Recenze a porovnání Kross Lea R6 2017 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Kross Lea R6 2017

Doporučujeme Při nákupu v kategorii dámských trekingových kol

Datum doporučení: Únor 2018

  • Kvalita komponent
  • Vyšší cena
15 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Dámské trekingové kolo Kross Lea R6 2017 je stejně jako většina modelů v této kategorii postavené na hliníkovém rámu, který zaručuje dobré jízdní vlastnosti a aerodynamiku, ale bohužel je s ním spojena také menší odolnost proti případnému poškození. Hmotnostně se jedná o průměrný model, 14,2 kilogramu je slušná váha, ale méně zdatným jezdkyním by náročnější manipulace mohla dělat problémy.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Kross

Určení

Dámské

Materiál

Hliník

Hmotnost (kg)

14,2

Modelový rok

2 017

Řidítka

Hliník

Hodnocení vybavení a komponentů

Kolo je vybaveno 27 rychlostními převody, což lze považovat za velmi slušný počet, který bohatě postačí i pro zdolávání variabilních terénů. Samozřejmostí je také odpružení přední vidlice, které tlumí nárazy, ale je díky němu nutné počítat s určitou mírou údržby. Za zmínku stojí také hydraulické brzdy, které nabízí velmi dobrou spolehlivost a brzdnou dráhu, na druhou stranu jejich odvzdušnění by mohlo dělat začínajícím cyklistům problémy.

Parametr Tento produkt
Počet převodů

27

Odpružení vidlice

Ano

Brzdy

Kotoučové

Pedály

Hliník

Naše hodnocení a závěr

Celkově lze konstatovat, že Kross Lea R6 2017 je nadstandardně vybavené kolo, kterému nechybí téměř nic, co by šlo považovat za stěžejní výbavu, což je také důvod proč se dostalo do našeho výběru. Kvalita komponent je i díky modelovému roku 2017 na velmi dobré úrovni a pokud pro vás není překážkou relativně vyšší cena, koupí tohoto bicyklu určitě neprohloupíte.

15 000 Kč Orientační cena
Autor: Kamila Lorenzová | Datum: | Produkt: Kross Lea R6 2017
Kamila Lorenzová má téma kol na starosti v naší redakci už více než rok. Kromě toho, že o nich má nasbíráno nespočet důležitých informací, produkty často také aktualizuje, a má tak přehled o nových trendech a modelech. Moc dobře ví, co ocení začínající cyklista a jaké nároky mají naopak zkušení sportovci. Sama se cyklistice také věnuje na rekreační úrovni. Vedle kol má pod palcem například cestovní témata a sportovní vybavení, jako jsou třeba snowboardy.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Kross Lea R6 2017

Kross Lea R6 2017

15 000 Kč Orientační cena