Recenze a srovnání Kellys Vanity 2016

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii dámských horských kol

Datum doporučení: Únor 2018

Klady:

Nižší cena

Zápory:

Čelisťové brzdy

9 000 Kč
orientační cena

Souhrnné údaje 

Ženské horské kolo Kellys Vanity 2016 je postaveno jako většina horských kol na duralovém rámu, který se vyznačuje pevností a odolností vůči poškození. Za zmínku stojí poměrně vysoká hmotnost 15 kg, která by mohla být pro méně fyzicky zdatné jedince určitou překážkou při manipulaci. Co se týče rychlostních převodů, můžete u tohoto kola od značky Kellys očekávat 21 rychlostí, což je spíše podprůměrná hodnota, ale pokud neplánujete zdolávat výrazně různorodé terény, bude vám bez problémů stačit.

Parametr Tento produkt
Výrobce Kellys
Určení  Dámské
Materiál Dural
Hmotnost (kg)  15
Modelový rok  2 016
Sedlo KLS Ebony Women
Řidítka steel RiseBar

Hodnocení vybavení a komponentů

Kolo naopak nikterak nevybočuje z normálu v ohledu odpružení, přední vidlice je plně odpružená, což umožňuje tlumení nárazů v těžkém terénu. Co se týče brzd, kolo disponuje čelisťovým brzdným systémem, což je u horských kol poměrně neobvyklé. Tyto brzdy budou znamenat pravděpodobně delší brzdnou dráhu a relativně menší bezpečnost, nicméně zase nevyžadují téměř žádnou údržbu. Kolo disponuje klasickými pedály, což znamená, že odpadá nutnost vlastnit speciální jezdecké boty, nicméně na druhou stranu díky tomu není noha pevně fixována ke šlapadlu.

Parametr Tento produkt
Počet převodů  21
Odpružení vidlice  Ano
Brzdy  Čelisťové
Pedály Klasické

Naše hodnocení a závěr

Kellys Vanity 2016 je kolem z nižší cenové kategorie, které poskytuje opravdu jen jakýsi základ pro méně náročné cyklisty, na druhou stranu, pokud se porozhlížíte po bicyklu s dobrou cenou a stačí vám základní, ale kvalitní výbava, zcela jistě je tento model dobrou volbou. Místo v našem výběru si kolo našlo především díky ceně, která ho řadí mezi velmi dostupné modely, ale na druhou stranu stále přináší dobře využitelné komponenty.