Recenze a srovnání Kross Hexagon 6.0 2018

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii pánských horských kol

Datum doporučení: Prosinec 2018

Klady:

Vysoký počet převodů

Dobrý poměr cena/výkon

Zápory:

Menší pružnost hliníkového rámu

9 500 Kč
orientační cena

Souhrnné údaje 

Horské kolo Hexagon 6.0 od společnosti Kross osloví zájemce o koupi nového dopravního prostředku zejména díky dobrému poměru ceny a výkonu. Za cenu do deseti tisíc dostanete velice kvalitní pánské horské kolo s hliníkovým rámem, které bylo vytvořeno pro sezonu 2018. Hliníkový rám je lehčí než například ocelový, disponuje ale nižší pružností. Z hliníku jsou vyrobeny i další komponenty produktu, jako řidítka, sedlovka i platformové pedály.

Parametr Tento produkt
Výrobce Kross
Určení  Pánské
Materiál Hliník
Hmotnost (kg)  14,3
Modelový rok  2 018
Sedlo Selle Royal
Řidítka Hliník

Hodnocení vybavení a komponentů

Horské kolo Hexagon 6.0 nabízí 24 rychlostních převodů, což je lepší standard. Samozřejmě nechybí ani odpružení přední vidlice, bez kterého se v těžkém terénu a při sjezdech neobejdete. Kvalitní brždění zajišťují hydraulické kotoučové brzdy. Hliníkový rám i další komponenty jsou hlavním důvodem, proč kolo váží jen něco málo přes 14 kilogramů, což je hodnota, díky které bude kolo stabilní, ale zároveň dobře ovladatelné. Uživatelé na něm chválí kvalitní zpracování a funkci tlumičů. 

Parametr Tento produkt
Počet převodů  24
Odpružení vidlice  Ano
Brzdy  Hydraulické
Pedály Platformové

Naše hodnocení a závěr

Model od značky Kross s názvem Hexagon 6.0 je výrobek určený pro sezonu 2018, a díky tomu nabízí poměrně moderní výbavu. S tímto výrobkem si užijete jízdu na lehkém hliníkovém rámu, který zajistí dobrou stabilitu a jeho váha okolo 14 kilogramů zase výbornou ovladatelnost. I další důležité komponenty jsou vyrobené z hliníku – jde o sedlovku, řidítka i pedály. O bezpečnost při zpomalení pohybu se starají hydraulické kotoučové brzdy. Jestliže cena není vaším hlavním kritériem při výběru a jste ochotní hodně investovat, doporučujeme v kategorii pánských horských kol Kellys Gate 30 2017.