Menu

Recenze a srovnání Rock Machine Catherine 26 2017

Doporučujeme Při nákupu v kategorii dámských horských kol

Datum doporučení: Prosinec 2018

  • Nižší cena
  • Čelisťové brzdy
7 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Lehký duralový rám a nízká cena, to jsou hlavní lákadla pro zájemce o dámské horské kolo Rock Machine Catherine 26 2017. Už podle označení v názvu jde vyčíst, že se jedná o kolo ze sezony 2017. Dobrý posez zajistí sedlo Velo sport junior, řidítka Steel rised jsou vyrobená z oceli. Toto horské kolo jako celek váží necelých čtrnáct kilo, což je i pro ženy celkem zvladatelná hodnota pro dobrou ovladatelnost. Uživatelkám se může zalíbit i pěkně nápaditý barevný design.

Parametr Tento produkt
Výrobce Rock Machine
Určení Dámské
Materiál Dural
Hmotnost (kg) 13,9
Modelový rok 2 017
Sedlo Velo sport junior
Řidítka Steel rised

Hodnocení vybavení a komponentů

Horské kolo Rock Machine nijak nevybočuje, co se týče pérování. Má odpruženou přední vidlici se zdvihem 100 mm. Jednadvacet převodů je spíš průměrné číslo, ale na základní ježdění určitě postačí. Slabinou jsou zastaralé čelisťové brzdy, které nenabídnou takovou brzdící reakci, jako například hydraulické kotoučové. Základní kovové pedály Marwi SP-400 nezklamou ani nenadchnou, jde o standard, který vydrží klasickou jízdu bez extrémního náporu..

Parametr Tento produkt
Počet převodů 21
Odpružení vidlice Ano
Brzdy Čelisťové
Pedály Kov

Naše hodnocení a závěr

Kolo Rock Machine Catherine 26 2017 je velmi dostupnou variantou mezi horskými koly pro ženy. Má líbivý design, lehký a odolný duralový rám, 21 převodů, odpruženou vidlici a váhu necelých 14 kilogramů, což se hodí díky snadnější ovladatelnosti právě ženám. Negativem jsou zastaralejší čelisťové brzdy. Výsledná cena okolo sedmi tisíc korun je ale opravdu příjemná pro peněženku. Pokud ovšem na parametr ceny až tak nehledíte a chcete zejména kvalitu, zkuste se podívat na recenzi modelu Scott Contessa 730 2017.

7 500 Kč Orientační cena

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na diskusní portál Zodpovíme.cz, kde odpovídá více odborníků.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Rock Machine Catherine 26 2017

Rock Machine Catherine 26 2017

7 500 Kč Orientační cena