Menu

Recenze a test Forever VR-110 HD

54,3 % Celkové hodnocení
 • Velká kapacita baterie
 • Vysoká frekvence snímání
 • Nízké rozlišení videa
300 Kč Orientační cena
 • 5,2/10
  Hodnocení natáčení a úložiště
 • 6,2/10
  Hodnocení funkcí a vybavení
 • 54,3 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

V našem testu kamer do auta ze srpna 2017 najedete modely všech cenových kategorií. Vybrali jsme pro vás produkty, z nichž si každý může vybrat. Forever VR-110 HD se pyšní tím, že v našem testu byla v době testování nejlevnější, což je pro mnohé uživatele největší lákadlo. Cena by sice rozhodující být neměla, rozhodně ale někteří uvítají, že koupě kamery do auta nebude znamenat velkou finanční zátěž. Je dobré ale vědět, co takto levná kamera umí, aby uživateli vyhovovala nejen cenově. Zaprvé tu máme rozlišení videa. Nelze říci, že jde o nedostačující hodnoty, standardní je ale rozlišení alespoň o 1 920 x 1 080 pixelů, kdežto Forever VR-110 HD má rozlišení jen 1 280 x 960 pixelů. Pořízený záznam nemusí být tak kvalitní na detaily. Úhel záběru je naopak ale ideální, 120° je dostatečný úhel pro snímání nejen komunikace před autem, ale také chodníků. Co musíme pochválit je frekvence snímání, která je na tuto cenovou kategorii velmi dobrá. Zatímco i dražší kamery mají jen 30 fps, tento model má 60 fps. Ono 30 fps sice stačí, je to základní rychlost, čím vyšší je tato hodnota ovšem, tím plynulejší záznam bude.

Do kamery je nutné pořídit paměťovou kartu typu Micro SDHC, přičemž její maximální kapacita může být 32 GB. ​To je dostatečná hodnota pro několikahodinový záznam. Kamera má navíc baterii o kapacitě 890 mAh. To nás opět velmi překvapilo, je to nejvyšší kapacita baterie kamery v našem srovnávacím testu.

Co se rozměrů týče, jde o nadprůměrně velké zařízení o 8,7 cm na šířku a 5,3 cm na výšku. Této velikost ale na druhou stranu odpovídá i velký displej 2,5″.​

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Typ

Klasická

Výrobce

Forever

Rozlišení videa (px)

1280 x 960

Úhel záběru (°)

120

0,00
Frekvence (fps)

60

0,00
Velikost displeje (")

2,5

0,00
Typ paměťové karty

Micro SDHC

Maximální kapacita paměťové karty (GB)

32

0,00
Baterie

Ano

Kapacita baterie (mAh)

890

0,00
Šířka (mm)

87

0,00
Výška (mm)

53

0,00

Hodnocení funkcí a vybavení

Ať stály kamery v našem porovnání více či méně, všechny měly určité stejné funkce, které považujeme za standardní výbavu kamery do auta. Jde o mikrofon, fotoaparát, automatické zapnutí, ale především G-senzor je zajímavá vychytávka. Díky němu se při případné nehodě uzamkne záznam a nestane se tak, že by se omylem smazal či přehrál. Vzhledem k ceně toho u kamery ale nelze očekávat o moc více, nemá GPS modul v základu ani detektor radarů, které navíc nejdou dokoupit. Nemá detektor jízdních pruhů. Překvapivě má ale alespoň něco navíc, a to detektor pohybu. Ten chrání vaše auto, zatímco je zaparkované.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Automatické zapnutí

Ano

Detekce pohybu

Ano

G-senzor

Ano

GPS modul v základní výbavě

Ne

Magnetický držák

Ne

Mikrofon

Ano

Detekce radarů v základní výbavě

Ne

Fotoparát

Ano

Detekce jídzních pruhů

Ne

Naše hodnocení a závěr

Kamera do auta Forever VR-110 HD umí rozhodně překvapit. Vzhledem k velmi nízké ceně jsme se obávali, že nebude umět mnoho, opak je ale pravdou. Kamera se drží vcelku obstojně nejen na poli funkcí, ale také v základních parametrech. Sice nemá velké rozlišení videí, takže zkoumání detailů může být obtíženější, videa budou ale velmi plynulá a bude na nich zachyceno i okolí, nejen silnice před autem. Díky velké kapacitě baterie navíc nemusí být kamera neustále připojená do napájení. Co se funkcí týče, má vedle standardních i detektor pohybu. Protože ale toto zařízení stojí opravdu málo, už jen těžko bychom mohli chtít, aby měla kamera GPS nebo detektor radarů. To je výsada dražších modelů. Pokud váháte, zda kameru pořídit, troufáme si říci, že tuto si může dovolit každý a na zkoušku je to tak naprosto ideální zařízení. Pokud se přesvědčíte o tom, že kamera do auta je prvek, bez kterého už nechcete dále na silnici jezdit, teprve pak si můžete vybrat i dražší model, který vás například upozorní na zmíněné radary. Tuto funkci má například Eltrinex LS500 GPS.

300 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Forever VR-110 HD | Hodnocení: 54,3 %

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Forever VR-110 HD

Forever VR-110 HD

300 Kč Orientační cena