Menu

Recenze a srovnání Whirlpool ACM 802 NE

Doporučujeme Při nákupu v kategorii čtyřplotýnkových indukčních desek

Datum doporučení: Listopad 2017

  • Slušný výkon
  • Nechybí nejdůležitější funkce
  • Booster pouze na jednu plotýnku
  • Nelze sloučit varné zóny
6 300 Kč Orientační cena

Základní parametry

Příkon varné desky značky Whirlpool je 7 000 W. Není to nejvyšší příkon v našem srovnání, stále jde ale o velmi dobrou hodnotu a rozhodně se nemusíte bát, že byste na rozehřátí pánve čekali neobvykle dlouho. Tato deska nemá rám a co se týče jejích rozměrů, po delší straně měří 58 cm, po kratší straně 51 cm a její tloušťka je 5,6 cm. Váží 12,5 kg, což je jedna z vyšších hmotností ve srovnání, ale nemělo by jít o žádnou komplikaci.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Příkon (W) 7 000
Rám Ne
Dětská pojistka Ano
Pojistka proti přetečení Ano
Indikátor zbytkového tepla Ano
Automatické vypnutí Neuvedeno
Sloučení varných zón Ne
Booster Jedna plotýnka
Časovač Ano
Časovač ECO Neuvedeno
Stop and Go Neuvedeno
Výška (cm) 5,6
Šířka (cm) 58
Hloubka (cm) 51
Hmotnost (kg) 12,5

Vybavení a funkce

Jako každé kvalitní indukční varné desce, ani modelu od značky Whirlpool nesmí chybět dětská pojistka. Z bezepčnostních funkcí deska nepostrádá ani indikátor zbytkového tepla. Nepostrádá také časovač, díky kterému můžete nastavit vypnutí varné plochy. O automatické vypnutí se výrobce nezmiňuje, jde ale o poměrně běžnou funkci. Výrobce neuvádí ani detekci hrnců, časovač ECO, který slouží k využití zbytkového tepl, ani funkci Stop and Go. S těmito funkcemi tedy, narozdíl od některých dražších modelů, nemůžete v případě této desky počítat. Chybí jí také možnost sloučit varné zóny. Co se týče funkce Booster, tou je opatřená pouze jedna plotýnka. Není tedy možné zvýšit výkon na všech plotýnkách současně, například při vaření těstovin ale tuto funkci jistě využijete.

Závěr

Indukční varná deska Whirlpool ACM 802 NE představuje skvělý poměr ceny a kvality. Má velmi dobrý výkon a je také vybavená některými užitečnými funkcemi. V porovnání s dražšími modely je ale její nabídka funkcí stále poměrně limitovaná, nevýhodou může být zejména nemožnost spojit dvě varné zóny v jednu a Booster pouze na jedné plotýnce. Pokud hledáte zlatý střed, tedy ne příliš drahou desku, ale ani ne velmi levný model, můžeme vám tuto variantu doporučit. Jestli patříte ke kuchařským nadšencům a potrpíte si na velkou výbavu funkcí a co nejvyšší výkon, doporučujeme zamířit do vyšší cenové kategorie, kam patří i deska Electrolux EHI 6540FHK.

6 300 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv co vás zajímá a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Whirlpool ACM 802 NE

Whirlpool ACM 802 NE

6 300 Kč Orientační cena