Recenze a srovnání Philco PHD 6317 S

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii tříplotýnkových indukčních desek

Datum doporučení: Listopad 2017

Klady:

Poměrně příznivá cena

Zápory:

Slabší výkon

Menší nabídka funkcí

7 000 Kč
orientační cena

Základní parametry

Indukční varná deska Philco příliš neoslní svým výkonem, její maximální příkon je 5 800 W, u dražších modelů tato hodnota výrazně přesahuje i 7 000 W a dá se tak předpokládat, že tato deska bude o něco pomalejší a méně výkonná. Překvapí poměrně nízkou hmotností 6,6 kg, u varných desek ale hmotnost není nijak rozhodující. Co se týče rozměrů, na její delší strana měří 59 cm, kratší 52 cm a tloušťka desky je 4 cm.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Příkon (W)  5 800
Rám  Neuvedeno
Dětská pojistka  Ano
Pojistka proti přetečení  Neuvedeno
Indikátor zbytkového tepla  Ano
Automatické vypnutí  Neuvedeno
Sloučení varných zón  Neuvedeno
Booster  Ano
Časovač  Ano
Časovač ECO  Neuvedeno
Stop and Go  Ano
Výška (cm) 4
Šířka (cm) 59
Hloubka (cm) 52
Hmotnost (kg) 6,6

Vybavení a funkce

Ani v kategorii funkcí nepatří deska Philco k nejvybavenějším modelům, v kategorii tříplotýnkocých desek ale spadá do nižší cenové kategorie a tak je potřeba s některými nedostatky počítat. Desce ale samozřejmě nesmí chybět bezpečnostní funkce. Spolehnout se proto můžete na dětskou pojistku, která zablokuje ovládací panel před neopatrným spuštěním. Nechybí ani indikátor zbytkového tepla a o desku rozehřátou po vaření se tak nepopálíte.

Z dalších užitečných funkcí musíme zmínit funkci Booste a časovač. První zmíněná funkce zvýší výkon zvolené varné plochy, například když potřebujete rychle přivést k varu větší množství vody. Časovačem potom můžete nastavit dobu, po které se deska vypne. Méne obvyklou funkcí je potom funkce Stop and Go. Tu využijete, pokud si potřebujete rychle od sporáku odběhnout a nechcete nechávat desku zapnutou. Tato můžete varnou plochu rychle vypnout a následně pokračovat ve vaření se stejným výkonem. O dalších funkcích, jako je třeba sloučení varných ploch, se výrobce nezmiňuje a nepodařilo se je ani dohledat, dá se tedy předpokládat, že je deska neumožňuje.

Závěr

Jako hlavní slabinu tříplotýkové desky vidíme její nižší výkon, který může prodlužovat dobu vaření. Potěší některými funkcemi, oproti dražším modelům je ale stále spíše jen základně vybavená. V kategorii tříplotýnkových desek jde o jednu z levnějších variant a je třeba k ní takto přistupovat. Pokud tedy hledáte cenově dostupné řešení a přimhouříte oko nad některými nedostatky, bude tato deska pro vaši kuchyň tou správnou volbou. Pokud vám ovšem nevadí zainvestovat několik tisc navíc a oceníte spíše výkonnější model, doporučujeme zvážit i jiné modely, například varnou desku Whirlpool ACM 832 / BA.

Další recenze

Kompletní porovnání