Menu

Recenze a srovnání Leader Fox Viatic 2017

Doporučujeme Při nákupu v kategorii dámských trekingových kol

Datum doporučení: Únor 2018

  • Nižší cena
  • Vyšší hmotnost
8 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Trekingové dámské kolo Leader Fox Viatic 2017 je postavené na hliníkovém rámu. To zajišťuje dobré jízdní vlastnosti a aerodynamiku, na druhou stranu nepřináší příliš dobrou odolnost proti poškození. Hmotnostně lze kolo považovat v konkurenci ostatních trekingových spíše za těžší, váží 14,4 kg.

Parametr Tento produkt
Výrobce Leader Fox
Určení Dámské
Materiál Hliník
Hmotnost (kg) 14,4
Modelový rok 2 017
Řidítka Ocel

Hodnocení vybavení a komponentů

Kolo je vybaveno 21 rychlostními převody, což lze považovat také za lehký podprůměr ve srovnání s dalšími námi vybranými trekingovými modely. Bicykl disponuje také odpruženou vidlicí, která tlumí nárazy v těžkém terénu, ale vyžaduje občasnou údržbu. Podobně je na tom i co se týče brzdného systému, kotoučové brzdy jsou spolehlivé a mají krátkou brzdnou dráhu, ale také u nich musíte počítat s určitou mírou nutné údržby.

Parametr Tento produkt
Počet převodů 21
Odpružení vidlice Ano
Brzdy Kotoučové
Pedály Dural

Naše hodnocení a závěr

Leader Fox Viatic s nižší cenovkou poskytuje dostatečný základ co se vybavení týče, který postačí méně náročným uživatelům. Jde o model, pro který by se měli rozhodnout právě uživatelé s nízkými požadavky, a přitom nechtějí investovat do kola desítky tisíc. Díky ceně jde o dostupnou variantu, do našeho srovnávacího testu se ale toto jízdní kolo dostalo především díky odpovídajícím komponentám. 

8 000 Kč Orientační cena

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na diskusní portál Zodpovíme.cz, kde odpovídá více odborníků.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Leader Fox Viatic 2017

Leader Fox Viatic 2017

8 000 Kč Orientační cena