Menu

Recenze a srovnání Mora VDIT 656 X

Doporučujeme Při nákupu v kategorii čtyřplotýnkových indukčních desek

Datum doporučení: Prosinec 2019

  • Booster na všech plotýnkách
  • Udržování teploty
  • Vysoký příkon
  • Vyšší cena
  • Chybí časovač ECO
  • Chybí pojistka proti přetečení
11 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Tentokrát jsme se při našem porovnávání podívali na indukční varnou desku značky Mora, která patří k nákladnějším modelům na trhu. Pojďme se tedy podívat, co vám může nabídnout. Pokud se zaměříme v první řadě na výkon, nemáme indukční desce Mora co vytknout. Příkon 7 400 W patřil v době psaní recenze (prosinec 2019) k nejvyšším hodnotám na trhu a nemusíte se tak bát, že by se nádobí na desce pomalu zahřívalo nebo nedosáhlo dostatečné teploty. Deska je vybavená rámem, zda jde o výhodu či nevýhodu záleží hlavně na vašich preferencích, jelikož jde primárně o designový prvek. Rozměrově se tento model nijak nevymyká z hodnot typických pro čtyřplotýnkové desky, její šířka je 60 cm, délka 52 cm a hmotnost 10,8 cm.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Příkon (W) 7 400
Rám Ano
Dětská pojistka Ano
Pojistka proti přetečení Ne
Indikátor zbytkového tepla Ano
Automatické vypnutí Ano
Sloučení varných zón Ano
Booster Ano
Časovač Ano
Časovač ECO Ne
Stop and Go Ano
Šířka (cm) 60
Hloubka (cm) 52
Hmotnost (kg) 10,8

Vybavení a funkce

Ve funkcích indukční desek najdeme prvky, které jsou už dnes téměř nezbytné a nepostrádá je ani deska Mora. Do této kategorie patří zejména dětská pojistka, Booster a automatické vypnutí desky. Poměrně běžná je také signalizace zbytkového tepla, ani tu deska nepostrádá. Co se týče Boosteru, některé desky mají toto navýšení výkonu pouze u jedné plotýnky, u desky Mora můžete navýšit výkon u libovolné zóny. Varné zóny můžete u tohoto modelu také sloučit, tato možnost je výsadou spíše dražších desek a využijete ji, pokud k vaření často využíváte větší nádoby, jako třeba pekáče. Při vaření můžete využít funkci časovače, při krátkém přerušení přijde vhod také funkce Stop and Go, díky které můžete sporák na chvíli vypnout a po zapnutí najednou plotýnky na stejné nastavení výkonu jako před vypnutím. Jednou z méně obvyklých funkcí desky je také udržování konstantní teploty 70°C, díky které vám jídlo před servírováním nevychladne.

Závěr

Indukční varná deska Mora VDIT 656 X nabízí čtyři varné zóny a patří k modelům vybaveným kovovým rámečkem. Cenově se tato indukční varná deska řadí k nákladnějším modelům na trhu, její cena je ale opodstatněná hlavně vysokým výkonem. Ten ovlivňuje zejména rychlost zahřívání nádobí na desce. Z funkcí stojí za zmínku hlavně možnost sloučení varných zón, funkce Stop and Go a Booster pro všechny varné zóny, řada desek má totiž Booster pouze u jedné zóny. Pokud hledáte vysoký výkon a využijete například sloučení varných zón, bude se vám tato varná deska hodit. Jestli patříte k méně náročným uživatelům a bez problémů si vystačíte i s průměrnějšími parametry, za zvážení stojí i některý z cenově dostupnějších modelů v našem srovnání, například deska Whirlpool ACM 802 NE.

11 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Mora VDIT 656 X

Mora VDIT 656 X

11 000 Kč Orientační cena