Recenze a porovnání Arozzi Torretta BK | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Arozzi Torretta BK

82,5 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

  • Široké možnosti přizpůsobení
  • Kovový kříž
  • Houpací mechanika

Zápory

  • Vyšší hmotnost
  • Vyšší cena
5 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Mechanismem herní židle Arozzi Torretta je houpací mechanika, tudíž by měla nabídnout pohodlný posed i při delším sezení, při kterém se tak můžete houpat, nebo židli zaaretovat v jedné z poloh. Nosnost židle činí 120 kg, což v době psaní recenze (červen 2021) představovalo průměrnou hodnotu kancelářských židlí ve srovnání a považujeme ji za dobrý standard. Při výběru kancelářské židle je však vhodné, abyste, co se týče nosnosti, měli určitou rezervu, a židle se tak příliš nenamáhala. To by ji mohlo po krátkém čase poškodit.

Tato židle má plastová kolečka, která bývají považována za tvrdá. Hodí se proto na koberce nebo měkké podlahy z PVC, případně je vhodné pod židli dokoupit podložku. Kolečka jsou umístěna na kovovém kříži, což je pevný materiál vhodný i při hojném využívání židle, kdy slíbí dlouhou výdrž. Materiálem potahu je potom syntetická kůže, která nabízí kvalitní vlastnosti jako pravá kůže, může mít však kratší životnost. Cena křesel z pravé kůže ale bývá vyšší. Židle má však místy i textilní potah, takže by zároveň měla nabídnout i dobrou prodyšnost.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Arozzi

Nosnost (kg)

120

Mechanika

Houpací

Materiál koleček

Plast

Materiál potahu

Syntetická kůže

Materiál kříže

Kov

Rozměry, hmotnost a vybavení

Tato židle by měla při sezení poskytnout komfort, ale i dostatečnou zdravotní oporu, disponuje totiž opěrkou hlavy i beder. Obě je navíc možné si libovolně výškově nastavit, jedná se totiž o volně pohybovatelné polštářky. Potěší i nastavitelné područky. Výšku sedáku je možné nastavit do poloh od 45 do 53 cm, což je poměrně běžné rozpětí. Hmotnost židle je potom vyšší, dosahuje 21 kg, což by mohlo znepříjemnit častou manipulaci, na druhou stranu by ale měla být zajištěna stabilita.

Parametr Tento produkt
Opěrka hlavy

Ano

Bederní opěrka

Ano

Šířka židle (cm)

40,5

Výška sedáku min. (cm)

45

Výška sedáku max. (cm)

53

Hmotnost (kg)

21

Názory uživatelů

Uživatelé v recenzích nejčastěji zmiňují prodyšnost textilního potahu, židle by tak měla být příjemná i v horkých letních dnech. Shodli se na skvělém poměru ceny ku vlastnostem židle, například na širokých možnostech jejího přizpůsobení. Co však vytýkají, je podle některých menší šířka sedáku, respektive jeho rovné části. Strany jsou totiž zvednuté a mohou tlačit, pokud nebudete sedět přesně uprostřed. Proto byste měli s ohledem na vaše tělesné proporce myslet i na rezervu u tohoto rozměru.

Klady a zápory

Za klady oproti jiným modelům považujeme poměrně komfortní posed, o který by se měla postarat houpací mechanika a hlavová i bederní opěrka i područky. Všechny opěry je navíc možné nastavit, tudíž si židli můžete přizpůsobit svým tělesným proporcím. Benefitem je také kovový kříž, který považujeme za lepší variantu než například kříž z chromu, jedná se totiž o pevný materiál, který by měl vydržet i vyšší zatížení. Nedostatkem jsme vyhodnotili vyšší hmotnost židle a také její vyšší cenu. Podle našeho hodnocení se v tomto případě ale investice vyplatí.

Naše hodnocení a závěr

Tuto židli doporučujeme i náročnějším uživatelům, nabídne skvělé vlastnosti v podobě houpací mechaniky, nastavitelné hlavové i bederní opěrky, dále područek nebo kovového kříže. Materiálem je syntetická kůže spolu s textilem, židle by tedy mohla být dobře prodyšná a tuto kombinaci materiálů si uživatelé v recenzích chválí. Kolečka jsou vhodná na měkčí podlahy. Podle uživatelů je dobré si před pořízením zjistit, zda je vyhovující nejen výška sedáku, ale i jeho šířka s ohledem na vaše tělesné proporce. Za nedostatek považujeme vyšší hmotnost i cenu. Levněji pořídíte například kancelářskou židli Idea nábytek TIKITERE s podobnými vlastnostmi.

5 500 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: Arozzi Torretta BK | Hodnocení: 82,5 %
Veronika Vyskočilová se v naší redakci věnuje srovnávání produktů už několik let. Dokáže proto rozeznat fakta od marketingových popisků a srozumitelně vše vysvětlit uživatelům. Vzhledem k tomu, že pracuje velkou část dne u počítače, zajímá se o kvalitní ergonomické sezení, aby předcházela zdravotním problémům. Na této stránce najdete její srovnání kancelářských židlí. V článku se pak dozvíte, jaký typ židle je vhodný pro různě dlouhou pracovní dobu, na co byste měli při výběru dbát a jaká jsou pravidla a zásady pro zdravý sed. Věnovala se také srovnání dalších produktů pro zdraví jako jsou měřiče krevního tlaku nebo infračervené teploměry.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Arozzi Torretta BK

Arozzi Torretta BK

5 500 Kč Orientační cena