Recenze a porovnání Kross Level B3 2017 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Kross Level B3 2017

Doporučujeme Při nákupu v kategorii pánských horských kol

Datum doporučení: Únor 2018

  • Kvalitní komponenty
  • Vyšší cena
16 800 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Základ mužského horského kola Kross Level B3 2017 tvoří hliníkový rám, který přináší dobré jízdní vlastnosti, ale nevyznačuje se nikterak oslnivou odolností proti poškození. Hliníkový rám je také důvodem, proč kolo váží celkově pouze 14 kg, což je hodnota, která je pro mužské horské kolo poměrně slušná a manipulace s ním by měla být vcelku snadná.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Kross

Určení

Pánské

Materiál

Hliník

Hmotnost (kg)

14

Modelový rok

2 017

Sedlo

Kross vl-1353

Řidítka

Kross Sport Components

Hodnocení vybavení a komponentů

Díky 27 rychlostním převodům by kolo nemělo mít problém se zdoláváním nejrůznějších terénů. Standardem dnešních horských kol je také odpružená vidlice, kterou disponuje i Kross Level B3 2017, ta umožní tlumení nárazů způsobených těžším terénem a zvýší pohodlí jezdce, na druhou stranu je nutné vzít v úvahu, že vyžaduje občasnou údržbu. Za zmínku stojí určitě brzdný systém, který se díky hydraulickému řešení stává ještě spolehlivějším než u klasických kotoučových brzd. Na druhou stranu, hydraulika vyžaduje občasné odvzdušňování a všeobecně údržbu, která může být pro nezkušené cyklisty obtížná. Co se týče pedálů, je Kross Level B3 2017 vybaveno platformovou verzí, které nefixuje nohu ke šlapátku, ale je vybaveno výstupky, proti jejímu sklouzávání.

Parametr Tento produkt
Počet převodů

27

Odpružení vidlice

Ano

Brzdy

Hydraulické

Pedály

Platformové

Naše hodnocení a závěr

Celkově lze konstatovat, že tento model od značky Kross vyrobený v roce 2017 je vybaven komponenty, které by měly přinášet nadprůměrnou kvalitu, tomu odpovídá také cena. Pokud si chcete připlatit za kolo s modelovým rokem 2017, zcela jistě bude Kross Level B3 2017 dobrou volbou. Kolo tedy drží pevné místo v našem výběru především díky vysoké kvalitě obsažených komponent.

16 800 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Kross Level B3 2017

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Kross Level B3 2017

Kross Level B3 2017

16 800 Kč Orientační cena