600 Kč Orientační cena