Kamera do auta 70 Mai Dash Cam Pro - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test 70 Mai Dash Cam Pro

70,9 % Celkové hodnocení
 • Slušná kapacita baterie
 • Hlasové ovládání
 • Možnost připojení k mobilnímu telefonu
 • GPS modul není v základní výbavě
 • Nastavení pouze v angličtině
1 700 Kč Orientační cena
 • 6,7/10
  Hodnocení natáčení a úložiště
 • 7,1/10
  Hodnocení funkcí a vybavení
 • 70,9 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Autokamera 70 Mai Dash Cam Pro od známého čínského výrobce Xiaomi se řadí mezi klasické modely. To znamená, že zaznamenává obraz pouze před automobilem. Díky přídavné baterii ji ale můžete vzít například do ruky, vystoupit s ní z vozidla a natáčet dění mimo něj. S rozlišením videa 2592 × 1944 pixelů získáte čistý a kvalitní obraz. Úhel 140 stupňů sice nepatří mezi ty největší, ale spolehlivě vám poskytne přehled o dění před vozem. Pokud do vás ovšem někdo narazí například z boční strany, už by událost nemusela být na záznamu vidět. Na druhou stranu se nemusíte bát nepříjemného zkreslení v podobně takzvaného „efektu rybího oka“.

Kamera snímá 30 snímků za sekundu. V porovnání s ostatními modely v našem srovnání (září 2020) se sice jedná o podprůměrnou hodnotu, ale pořád nejde o žádnou katastrofu a video by mělo být plynulé. Záznam je možné nahrávat lokálně na MicroSD kartu s kapacitou až 64 GB, nebo využít možnost Wi-Fi připojení a stahovat si záznam v reálném čase do mobilního telefonu. K tomuto účelu je připravena i intuitivní mobilní aplikace. I když má kamera přídavnou baterii o docela slušné kapacitě, stále je lepší ji připojit klasicky do autozásuvky a baterii využívat pouze v případě potřeby.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Typ

Klasická

Výrobce

Xiaomi

Rozlišení videa (px)

2592 x 1944

Úhel záběru (°)

140

0,00
Frekvence (fps)

30

0,00
Velikost displeje (")

2

0,00
Typ paměťové karty

Micro SD

Maximální kapacita paměťové karty (GB)

64

0,00
Baterie

Ano

Kapacita baterie (mAh)

500

0,00
Šířka (mm)

87,5

0,00
Výška (mm)

53

0,00

Hodnocení funkcí a vybavení

Při nastartování automobilu se autokamera 70 Mai Dash Cam Pro sama zapne, takže se nemusíte bát, že byste na to v některých případech zapomněli. Díky přítomnému G-senzoru navíc auto nezůstane bez dozoru ani během parkování. Postará se totiž o to, že se nahrávání zapne při sebemenším otřesu vozidla. Vy tak nemusíte spoléhat na poctivost viníka, který vám nechá za stěračem lísteček s kontaktem.

Kromě obrazu kamera nahrává také zvuk pomocí zabudovaného mikrofonu. To se může hodit například při řešení dopravní nehody. Použít ji můžete také jako fotoaparát. Kamera využívá takzvané smyčkové nahrávání videa. Po naplnění kapacity paměťové karty přehrává staré záznamy a nahrazuje je novými. Vy je tak nemusíte neustále mazat ručně. V případě, že dojde k nehodě, nahraný záznam se uzamkne proti přepsání a nepřijdete o něj.

ADAS funkci, která vás bude varovat před případnou čelní srážkou, lze používat pouze po zakoupení přídavného GPS modulu. Ten bohužel není součástí balení a stojí zhruba 600 korun.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Automatické zapnutí

Ano

Detekce pohybu

Ano

G-senzor

Ano

GPS modul v základní výbavě

Ne

Magnetický držák

Ne

Mikrofon

Ano

Detekce radarů v základní výbavě

Ne

Fotoparát

Ano

Detekce jídzních pruhů

Ano

Naše hodnocení a závěr

70 Mai Dash Cam vychází naprosto skvěle, co se týče ceny a výkonu. Nepatří totiž ani z daleka k vyšší cenové kategorii v našem srovnání (září 2020), ale i tak disponuje skvělými parametry, díky kterým těm dražším modelům s přehledem skvěle konkuruje. Může se chlubit zejména skvělým rozlišením a velkou maximální kapacitou paměti. Trošku sice zaostává například v úhlu záběru a snímkové frekvenci, ale stále se jedná o velmi dobré hodnoty. Kromě základních parametrů nabízí velmi slušnou nabídku funkcí. Výhodu vidíme také v možnosti připojení na mobilní telefon. Skrze něj můžete sledovat záznam v reálném čase, nebo si sem video rovnou ukládat pomocí mobilní aplikace.

Jako jedinou nevýhodu vidíme absenci GPS modulu v základním balení. Bez něj totiž nemůžete naplno využívat některé funkce kamery, což je velká škoda. Pokud si ho ale dokoupíte za poměrně přijatelnou částku, pořád vás celkové zařízení vyjde docela levně, v porovnání s ostatními modely. GPS modul v základním balení má například Lamax T6.

1 700 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: 70 Mai Dash Cam Pro | Hodnocení: 70,9 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

U videí z této kamery mi nejde přehrát zvuk. Jedná se o soubor adpcm. Nevíte jak to rozchodit? Mám Huawei p9 lite.

Pavel

Dobrý den, nejspíše se jedná o defaultní nastavení kamery kvůli ochraně osobních dat. Podle tohoto vlákna si hodně uživatelů stěžovalo na automatické nahrávání jejich konverzace v autě, proto se výrobce rozhodl přidat funkci zapnutí/vypnutí nahrávaného zvuku. Problém by se měl dát vyřešit připojením do oficiální 70MAI aplikace – v nastavení lze nahrávání zvuku zapnout.

Daniel Černý, redaktor

Dobrý den, chci poprosit o radu!
Nemůžu se „domluvit“ s nastavením reálného času na kameře. Ukazuje pokaždé o 7 hod více. Po synchronizaci nebo ručním nastavení je čas OK. Po vypnutí a dalším spuštění je opět o „+7 hod“. Zkoušel jsem různé možnosti, ale bez úspěchu. Díky moc za pomoc!

Martin M

Dobrý den, podle různých diskuzních fór může být problém ve vnitřním akumulátoru kamery. Zkrátka při zapnutí stand-by módu nedokáže dostatečně napájet zařízení. Mělo by se to dát otestovat tak, že zapnete parkovací režim a když do něj kamera přejde, tak zkuste se zařízením zatřást. Pokud kamera začne nahrávat, akumulátor je nejspíš v pořádku. Pokud ne, nejspíš jste narazil na váš problém.

Daniel Černý, redaktor

Zajímaly by mě zkušenosti s hlasovým ovládáním, kamera někdy zapne nouzový záznam či foto i při zvuku z rádia naopak já ji někdy nedokáží hlasem aktivovat.

Miloš

Dobrý den,
to je bohužel zcela běžný neduh všech hlasových ovládání, obzvláště u levnějších zařízení. Někteří uživatelé hlásí, že jim funguje hlasování ovládání perfektně, pak se najdou takoví, kteří s ním mají potíže. Osobně se mi třeba spouští Google Assistant na mobilu při některých konkrétních zvucích z filmu či z rádia.

Jakub Gulec, redaktor

Zdravím. Mám kameru 70 Mai Dash cam lite-7b4f. Nemám ji ani rok a kapacita baterie je nulová. Prosím kde a jakou koupit baterii. Moc děkuji.

Milan Nykl

Dobrý den,
tyto baterie u čínských kamer běžně odchází po pouhém roce, je však potřeba brát v potaz, že cílem baterie v takovém zařízení není to, aby se zařízení provozovalo pouze na baterii. Autokamera by měla být správně napojena na zdroj v autě, není tedy konstruována na kontinuální nahrávání bez zdroje. Náhradní baterii zakoupíte na Aliexpressu, hledejte pojem „70mai dash cam pro battery replacement“. Cena baterie se pohybuje okolo 300 Kč.

Jakub Gulec, redaktor

Dobrý den, potřeboval bych poradit jak prohlížet videa ve stolním počítači. Hlásí mi to že potřebuji codek 0xc00d5212.

Ivan Pavlíček

Dobrý den, nejsnazší cestou je stažení a instalace programu VLC. Ten by měl soubor bez problémů přehrát. Alternativně můžete zkusit nainstalovat doplněk z Microsoft Store. Ten se jmenuje AV1 Video Extension.

Jakub Gulec, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze 70 Mai Dash Cam Pro

70 Mai Dash Cam Pro

1 700 Kč Orientační cena