Recenze indukční varné desky Whirlpool ACM 802 NE | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Whirlpool ACM 802 NE

Klady a zápory

Klady

  • Slušný výkon
  • Nechybí nejdůležitější funkce

Zápory

  • Booster pouze na jednu plotýnku
  • Nelze sloučit varné zóny
6 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Příkon varné desky značky Whirlpool je 7 000 W. Není to nejvyšší příkon v našem srovnání, stále jde ale o velmi dobrou hodnotu a rozhodně se nemusíte bát, že byste na rozehřátí pánve čekali neobvykle dlouho. Tato deska nemá rám a co se týče jejích rozměrů, po delší straně měří 58 cm, po kratší straně 51 cm a její tloušťka je 5,6 cm. Váží 12,5 kg, což je jedna z vyšších hmotností ve srovnání, ale nemělo by jít o žádnou komplikaci. K připojení stačí běžná 230V zásuvka.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Příkon (W)

7 000

Napětí (V)

230

Rám

Ne

Dětská pojistka

Ano

Pojistka proti přetečení

Ano

Indikátor zbytkového tepla

Ano

Sloučení varných zón

Ne

Booster

Jedna plotýnka

Časovač

Ano

Výška (cm)

5,6

Šířka (cm)

58

Hloubka (cm)

51

Hmotnost (kg)

12,5

Vybavení a funkce

Jako každé kvalitní indukční varné desce, ani modelu od značky Whirlpool nesmí chybět dětská pojistka. Z bezepčnostních funkcí deska nepostrádá ani indikátor zbytkového tepla. Nepostrádá také časovač, díky kterému můžete nastavit vypnutí varné plochy. O automatické vypnutí se výrobce nezmiňuje, jde ale o poměrně běžnou funkci. Výrobce neuvádí ani detekci hrnců, časovač ECO, který slouží k využití zbytkového tepl, ani funkci Stop and Go. S těmito funkcemi tedy, narozdíl od některých dražších modelů, nemůžete v případě této desky počítat. Chybí jí také možnost sloučit varné zóny. Co se týče funkce Booster, tou je opatřená pouze jedna plotýnka. Není tedy možné zvýšit výkon na všech plotýnkách současně, například při vaření těstovin ale tuto funkci jistě využijete.

Závěr

Indukční varná deska Whirlpool ACM 802 NE představuje skvělý poměr ceny a kvality. Má velmi dobrý výkon a je také vybavená některými užitečnými funkcemi. V porovnání s dražšími modely je ale její nabídka funkcí stále poměrně limitovaná, nevýhodou může být zejména nemožnost spojit dvě varné zóny v jednu a Booster pouze na jedné plotýnce. Pokud hledáte zlatý střed, tedy ne příliš drahou desku, ale ani ne velmi levný model, můžeme vám tuto variantu doporučit. Jestli patříte ke kuchařským nadšencům a potrpíte si na velkou výbavu funkcí a co nejvyšší výkon, doporučujeme zamířit do vyšší cenové kategorie, kam patří i deska Electrolux EHI 6540FHK.

6 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Whirlpool ACM 802 NE
Eliška Srncová srovnává a hodnotí produkty už řadu let, od velkých domácích spotřebičů po drobnosti, jako jsou knihy nebo fény na vlasy. Kategorie indukčních sporáků se ujala před více než třemi lety, i v soukromém životě už před lety propadla kouzlu vaření na indukci. Ve své práci se snaží jít do hloubky, vysvětlí vám tak nejen, podle čeho indukční desku vybírat, ale také jak indukce funguje a co od tohoto způsobu vaření očekávat. Při rozhodování vám může pomoci také její srovnání indukčních sporáků nebo plynových varných desek.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Whirlpool ACM 802 NE

Whirlpool ACM 802 NE

6 000 Kč Orientační cena