Recenze a porovnání Kellys Vanity 2016 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Kellys Vanity 2016

Doporučujeme Při nákupu v kategorii dámských horských kol

Datum doporučení: Únor 2018

  • Nižší cena
  • Čelisťové brzdy
9 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Ženské horské kolo Kellys Vanity 2016 je postaveno jako většina horských kol na duralovém rámu, který se vyznačuje pevností a odolností vůči poškození. Za zmínku stojí poměrně vysoká hmotnost 15 kg, která by mohla být pro méně fyzicky zdatné jedince určitou překážkou při manipulaci. Co se týče rychlostních převodů, můžete u tohoto kola od značky Kellys očekávat 21 rychlostí, což je spíše podprůměrná hodnota, ale pokud neplánujete zdolávat výrazně různorodé terény, bude vám bez problémů stačit.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Kellys

Určení

Dámské

Materiál

Dural

Hmotnost (kg)

15

Modelový rok

2 016

Sedlo

KLS Ebony Women

Řidítka

steel RiseBar

Hodnocení vybavení a komponentů

Kolo naopak nikterak nevybočuje z normálu v ohledu odpružení, přední vidlice je plně odpružená, což umožňuje tlumení nárazů v těžkém terénu. Co se týče brzd, kolo disponuje čelisťovým brzdným systémem, což je u horských kol poměrně neobvyklé. Tyto brzdy budou znamenat pravděpodobně delší brzdnou dráhu a relativně menší bezpečnost, nicméně zase nevyžadují téměř žádnou údržbu. Kolo disponuje klasickými pedály, což znamená, že odpadá nutnost vlastnit speciální jezdecké boty, nicméně na druhou stranu díky tomu není noha pevně fixována ke šlapadlu.

Parametr Tento produkt
Počet převodů

21

Odpružení vidlice

Ano

Brzdy

Čelisťové

Pedály

Klasické

Naše hodnocení a závěr

Kellys Vanity 2016 je kolem z nižší cenové kategorie, které poskytuje opravdu jen jakýsi základ pro méně náročné cyklisty, na druhou stranu, pokud se porozhlížíte po bicyklu s dobrou cenou a stačí vám základní, ale kvalitní výbava, zcela jistě je tento model dobrou volbou. Místo v našem výběru si kolo našlo především díky ceně, která ho řadí mezi velmi dostupné modely, ale na druhou stranu stále přináší dobře využitelné komponenty.

9 000 Kč Orientační cena
Autor: Kamila Lorenzová | Datum: | Produkt: Kellys Vanity 2016
Kamila Lorenzová má téma kol na starosti v naší redakci už více než rok. Kromě toho, že o nich má nasbíráno nespočet důležitých informací, produkty často také aktualizuje, a má tak přehled o nových trendech a modelech. Moc dobře ví, co ocení začínající cyklista a jaké nároky mají naopak zkušení sportovci. Sama se cyklistice také věnuje na rekreační úrovni. Vedle kol má pod palcem například cestovní témata a sportovní vybavení, jako jsou třeba snowboardy.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Kellys Vanity 2016

Kellys Vanity 2016

9 000 Kč Orientační cena