Kamera do auta Niceboy C1 - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test Niceboy C1

63,8 % Celkové hodnocení
 • Ideální úhel záběru
 • Disponuje pouze záložní baterií
1 100 Kč Orientační cena
 • 6,0/10
  Hodnocení natáčení a úložiště
 • 6,2/10
  Hodnocení funkcí a vybavení
 • 63,8 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Niceboy C1 je kamera do auta která je cenově velmi příznivá. Nepatří sice ještě do nejnižší cenové kategorie, i tak jde o jednu z nejlevnějších kamer v rámci našeho srovnávacího testu kamer do auta ze srpna 2017. Předpokládat se dají horší hodnoty základních parametrů, opak je však pravdou. Kamera Niceboy C1 má skvělé rozlišení videa 1 920 x 1 080 pixelů, jež mají i mnohonásobně dražší kamery. Úhel záběru je také velmi dobrý, 150° je nadprůměrná hodnota. Kamera tedy zachytí nejen dění na silnici před vaším vozidlem, ale zvládne zabrat i širší okolí včetně chodníků a dopravního značení. Video nebude úplně tak plynulé jako film v televizi, 30 fps je ale dostačující hodnota pro základní plynulost.

Do kamery se vkládá paměťové médium v podobě Micro SD karty. Ta může mít maximální kapacitu 32 GB. To je hodnota, kterou najdete u většiny kamer z našeho porovnání a postačí pro několikahodinový záznam, který ve své podstatě stačí. Kamera nemá plnohodnotnou baterii, jste tedy odkázáni na napájení z vlastního vozu. To může být nevýhoda v případě nutnosti kamery sejmout a externě delší chvíli něco natáčet či fotit.

Dodat ještě můžeme, že kamera patří k menším v našem srovnávacím testu. Je úzká, má jen 6,1 cm, její výška však přesahuje průměrnou hodnotu, měří 7,2 cm. To, že není nijak obrovská, bude znamenat i menší displej 2,4″. Takto velký displej ale zcela stačí, záznamy je lepší tak jako tak podrobně zkoumat na větší obrazovce. Tam lze vidět detaily, a to hlavně díky velkému rozlišení. ​

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Typ

Klasická

Výrobce

Niceboy

Rozlišení videa (px)

1920 x 1080

Úhel záběru (°)

150

0,00
Frekvence (fps)

30

0,00
Velikost displeje (")

2,4

0,00
Typ paměťové karty

Micro SD

Maximální kapacita paměťové karty (GB)

32

0,00
Baterie

Ne

Šířka (mm)

61

0,00
Výška (mm)

72

0,00

Hodnocení funkcí a vybavení

Kamera do auta by měla mít pár základních funkcí, aby se nestala jen černou skříňkou, která nahrává. Měla by mít alespoň mikrofon, fotoaparát, měla by se umět při nastartování auta sama automaticky zapnout a vhodné je také vybírat modely s G-senzorem, který zamrazí nahraný materiál v případě nehody, aby nešel jen tak smazat. Toto všechno Niceboy C1 umí. Má i něco navíc, a to detekci pohybu, takže se nemusíte bát o zaparkované auto, podezřele blízký pohyb u auta zachytí.

Další funkce navíc už ale nemá, což je opodstatněno zejména nízkou cenou. Nemá GPS modul, nemá schopnost detekce radarů ani jízdních pruhů. Žádný z těchto prvků nelze ani u tohoto konkrétního modelu dokoupit.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Automatické zapnutí

Ano

Detekce pohybu

Ano

G-senzor

Ano

GPS modul v základní výbavě

Ne

Magnetický držák

Ne

Mikrofon

Ano

Detekce radarů v základní výbavě

Ne

Fotoparát

Ano

Detekce jídzních pruhů

Ne

Naše hodnocení a závěr

Kamera do auta je bezpečnostní prvek, který může v případě nehody sloužit jako prostředek, kterým se zachytil důkazní materiál. Proto, aby záznam byl kvalitní, čitelný a použitelný, je potřeba, aby kamera splňovala pár zásad. Měla by mít dostatečné rozlišení, úhel záběru nebo třeba určité funkce navíc. Kamera Niceboy C1 disponuje rozlišením, které stačí pro zachycení detailů, úhel záběru dovolí zachytit i dění na chodníku nebo dopravní značení. Díky G-senzoru se záznam uzamkne v případě nehody, aby se nemohl jen tak smazat, detektor pohybu potom hlídá auto, zatímco je někde zaparkované. To není vše, čím Niceboy C1 zaujme případné budoucí uživatele. Má také standardní fotoaparát, mikrofon. Bohužel nemá plnohodnotnou baterii, což znamená, že se záložní, kterou disponuje, sotva budete moci pořizovat delší záznam mimo vozidlo. Pár fotek z případné nehody stihnete, počítejte ale s tím, že bude nutné kameru mít na napájení ve voze.

1 100 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Niceboy C1 | Hodnocení: 63,8 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Niceboy C1

Niceboy C1

1 100 Kč Orientační cena