Menu

Recenze a test TrueCam A4

11. místo
60,6 % Celkové hodnocení
 • Lze dokoupit GPS modul a detektor radarů
 • Spíše průměrné parametry
2 000 Kč Orientační cena
 • 5,5/10
  Hodnocení natáčení a úložiště
 • 6,2/10
  Hodnocení funkcí a vybavení
 • 60,6 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

TrueCam A4 je kamerou do auta ze střední cenové kategorie. Její úhel záběru 130° je ideální pro snímání nejen silnice, ale také chodníku a dopravního značení. Rozlišení 1 920 x 1 080 pixelů dovolí zachytit na výsledném záznamu i detaily. Frekvence snímání 30 fps zaručí základní rychlost videa, bude plynulé. Touto frekvencí disponovala v době psaní této recenze (srpen 2017) zhruba polovina kamer, zbytek se pyšní až 60 fps, což zaručuje téměř 100% plynulost.

Do kamery lze vložit Micro SD, což je paměťová karta, na kterou se bude pořízený záznam ukládat. Prostor pro záznamy přitom můžete mít velký až 32 GB, to je maximální kapacita paměťové karty, kterou kamera pojme. To je dostatek času, na který se vleze několikahodinový záznam. Kamera má také baterii.

Displej o 2,7″ dovolí sledovat zachycený záznam například přímo na místě nehody, nemělo by to být ale to nejdůležitější, podle čeho budete kameru do auta vybírat. Pro opravdové zachycení dění je lepší video zhlédnout na obrazovce počítače či na televizoru. Nicméně, tento displej je vzhledem k průměru všech hodnocených kamer nadprůměrný, tomu musí být také úměrná velikost samotného zařízení. Kamera má na šířku 9,9 cm a na výšku 4,9 cm. ​Změřte si tedy raději místo, kam ji budete chtít umístit a ujistěte se, že vám nebude překážet ve výhledu z vozidla.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Typ Klasická 92 % Klasická, 8 % Externí
Výrobce Truecam 23 % Truecam, 23 % Lamax, 15 % Xiaomi, 8 % Eltrinex, 8 % Forever, 8 % MiO, 8 % Navitel, 8 % DOD
Rozlišení videa (px) 1920 x 1080 69 % 1920 x 1080, 8 % 2560 x 1080, 8 % 2304 x 1296, 8 % 1280 x 960, 8 % 2592 x 1944
Úhel záběru (°) 130 144,23
Úhel záběru zadní kamery (°) Neuvedeno 140,00
Frekvence (fps) 30 43,85
Velikost displeje (") 2,7 2,23
Typ paměťové karty Micro SD 77 % Micro SD, 23 % Micro SDHC
Maximální kapacita paměťové karty (GB) 32 66,46
Baterie Ano 77 % Ano, 23 % Ne
Kapacita baterie (mAh) 250 367,50
Šířka (mm) 99 78,61
Výška (mm) 49 50,60

Hodnocení funkcí a vybavení

Základními a podle nás standardními prvky vybavení kamery by měly být funkce jako mikrofon, fotoaparát, G-senzor a kamera by se měla také umět sama zapnout při nastartování vozidla. Všechny námi recenzované kamery tyto čtyři parametry v srpnu 2017 měly.

Některé, zejména dražší kamery, měly také funkce navíc. Mezi nejvíce raritní patří magnetický držák. Běžným doplňkem ale není ani detektor radarů nebo detektor jízdních pruhů, většina kamer tyto dvě funkce neměla. Ne zcela běžnou součástí kamer je navíc GPS modul. Ani TureCam A4 touto výbavou navíc nedisponuje, GPS modul a detektor jízdních pruhů lze ale dodatečně dokoupit, což je plus. Aby se tato kamera odlišila od těch úplně nejlevnějších, má navíc ve výbavě i ne zcela běžný detektor pohybu, díky kterému se kamera zapne v případě, že se stane něco vašemu vozidlu během doby, kdy je zaparkované.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Automatické zapnutí Ano 100 % Ano
Detekce pohybu Ano 85 % Ano, 15 % Ne
G-senzor Ano 100 % Ano
GPS modul v základní výbavě Ne 54 % Ne, 46 % Ano
Magnetický držák Ne 69 % Ne, 31 % Ano
Mikrofon Ano 100 % Ano
Detekce radarů v základní výbavě Ne 69 % Ne, 23 % Ano, 8 % V některých zemích
Fotoparát Ano 100 % Ano
Detekce jídzních pruhů Ne 62 % Ne, 31 % Ano, 8 % Neuvedeno

Hodnocení dalších uživatelů

Přes sto dlouhodobých či krátkodobých uživatelů zhodnotilo kameru TrueCam A4 téměř jednohlasnými pozitivními reakcemi. Většinou si uživatelé chválí příznivou cenu, která odpovídá kvalitním záběrům kamery. Kamera se dle jejich slov také snadno instaluje a obsluhuje. Návod je podle některých uživatelů sice nedostatečný a nepochopitelný, ale obsluha lze přirozeně intuicí odhadnout a rychle naučit potřebné kroky. Sem tam se také objevují negativní ohlasy na kapacitu baterie, je prý příliš malá.

Naše hodnocení a závěr

Kameru zákazníci hodnotí pozitivně, často ji označují jako vhodný dárek pro blízké. Umí všechno, co by správná kamera měla umět. Má ideální úhel záběru, frekvenci snímání i rozlišení videí. Kapacita paměťové karty je také dostačující a velmi obvyklá. Z funkcí nepostrádá žádnou standardní, má naopak navíc detektor pohybu a lze dodatečně dokoupit GPS modul, stejně tak jako detektor radarů. TrueCam A4 je průměrné zařízení, které udělá to, co má, proto ji určitě můžeme doporučit. V našem srovnávacím testu si můžete ale vybrat klidně i kamery levnější, které umí totožné věci. Záleží na vašich finančních možnostech a také třeba na tom, kolik místa na kameru máte. Kamera LAMAX DRIVE C3 totiž nabízí velmi podobné parametry, je ale menší a do menších aut se bude pravděpodobně hodit více.

2 000 Kč Orientační cena
Autor: Daniel Černý, Kamila Lorenzová | Datum: | Produkt: TrueCam A4 | Hodnocení: 60,6 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Dobrý den, prosím o radu: kameru TrueCam A4 mám k plné spokojenosti cca tři roky. Obraz je perfektně ostrý, stabilizace výborná. V poslední době se stávalo, že kamera natočí dvě až tři pětiminutové sekvence a vypne se. Nyní se už vypne po cca třech minutách. Vzápětí ji ručně zapnu a opět se to samé několikrát opakuje, až se nedá zapnout vůbec. Přitom je samozřejmě stále připojena k 12V zdroji v autě. Děkuji za radu

Petr Hron

Tento problém často způsobuje dlouhodobě neformátovaná nebo dokonce i vadná karta. Vzhledem k nepřetržitému procesu nahrávání/mazání se na kartě vytváří data, která zabraňují řádnému ukládání záznamu, což vede k nestandardnímu chování kamery. Zkuste kartu naformátovat v PC pomalým způsobem, případně vyzkoušet chování kamery s jinou kartou. Doporučená velikost je maximálně 32GB třídy Class 10 UHS-I U1. Můžete také zkontrolovat, jestli je funkce detekce pohybu při klasické jízdě, vypnutá. Svou činností narušuje správný chod časové smyčky. Může také dojít k pořizování nepravidelných videí, prodlev nebo přehlcení karty, které často vede k zamrznutí. Doporučená délka záznamu je 3 nebo 5 minut.

Daniel Černý, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze TrueCam A4

TrueCam A4

11. místo  v porovnání
2 000 Kč Orientační cena