Recenze indukční varné desky Philco PHD 451 B | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Philco PHD 451 B

78,5 % Celkové hodnocení

Další na zvážení v kategorii Tříplotýnkové indukční varné desky

Klady

  • Pojistka proti přetečení
  • Funkce Stop and Go
  • Booster na všech plotýnkách

Zápory

  • Slabší výkon
  • Nelze sloučit varné zóny
10 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Indukční varná deska Philco se řadí mezi tříplotýnkové modely, k tomu se vážou trochu atypické rozměry, respektive šířka 45 cm. Hloubka 52 cm je naopak zcela standardní. Hlavní nevýhodou tohoto modelu je slabší výkon, ten se vyšplhá maximálně na 5 800 W, zatímco některé modely zvládají i více než 7 000 W. Nižší výkon se projeví zejména když používáte více plotýnek současně, v takových případech je často nevytáhnete na maximum. Stejně jako většina desek v našem srovnání, i model Philco se připojuje na 230 V.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Příkon (W)

5 800

Napětí (V)

230

Dětská pojistka

Ano

Pojistka proti přetečení

Ano

Indikátor zbytkového tepla

Ano

Automatické vypnutí

Ano

Sloučení varných zón

Ne

Booster

Všechny varné zóny

Časovač

Ano

Stop and Go

Ano

Výška (cm)

5,2

Šířka (cm)

45

Hloubka (cm)

52

Vybavení a funkce

Na rozdíl od některých konkurenčních modelů neumožňuje deska Philco sloučení varných zón. Jde přitom o čím dál populárnější funkci, díky které můžete například maso opéct přímo v pekáči před vložením do trouby. Deska naopak nepostrádá Booster na všech plotýnkách, časovač a funkci Stop and Go. Zachovává si tak dostatečný komfort používání, ačkoliv kromě funkce Stop and Go, která vám umožní vaření na chvíli pozastavit, jde již o běžné prvky výbavy. To samé platí o bezpečnostních funkcích, jako je dětská pojistka, indikátor zbytkového tepla a automatické vypnutí. Navíc má ovšem tato deska také pojistku proti přetečení, která nebývá samozřejmostí. Pojistka zajistí vypnutí plotýnky, pokud dojde k vyvření tekutiny z hrnce.

Závěr

K indukční desce Philco PHD 451 B máme snad jen jednu zásadní výtku, tu směřujeme k relativně nízkému výkonu, v porovnání s podobnými deskami. Plusy si ovšem tento model nasbíral naopak v kategorii vybavení a funkcí, kde kromě základů, jako je dětský zámek a časovač, nabídne také ne zcela běžné funkce, například funkci Stop and Go nebo pojistku proti přetečení. Postrádá ovšem sloučení varných zón. Obecně se tak dá říct, že jde o víceméně průměrný model, který neurazí, ale ani nijak zvlášť nenadchne. Zaujmout tak může kromě některých funkcí snad jen svými rozměry či designem.

Pokud ovšem hledáte co nejvýkonnější desku, doporučujeme vám zvážit i další modely v našem výběru, vysokým výkonem se pyšní například model Siemens EX875BEB1E.

10 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Philco PHD 451 B | Hodnocení: 78,5 %
Eliška srovnává a hodnotí produkty už řadu let, od velkých domácích spotřebičů po drobnosti, jako jsou knihy nebo fény na vlasy. Kategorie indukčních sporáků se ujala před více než třemi lety, i v soukromém životě už před lety propadla kouzlu vaření na indukci. Ve své práci se snaží jít do hloubky, vysvětlí vám tak nejen, podle čeho indukční desku vybírat, ale také jak indukce funguje a co od tohoto způsobu vaření očekávat. Při rozhodování vám může pomoci také její srovnání indukčních sporáků nebo plynových varných desek.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Philco PHD 451 B

Philco PHD 451 B

10 000 Kč Orientační cena