Menu

Recenze a srovnání Rock Machine Manhattan 60 2016

Doporučujeme Při nákupu v kategorii pánských horských kol

Datum doporučení: Únor 2018

  • Poměr ceny ku výkonu
  • Menší počet rychlostních převodů
8 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Pánské horské kolo Rock Machine Manhattan 60 2016 je postaveno na duralovém rámu. Dural zajišťuje odolnost rámu proti poškození, na druhou stranu přináší také poměrně vysokou hmotnost kola, 15 kg je váha se kterou by mohli mít méně fyzicky zdatní jedinci při manipulaci problémy.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Rock Machine

Určení

Pánské

Materiál

Dural

Hmotnost (kg)

15,1

Modelový rok

2 016

Sedlo

RM XCF Sport

Řidítka

ONE sport

Hodnocení vybavení a komponentů

Kolo má k dispozici 21 rychlostních převodů, což je hodnota, která je pro horská kola spíše podprůměrná, nicméně méně náročným jezdcům postačí i pro zdolávání hodně variabilních terénů. Rock Machine Manhattan 60 2016 nabízí stejně jako většina horských kol dnešní doby odpružení přední vidlice, která tlumí nárazy způsobené těžkým terénem. Na druhou stranu musíte při volbě odpružených vidlic počítat s nutností občasné údržby. Podobně je na tom model od značky Rock Machine i co se týče brzdného systému. Nabízí totiž kotoučové brzdy, které jsou nejspolehlivějším a nejbezpečnějším řešením, ale také se vyznačují nutností údržby. Co se týče pedálů, je kolo vybaveno platformovým typem, který zabraňuje sklouznutí nohy z pedálů pomocí výstupků na šlapadle.

Parametr Tento produkt
Počet převodů

21

Odpružení vidlice

Ano

Brzdy

Kotoučové

Pedály

Platformové

Naše hodnocení a závěr

Celkově lze konstatovat, že kolo s modelovým rokem 2016 a velmi příznivou pořizovací cenou zdatně konkuruje některým letošním modelům, což je také důvod jeho zařazení v našem výběru. Když opomeneme poněkud vyšší hmotnost v poměru ceny ku výkonu zcela jistě nabízí Rock Machine Manhattan 60 2016 zajímavý produkt.

8 500 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Rock Machine Manhattan 60 2016

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Rock Machine Manhattan 60 2016

Rock Machine Manhattan 60 2016

8 500 Kč Orientační cena