Menu

Recenze a srovnání Philco PHD 6317 S

Doporučujeme Při nákupu v kategorii tříplotýnkových indukčních desek

Datum doporučení: Listopad 2017

  • Poměrně příznivá cena
  • Slabší výkon
  • Menší nabídka funkcí
7 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Indukční varná deska Philco příliš neoslní svým výkonem, její maximální příkon je 5 800 W, u dražších modelů tato hodnota výrazně přesahuje i 7 000 W a dá se tak předpokládat, že tato deska bude o něco pomalejší a méně výkonná. Překvapí poměrně nízkou hmotností 6,6 kg, u varných desek ale hmotnost není nijak rozhodující. Co se týče rozměrů, na její delší strana měří 59 cm, kratší 52 cm a tloušťka desky je 4 cm.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Příkon (W) 5 800
Rám Neuvedeno
Dětská pojistka Ano
Pojistka proti přetečení Neuvedeno
Indikátor zbytkového tepla Ano
Automatické vypnutí Neuvedeno
Sloučení varných zón Neuvedeno
Booster Ano
Časovač Ano
Časovač ECO Neuvedeno
Stop and Go Ano
Výška (cm) 4
Šířka (cm) 59
Hloubka (cm) 52
Hmotnost (kg) 6,6

Vybavení a funkce

Ani v kategorii funkcí nepatří deska Philco k nejvybavenějším modelům, v kategorii tříplotýnkocých desek ale spadá do nižší cenové kategorie a tak je potřeba s některými nedostatky počítat. Desce ale samozřejmě nesmí chybět bezpečnostní funkce. Spolehnout se proto můžete na dětskou pojistku, která zablokuje ovládací panel před neopatrným spuštěním. Nechybí ani indikátor zbytkového tepla a o desku rozehřátou po vaření se tak nepopálíte.

Z dalších užitečných funkcí musíme zmínit funkci Booste a časovač. První zmíněná funkce zvýší výkon zvolené varné plochy, například když potřebujete rychle přivést k varu větší množství vody. Časovačem potom můžete nastavit dobu, po které se deska vypne. Méne obvyklou funkcí je potom funkce Stop and Go. Tu využijete, pokud si potřebujete rychle od sporáku odběhnout a nechcete nechávat desku zapnutou. Tato můžete varnou plochu rychle vypnout a následně pokračovat ve vaření se stejným výkonem. O dalších funkcích, jako je třeba sloučení varných ploch, se výrobce nezmiňuje a nepodařilo se je ani dohledat, dá se tedy předpokládat, že je deska neumožňuje.

Závěr

Jako hlavní slabinu tříplotýkové desky vidíme její nižší výkon, který může prodlužovat dobu vaření. Potěší některými funkcemi, oproti dražším modelům je ale stále spíše jen základně vybavená. V kategorii tříplotýnkových desek jde o jednu z levnějších variant a je třeba k ní takto přistupovat. Pokud tedy hledáte cenově dostupné řešení a přimhouříte oko nad některými nedostatky, bude tato deska pro vaši kuchyň tou správnou volbou. Pokud vám ovšem nevadí zainvestovat několik tisc navíc a oceníte spíše výkonnější model, doporučujeme zvážit i jiné modely, například varnou desku Whirlpool ACM 832 / BA.

7 000 Kč Orientační cena

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na diskusní portál Zodpovíme.cz, kde odpovídá více odborníků.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Philco PHD 6317 S

Philco PHD 6317 S

7 000 Kč Orientační cena