Recenze a srovnání Kross Lea R6 2017

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii dámských trekingových kol

Datum doporučení: Únor 2018

Klady:

Kvalita komponent

Zápory:

Vyšší cena

15 000 Kč
orientační cena

Souhrnné údaje 

Dámské trekingové kolo Kross Lea R6 2017 je stejně jako většina modelů v této kategorii postavené na hliníkovém rámu, který zaručuje dobré jízdní vlastnosti a aerodynamiku, ale bohužel je s ním spojena také menší odolnost proti případnému poškození. Hmotnostně se jedná o průměrný model, 14,2 kilogramu je slušná váha, ale méně zdatným jezdkyním by náročnější manipulace mohla dělat problémy.

Parametr Tento produkt
Výrobce Kross
Určení  Dámské
Materiál Hliník
Hmotnost (kg)  14,2
Modelový rok  2 017
Řidítka Hliník

Hodnocení vybavení a komponentů

Kolo je vybaveno 27 rychlostními převody, což lze považovat za velmi slušný počet, který bohatě postačí i pro zdolávání variabilních terénů. Samozřejmostí je také odpružení přední vidlice, které tlumí nárazy, ale je díky němu nutné počítat s určitou mírou údržby. Za zmínku stojí také hydraulické brzdy, které nabízí velmi dobrou spolehlivost a brzdnou dráhu, na druhou stranu jejich odvzdušnění by mohlo dělat začínajícím cyklistům problémy.

Parametr Tento produkt
Počet převodů  27
Odpružení vidlice  Ano
Brzdy  Kotoučové
Pedály Hliník

Naše hodnocení a závěr

Celkově lze konstatovat, že Kross Lea R6 2017 je nadstandardně vybavené kolo, kterému nechybí téměř nic, co by šlo považovat za stěžejní výbavu, což je také důvod proč se dostalo do našeho výběru. Kvalita komponent je i díky modelovému roku 2017 na velmi dobré úrovni a pokud pro vás není překážkou relativně vyšší cena, koupí tohoto bicyklu určitě neprohloupíte.