Recenze a srovnání Whirlpool ACM 802 NE

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii čtyřplotýnkových indukčních desek

Datum doporučení: Listopad 2017

Klady:

Slušný výkon

Nechybí nejdůležitější funkce

Zápory:

Booster pouze na jednu plotýnku

5 500 Kč
orientační cena

Základní parametry

Příkon varné desky značky Whirlpool je 7 000 W. Není to nejvyšší příkon v našem srovnání, stále jde ale o velmi dobrou hodnotu a rozhodně se nemusíte bát, že byste na rozehřátí pánve čekali neobvykle dlouho. Tato deska nemá rám a co se týče jejích rozměrů, po delší straně měří 58 cm, po kratší straně 51 cm a její tloušťka je 5,6 cm. Váží 12,5 kg, což je jedna z vyšších hmotností ve srovnání, ale nemělo by jít o žádnou komplikaci.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Příkon (W)  7 000
Rám  Ne
Dětská pojistka  Ano
Pojistka proti přetečení  Ano
Indikátor zbytkového tepla  Ano
Automatické vypnutí  Neuvedeno
Sloučení varných zón  Ne
Booster  Jedna plotýnka
Časovač  Ano
Časovač ECO  Neuvedeno
Stop and Go  Neuvedeno
Výška (cm) 5,6
Šířka (cm) 58
Hloubka (cm) 51
Hmotnost (kg) 12,5

Vybavení a funkce

Jako každé kvalitní indukční varné desce, ani modelu od značky Whirlpool nesmí chybět dětská pojistka. Z bezepčnostních funkcí deska nepostrádá ani indikátor zbytkového tepla. Nepostrádá také časovač, díky kterému můžete nastavit vypnutí varné plochy. O automatické vypnutí se výrobce nezmiňuje, jde ale o poměrně běžnou funkci. Výrobce neuvádí ani detekci hrnců, časovač ECO, který slouží k využití zbytkového tepl, ani funkci Stop and Go. S těmito funkcemi tedy, narozdíl od některých dražších modelů, nemůžete v případě této desky počítat. Chybí jí také možnost sloučit varné zóny. Co se týče funkce Booster, tou je opatřená pouze jedna plotýnka. Není tedy možné zvýšit výkon na všech plotýnkách současně, například při vaření těstovin ale tuto funkci jistě využijete.

Závěr

Indukční varná deska Whirlpool ACM 802 NE představuje skvělý poměr ceny a kvality. Má velmi dobrý výkon a je také vybavená některými užitečnými funkcemi. V porovnání s dražšími modely je ale její nabídka funkcí stále poměrně limitovaná, nevýhodou může být zejména nemožnost spojit dvě varné zóny v jednu a Booster pouze na jedné plotýnce. Pokud hledáte zlatý střed, tedy ne příliš drahou desku, ale ani ne velmi levný model, můžeme vám tuto variantu doporučit. Jestli patříte ke kuchařským nadšencům a potrpíte si na velkou výbavu funkcí a co nejvyšší výkon, doporučujeme zamířit do vyšší cenové kategorie, kam patří i deska Electrolux EHI 6540FHK.