Recenze a porovnání Autronic KA-B1013 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Autronic KA-B1013

Doporučujeme Při nákupu v kategorii kancelářských židlí do 3000 Kč

Datum doporučení: Květen 2020

81,1 % Celkové hodnocení
  • Nízká váha a snadná manipulace
  • Nastavitelná hlavová opěrka
  • Nastavitelné područky
  • Plastový kříž
  • Užší sedák
2 800 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Kancelářská židle Autronic KA-B1013 nabízí velmi dobré parametry za dostupnou cenu. Její nosnost je 120 kg, což je v této cenové kategorie běžné. Pokud byste chtěli židli s vyšší nosností, budete se muset poohlédnout mezi dražšími modely. Mechanika je houpací, což je obvyklá varianta. Plyne z toho, že sedák a opěradlo židle jsou pevně spojené. Kolečka jsou vyrobena z plastu, tedy tvrdá. Ta se hodí na koberce či PVC podlahy. U ostatních podlah doporučujeme podložku pod židli, aby nedošlo k poškození krytiny. Čalounění je tvořeno látkou na sedáku a oblíbenou síťovinou na opěradle. Díky tomu je křeslo prodyšné, což oceníte při delším sezení zejména v teplých letních dnech. Slabinou může být plastový kříž. Pro zátěžové používání je vhodný kříž z nylonu nebo kovu.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Artium

Nosnost (kg)

120

Mechanika

Houpací

Materiál koleček

Plast

Materiál potahu

Textil, síťovina

Materiál kříže

Plast

Rozměry, hmotnost a vybavení

Výbava této židle se může rovnat i dražším modelům. Nechybí totiž nastavitelná opěrka hlavy, nastavitelné područky ani bederní opěrka. Rozměrově je židle trochu menší, než je obvyklé. Někomu by mohl vadit zejména užší sedák s rozměry 48 cm. Trochu nižší je také nastavitelná výška sedáku mezi 44 a 54 cm. Výhodou je naopak poměrně nízká hmotnost 12 kg, která zajistí snadnou manipulaci.

Parametr Tento produkt
Opěrka hlavy

Ano

Bederní opěrka

Ano

Šířka židle (cm)

48

Výška sedáku min. (cm)

44

Výška sedáku max. (cm)

54

Hmotnost (kg)

12

Závěr

Autronic KA-B1013 je kancelářská židle s dobrou výbavou. Potěší tak i náročnější zákazníky, její cena přesto zůstává poměrně nízká. Při sezení oceníte jistě nastavitelné područky, i opěrku hlavy. Nechybí ani bederní opěrka, tu už ale nastavovat nelze. Potah je vyrobený z kombinace textilu a síťoviny. Nevýhodou může být pro někoho užší sedák s menší možností nastavení výšky.

Pokud hledáte židli s podobnou výbavou ale lepšími použitými materiály, doporučujeme recenzi židle Autronic KA-A185 s kovovým křížem.

2 800 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: Autronic KA-B1013 | Hodnocení: 81,1 %
Veronika Vyskočilová se v naší redakci věnuje srovnávání produktů už několik let. Dokáže proto rozeznat fakta od marketingových popisků a srozumitelně vše vysvětlit uživatelům. Vzhledem k tomu, že pracuje velkou část dne u počítače, zajímá se o kvalitní ergonomické sezení, aby předcházela zdravotním problémům. Na této stránce najdete její srovnání kancelářských židlí. V článku se pak dozvíte, jaký typ židle je vhodný pro různě dlouhou pracovní dobu, na co byste měli při výběru dbát a jaká jsou pravidla a zásady pro zdravý sed. Věnovala se také srovnání dalších produktů pro zdraví jako jsou měřiče krevního tlaku nebo infračervené teploměry.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Dobrý den,

Na jakou dobu/délku sezení tuto židli doporučujete?

Děkuji

Dobrý den, tuto židli lze doporučit pro sezení po dobu 8 hodin.

Veronika Vyskočilová, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Autronic KA-B1013

Autronic KA-B1013

2 800 Kč Orientační cena