Menu

JBL PartyBox 1000 – Recenze, testy a srovnání

Výborné Celkové hodnocení

Pro náročné v kategorii Partyboxy

Klady

  • Charakteristický zvuk
  • DJ Pad
  • Možnost nahrávání mixu
  • Vizuální show
  • Ovládání pomocí gest

Zápory

  • Vysoká cena
  • Stálé připojení k síti
  • Ne pro venkovní použití
28 000 Kč Orientační cena

Charakteristika

JBL PartyBox 1000 představuje ideální volbu pro ty nejnáročnější uživatele, kteří si potrpí na špičkovou kvalitu zvuku a současně hledají dominantu do svého interiéru. Tato ultimátní party mašina totiž současně zajistí vzrušující světelnou show na celém předním panelu v rytmu hudby, což většina konkurence nenabízí. Kromě toho disponuje řadou vstupu a kolečky pro snadnější transport.

Základní parametry

Tento partybox budoucí uživatele uchvátí svým robustním provedením a výkonem až 1 100 W, s nímž zaručí ultimátní ozvučení s charakteristicky bohatým JBL zvukem. Díky špičkové kvalitě si s ním užijete autentické hudební zážitky, které doplní o efektivní světelnou show. Vaši party tento model oživí také možností ovládání pomocí gest s náramkem Air Gesture, čímž se odlišuje od veškeré konkurence stejné cenové relace (mimo další modely od JBL).

Možnosti připojení

JBL PartyBox 1000 je reproduktor s technologií Bluetooth, která umožňuje spárování s chytrým mobilním zařízením pro bezdrátové přehrávání hudby ze smartphonu, tabletu či oblíbených online streamovacích služeb. Nechybí mu ani USB slot, skrze který můžete přehrávat oblíbené playlisty z USB flash disků. Zajímavostí USB portu je, že z něj můžete nabíjet další zařízení přímo prostřednictvím reproduktoru, takže nepotřebujete další nabíječky.

Výhodou oproti řadě konkurenčních modelů je možnost připojení dalších reproduktorů, a to buďto bezdrátově funkcí TWS, nebo drátově pomocí RCA výstupu, což zajistí ještě vyšší hlasitost přehrávané hudby. Samozřejmostí je vstup pro mikrofon, u kterého navíc najdete i ovládání hlasitosti. Zejména hudebníci pak u párty reproduktoru JBL ocení DJ launchpad, který umožňuje přidat bubny, kytaru nebo piano – svou hudbu tak můžete jednoduše nahrávat i okamžitě přehrávat.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

O tom, že jde v případě JBL PartyBox 1000 o špičkový reproduktor, vás může přesvědčit vynikající hodnocení na řadě portálech. Například na heureka.cz sklízí tento partybox 96% průměr všech uživatelských hodnocení, což svědčí o vysoké míře spokojenosti. Pozitivně uživatelé zpravidla hodnotí ohromující kvalitu zvuku a výrazné basy, a to i při vysoké hlasitosti. Pochvalují si pak také solidní konstrukci a strhující vizuální efekty.

Negativně pak většina uživatelů hodnotí zejména jednotlivé chybějící prvky ve výbavě. Často zmiňují absenci dálkového ovladače nebo rádia, někteří pak uvádí, že by v dané cenové relaci očekávali také displej. Průměrného ohodnocení se v rámci výbavy od uživatel dočkal integrovaný DJ launchpad.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Hlavní předností tohoto JBL partyboxu je extrémní výkon, který se zaručuje o doslova profesionální kvalitu zvuku, na jakou jste u JBL zvyklí. Hudbu lze přehrávat z USB zařízení či prostřednictvím Bluetooth, což je poměrně běžné, ovšem od konkurence se partybox odlišuje integrovaným DJ Padem, se kterým můžete přidávat speciální zvukové efekty či stylizovat světelnou show na předním panelu do rytmu hudby.

Zajímavostí je pak také přiložený náramek Air Gesture pro ovládání partyboxu gesty, čímž se opět tento model vymaňuje od konkurence. Mezi nejvýraznější zápory pak s ohledem na hodnoty konkurenčních modelů můžeme uvést například potřebu stálého připojení k síti, partybox je tudíž předurčený k použití pouze tam, kde bude dosah elektřiny. Jelikož navíc nemá žádnou ochranu proti prachu či stříkající vodě, nelze jej používat ve venkovním prostředí.

Porovnání s alternativami

JBL PartyBox 1000 ve své cenové kategorii vyniká svým výkonem i bohatou doplňkovou výbavou, proto moc srovnatelných konkurentů nemá. Jestliže ale dopředu víte, že u reproduktoru nevyužijete DJ Pad pro přidávání hudebních efektů, pak za zvážení určitě stojí o třídu nižší model JBL PartyBox 710. Nabízí rovněž úctyhodný výkon, se kterým uchvátí všechny účastníky akce, ale současně má i zvýšenou ochranu proti postříkání vodou, takže jej můžete vzít s sebou například také na festival či s kamarády na pivo.

Závěrečné shrnutí

JBL PartyBox 1000 se řadí mezi dražší párty reproduktory, ovšem tomu odpovídá špičková kvalita zvuku i výrazné vizuální efekty. Ocení jej především nároční uživatelé a milovníci hudby, ale zaslouží si pozornost také profesionálních nadšenců a DJs. Kromě charakteristické reprodukce JBL zvuku totiž partybox nabídne také integrovaný DJ Pad, díky kterému dokáže hrát efekty bicích, kytary a klavíru, a současně tak ovládat světelné efekty dle hudebního stylu. Tento model ovšem vyžaduje stálé připojení k elektrické síti a je určen pro vnitřní akce.

Parametr Tento produkt
Značka / výrobce

JBL

Výkon (W)

1 100

Frekvence (Hz)

30 až 20 000

Bluetooth

Ano

USB

Ano

Slot na SD kartu

Ne

Připojení mikrofonu

Ano

Osvětlení či vizuální efekty

Ano

Odolnost

Žádná

Výdrž baterie (h)

Vyžaduje stálé připojení k síti

Rozměry (v × š × h cm)

105 × 39,7 × 39

Hmotnost (kg)

39,1

28 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: JBL PartyBox 1000 | Hodnocení: Výborné
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má coby redaktorka již řadu zkušeností se srovnáváním produktů, které zúručuje také u tématu partyboxů. Při své práci využívá výsledky uživatelských i odborných recenzí, na základě kterých pro vás vybírá ty nejlepší produkty. Zohledňuje přitom potřeby různých cílových skupin, a tak dokáže nabídnout adekvátní řešení pro náročné i nenáročné uživatele, laiky i hudební nadšence.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze JBL PartyBox 1000

JBL PartyBox 1000

28 000 Kč Orientační cena