Menu

Recenze a srovnání Kross Hexagon 6.0 2018

Doporučujeme Při nákupu v kategorii pánských horských kol

Datum doporučení: Prosinec 2018

  • Vysoký počet převodů
  • Dobrý poměr cena/výkon
  • Menší pružnost hliníkového rámu
9 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Horské kolo Hexagon 6.0 od společnosti Kross osloví zájemce o koupi nového dopravního prostředku zejména díky dobrému poměru ceny a výkonu. Za cenu do deseti tisíc dostanete velice kvalitní pánské horské kolo s hliníkovým rámem, které bylo vytvořeno pro sezonu 2018. Hliníkový rám je lehčí než například ocelový, disponuje ale nižší pružností. Z hliníku jsou vyrobeny i další komponenty produktu, jako řidítka, sedlovka i platformové pedály.

Parametr Tento produkt
Výrobce Kross
Určení Pánské
Materiál Hliník
Hmotnost (kg) 14,3
Modelový rok 2 018
Sedlo Selle Royal
Řidítka Hliník

Hodnocení vybavení a komponentů

Horské kolo Hexagon 6.0 nabízí 24 rychlostních převodů, což je lepší standard. Samozřejmě nechybí ani odpružení přední vidlice, bez kterého se v těžkém terénu a při sjezdech neobejdete. Kvalitní brždění zajišťují hydraulické kotoučové brzdy. Hliníkový rám i další komponenty jsou hlavním důvodem, proč kolo váží jen něco málo přes 14 kilogramů, což je hodnota, díky které bude kolo stabilní, ale zároveň dobře ovladatelné. Uživatelé na něm chválí kvalitní zpracování a funkci tlumičů. 

Parametr Tento produkt
Počet převodů 24
Odpružení vidlice Ano
Brzdy Hydraulické
Pedály Platformové

Naše hodnocení a závěr

Model od značky Kross s názvem Hexagon 6.0 je výrobek určený pro sezonu 2018, a díky tomu nabízí poměrně moderní výbavu. S tímto výrobkem si užijete jízdu na lehkém hliníkovém rámu, který zajistí dobrou stabilitu a jeho váha okolo 14 kilogramů zase výbornou ovladatelnost. I další důležité komponenty jsou vyrobené z hliníku – jde o sedlovku, řidítka i pedály. O bezpečnost při zpomalení pohybu se starají hydraulické kotoučové brzdy. Jestliže cena není vaším hlavním kritériem při výběru a jste ochotní hodně investovat, doporučujeme v kategorii pánských horských kol Kellys Gate 30 2017.  

9 500 Kč Orientační cena

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na diskusní portál Zodpovíme.cz, kde odpovídá více odborníků.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Kross Hexagon 6.0 2018

Kross Hexagon 6.0 2018

9 500 Kč Orientační cena