Recenze indukční varné desky Mora VDIT 656 X | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Mora VDIT 656 X

93,0 % Celkové hodnocení

v kategorii Čtyřplotýnkové indukční varné desky

Klady

  • Booster na všech plotýnkách
  • Udržování teploty
  • Vysoký příkon

Zápory

  • Vyšší cena
  • Chybí časovač ECO
  • Chybí pojistka proti přetečení
9 600 Kč Orientační cena

Základní parametry

Tentokrát jsme se při našem porovnávání podívali na indukční varnou desku značky Mora, která patří k nákladnějším modelům na trhu. Pojďme se tedy podívat, co vám může nabídnout. Pokud se zaměříme v první řadě na výkon, nemáme indukční desce Mora co vytknout. Příkon 7 400 W patřil v době psaní recenze (prosinec 2019) k nejvyšším hodnotám na trhu a nemusíte se tak bát, že by se nádobí na desce pomalu zahřívalo nebo nedosáhlo dostatečné teploty.

Tento model se připojuje na 400 V, což může být problém v některých bytech. Deska je vybavená rámem, zda jde o výhodu či nevýhodu záleží hlavně na vašich preferencích, jelikož jde primárně o designový prvek. Rozměrově se tento model nijak nevymyká z hodnot typických pro čtyřplotýnkové desky, její šířka je 60 cm, délka 52 cm a hmotnost 10,8 cm.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Příkon (W)

7 400

Napětí (V)

400

Rám

Ano

Dětská pojistka

Ano

Pojistka proti přetečení

Ne

Indikátor zbytkového tepla

Ano

Automatické vypnutí

Ano

Sloučení varných zón

Ano

Booster

Ano

Časovač

Ano

Časovač ECO

Ne

Stop and Go

Ano

Šířka (cm)

60

Hloubka (cm)

52

Hmotnost (kg)

10,8

Vybavení a funkce

Ve funkcích indukční desek najdeme prvky, které jsou už dnes téměř nezbytné a nepostrádá je ani deska Mora. Do této kategorie patří zejména dětská pojistka, Booster a automatické vypnutí desky. Poměrně běžná je také signalizace zbytkového tepla, ani tu deska nepostrádá. Co se týče Boosteru, některé desky mají toto navýšení výkonu pouze u jedné plotýnky, u desky Mora můžete navýšit výkon u libovolné zóny. Varné zóny můžete u tohoto modelu také sloučit, tato možnost je výsadou spíše dražších desek a využijete ji, pokud k vaření často využíváte větší nádoby, jako třeba pekáče. Při vaření můžete využít funkci časovače, při krátkém přerušení přijde vhod také funkce Stop and Go, díky které můžete sporák na chvíli vypnout a po zapnutí najednou plotýnky na stejné nastavení výkonu jako před vypnutím. Jednou z méně obvyklých funkcí desky je také udržování konstantní teploty 70°C, díky které vám jídlo před servírováním nevychladne.

Závěr

Indukční varná deska Mora VDIT 656 X nabízí čtyři varné zóny a patří k modelům vybaveným kovovým rámečkem. Cenově se tato indukční varná deska řadí k nákladnějším modelům na trhu, její cena je ale opodstatněná hlavně vysokým výkonem. Ten ovlivňuje zejména rychlost zahřívání nádobí na desce. Z funkcí stojí za zmínku hlavně možnost sloučení varných zón, funkce Stop and Go a Booster pro všechny varné zóny, řada desek má totiž Booster pouze u jedné zóny. Pokud hledáte vysoký výkon a využijete například sloučení varných zón, bude se vám tato varná deska hodit. Jestli patříte k méně náročným uživatelům a bez problémů si vystačíte i s průměrnějšími parametry, za zvážení stojí i některý z cenově dostupnějších modelů v našem srovnání, například deska Whirlpool ACM 802 NE.

9 600 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Mora VDIT 656 X | Hodnocení: 93,0 %
Eliška srovnává a hodnotí produkty už řadu let, od velkých domácích spotřebičů po drobnosti, jako jsou knihy nebo fény na vlasy. Kategorie indukčních sporáků se ujala před více než třemi lety, i v soukromém životě už před lety propadla kouzlu vaření na indukci. Ve své práci se snaží jít do hloubky, vysvětlí vám tak nejen, podle čeho indukční desku vybírat, ale také jak indukce funguje a co od tohoto způsobu vaření očekávat. Při rozhodování vám může pomoci také její srovnání indukčních sporáků nebo plynových varných desek.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý večer,
mám dotaz k indukční desce Mora VDIT 656 X.
Zajímá mne, jestli reagují plotýnky i na opravdu malý hrnec nebo konvičku.
Má zkušenost je, že ne, pouze na malé varné zóně.
U tohoto typu varných zón jsou všechny stejně velké, malou tu nevidím.
Děkuji za odpověď

Ivana Volhejnová

Dobrý den,
pro použití na této varné desce by měl mít hrnec nebo konvička průměr minimálně 11 cm.

Eliška Srncová, redaktor

Dobrý den, je možno pod indukční desku zabudovat ještě myčku nádobí?
Předem děkuji za odpověď.

Marcela Škrobová

Dobrý den, to záleží na konkrétním typu myčky. Je důležité pohlídat dostatečnou tloušťku pracovní desky a fungující odvětrávání. Pokud máte pochybnosti, doporučujeme spojit se s odborníkem, který si prohlídne vaši kuchyň a doporučí vhodné řešení.

Iveta Polášková, redaktor

Dobrý den, mohl bych vás poprosit o rozměry varných zón? Děkuji.

Jiří V.

Dobrý den, sporák má čtyři zóny o rozměrech 21 x 19 cm.

Iveta Polášková, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Mora VDIT 656 X

Mora VDIT 656 X

9 600 Kč Orientační cena