Menu

 

Recenze a srovnání Siemens EX875BEB1E

Doporučujeme Při nákupu v kategorii tříplotýnkových indukčních desek

Datum doporučení: Prosinec 2019

90,0 % Celkové hodnocení
  • Vysoký příkon
  • Flexibilní varná zóna
  • Dvoustupňový ukazatel zbytkového tepla
  • Vyšší cena
  • Poměrně běžné funkce
  • Atypické rozměry
19 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Varná deska Siemens zaujme na první pohled svým neobvyklým rozložením. Kromě jedné větší a jedné menší plotýnky má také velkou varnou plochu, kterou můžete využít celou, nebo ji rozdělit na několik částí. K provozu je deska vybavená příkonem 7 400 W, který patří k nejlepším hodnotám na trhu a nedostatečný výkon by tak v jejím případě hrozit neměl. Deska je v provedení bez rámu, tady záleží hlavně na osobních preferencích, rám sice může zadržet například rozlité tekutiny, ne každému ale vyhovuje vzhledově. Upozornit musíme na rozměry desky, zejména její šířku. Kvůli velké varné ploše měří deska Siemens na šířku 75 cm a řadí se tak k největším deskám na trhu. Hmotnost 15,4 kg je také vyšší, nejde ale o nic dramatického.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Příkon (W) 7 400
Dětská pojistka Ano
Indikátor zbytkového tepla Ano
Automatické vypnutí Ano
Sloučení varných zón Ano
Booster Ano
Časovač Ano
Časovač ECO Ne
Stop and Go Ano
Výška (cm) 5,1
Šířka (cm) 75
Hloubka (cm) 49
Hmotnost (kg) 15,4

Vybavení a funkce

Kromě možnosti sloučení a rozdělení hlavní varné zóny se u indukční desky Siemens dočkáte i dalších užitečných funkcí. Ovládání desky je dotykové, poměrně standardní, dozvíte se informace o navolené teplotě, času či zda je vypnutá plotýnka ještě horká. Indikace zbytkového tepla je v případě tohoto spotřebiče dokonce dvoustupňová, podle intenzity tepla. Pro větší bezpečnost je deska vybavená dětským zámkem, pokud se přece jen povede ji nedopatřením zapnout, ale nezvolíte žádnou teplotu, deska se během 20 s automaticky vypne, aby nedocházelo k žádným nehodám. Naopak pokud potřebujete vaření na krátkou chvíli přerušit, navolené programy zůstávají v paměti desky 10 minut od vypnutí, můžete proto ihned navázat se stejným výkonem. Když už zmiňujeme výkon, ten můžete u jednotlivých plotýnek rapidně zvýšit pomocí funkce Booster. Tu oceníte například při ohřívání vody na těstoviny nebo pokud potřebujete rozpálit pánev.

Závěr

Indukční varná deska Siemens EX875BEB1E je poměrně unikátní svým rozložením a má co nabídnout i náročnějším uživatelům. Kromě jedné velké a jedné menší plotýnky má také velkou varnou plochu, kterou je možné používat celou, například při opékání masa v pekáči, nebo ji rozdělit  na části, v závislosti na velikosti nádoby. Výhodou desky je také vysoký příkon 7 400 W, který slibuje rychlé naběhnutí výkonu. Ve výbavě má řadu užitečných funkcí, kromě flexibilní varné zóny už ale nejde o nic moc výjimečného. Dětskou pojistku, Booster, časovač či ukazatel zbytkového tepla (ačkoliv ten je v tomto případě dvoustupňový) najdete u většiny dnešních indukčních desek. Pokud tedy patříte k uživatelům, kteří využijí velkou plochu, variabilitu a výkon této desky, můžeme vám model Siemens doporučit. Pokud ale při vaření většinou používáte max. dvě plotýnky a nepatří zrovna k vašim koníčkům, investice okolo 20 000 Kč by pro vás byla asi docela zbytečná, za zvážení potom stojí cenově dostupnější modely v našem srovnání, například deska CATA IB 6203 BK.

19 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Siemens EX875BEB1E | Hodnocení: 90,0 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Siemens EX875BEB1E

Siemens EX875BEB1E

19 000 Kč Orientační cena