Recenze a srovnání Kross Level B3 2017

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii pánských horských kol

Datum doporučení: Únor 2018

Klady:

Kvalitní komponenty

Zápory:

Vyšší cena

16 800 Kč
orientační cena

Souhrnné údaje 

Základ mužského horského kola Kross Level B3 2017 tvoří hliníkový rám, který přináší dobré jízdní vlastnosti, ale nevyznačuje se nikterak oslnivou odolností proti poškození. Hliníkový rám je také důvodem, proč kolo váží celkově pouze 14 kg, což je hodnota, která je pro mužské horské kolo poměrně slušná a manipulace s ním by měla být vcelku snadná.

Parametr Tento produkt
Výrobce Kross
Určení  Pánské
Materiál Hliník
Hmotnost (kg)  14
Modelový rok  2 017
Sedlo Kross vl-1353
Řidítka Kross Sport Components

Hodnocení vybavení a komponentů

Díky 27 rychlostním převodům by kolo nemělo mít problém se zdoláváním nejrůznějších terénů. Standardem dnešních horských kol je také odpružená vidlice, kterou disponuje i Kross Level B3 2017, ta umožní tlumení nárazů způsobených těžším terénem a zvýší pohodlí jezdce, na druhou stranu je nutné vzít v úvahu, že vyžaduje občasnou údržbu. Za zmínku stojí určitě brzdný systém, který se díky hydraulickému řešení stává ještě spolehlivějším než u klasických kotoučových brzd. Na druhou stranu, hydraulika vyžaduje občasné odvzdušňování a všeobecně údržbu, která může být pro nezkušené cyklisty obtížná. Co se týče pedálů, je Kross Level B3 2017 vybaveno platformovou verzí, které nefixuje nohu ke šlapátku, ale je vybaveno výstupky, proti jejímu sklouzávání.

Parametr Tento produkt
Počet převodů  27
Odpružení vidlice  Ano
Brzdy  Hydraulické
Pedály Platformové

Naše hodnocení a závěr

Celkově lze konstatovat, že tento model od značky Kross vyrobený v roce 2017 je vybaven komponenty, které by měly přinášet nadprůměrnou kvalitu, tomu odpovídá také cena. Pokud si chcete připlatit za kolo s modelovým rokem 2017, zcela jistě bude Kross Level B3 2017 dobrou volbou. Kolo tedy drží pevné místo v našem výběru především díky vysoké kvalitě obsažených komponent.