Recenze a porovnání Halmar Baffin | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Halmar Baffin

80,5 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

  • Nižší cena
  • Bohaté vybavení
  • I pro vyšší osoby

Zápory

  • Nosnost jen 100 kg
  • Plastové komponenty
  • Opěrky nelze nastavit
3 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Židle Baffin od značky Halmar je kancelářská židle, která je svým designem i provedením vhodná mimo jiné i pro hráče nebo osoby, které obecně u počítače tráví více času. Má houpací mechaniku, kterou je však možné zaaretovat v základní poloze, takže může být i pevná. Provedením se v porovnání s ostatními modely ve výběru (září 2021) řadí spíše k méně kvalitním modelům, čemuž ale odpovídá cena židle. Kromě koleček je totiž plastový také kříž, za lepší variantu je považován spíše kovový. Kolečka se hodí na koberce nebo PVC podlahy. Materiálem potahu je poté ekokůže. Nosnost židle je podprůměrná, dosahuje 100 kg, na tuto hodnotu je třeba myslet a zatížení židle nepřekračovat, vhodné je v tomto ohledu mít i nějakou tu rezervu.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Halmar

Nosnost (kg)

100

Mechanika

Houpací

Materiál koleček

Plast

Materiál potahu

Syntetická kůže

Materiál kříže

Plast

Rozměry, hmotnost a vybavení

Z vybavení této židli není na první pohled moc co vytknout, disponuje všemi podstatnými prvky, jako je opěrka hlavy, bederní opěrka a také područky. S těmito komponenty však nejde hýbat, nejde je přizpůsobit vašim tělesným proporcím, jsou totiž napevno zabudovány k židli. Výškově tak můžete upravit jen výšku sedáku, která se pohybuje od 48 do 59 cm, což jsou spíše vyšší hodnoty vhodné i pro vyšší osoby. V tabulce níže uvádíme šířku židle 64 cm, to je však celková šířka; samotný sedák je široký 59 cm.

Parametr Tento produkt
Opěrka hlavy

Ano

Bederní opěrka

Ano

Šířka židle (cm)

64

Výška sedáku min. (cm)

48

Výška sedáku max. (cm)

59

Názory uživatelů

Zákazníci, kteří si židli zakoupili, ji hodnotí jako pohodlnou, oceňují možnost houpání a jsou s nákupem celkově spokojeni. Provedení židle však může odpovídat nižší ceně, někteří zákazníci v recenzích poukázali například na nesouměrně sešitý sedák.

Klady a zápory

Za hlavní benefity tohoto modelu značky Halmar považujeme jeho dostupnou cenu v kontrastu s bohatým vybavením, židle má hlavovou i bederní opěrku a také područky. Tyto části ale není možné nijak uzpůsobit tělesným proporcím. I přesto hodnotí uživatelé sed na židli jako pohodlný. Navíc na ní mohou sedět i vyšší osoby, výšku sedáku je totiž možno nastavit v rozmezí od 48 do 59 cm od země.

Židle Baffin ale má i svá negativa. S nižší cenou se pojí méně kvalitní provedení, kolečka i kříž jsou z plastu, což je v této oblasti méně kvalitní materiál. Podle recenzí může mít židle navíc i nesouměrně ušité švy. Její nosnost je podprůměrná, dosahuje 100 kg, na což je třeba myslet a zatížení židle nepřekračovat. Výrobce bohužel neuvádí hmotnost židle, která je důležitá pro manipulaci.

Naše hodnocení a závěr

Halmar Baffin je kancelářská židle, jejíž provedení odpovídá nižší pořizovací ceně. Hodí se pro méně náročné uživatele, kteří požadují pohodlné sezení na delší dobu, kvalitní potahový materiál i bohaté vybavení, oželí však precizní zpracování. Židle může mít dle uživatelských recenzí křivé švy a navíc je její kříž plastový, takže může být méně stabilní. Nabídne ale houpací mechaniku s možností aretace, hlavovou i bederní opěrku a také područky. Nastavitelnou výškou sedáku je vhodná i pro vyšší osoby, unese však maximálně 100 kg. Sháníte-li koženou židli s vyšší nosností, můžeme doporučit model Relax od stejného výrobce.

3 000 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: Halmar Baffin | Hodnocení: 80,5 %
Veronika Vyskočilová se v naší redakci věnuje srovnávání produktů už několik let. Dokáže proto rozeznat fakta od marketingových popisků a srozumitelně vše vysvětlit uživatelům. Vzhledem k tomu, že pracuje velkou část dne u počítače, zajímá se o kvalitní ergonomické sezení, aby předcházela zdravotním problémům. Na této stránce najdete její srovnání kancelářských židlí. V článku se pak dozvíte, jaký typ židle je vhodný pro různě dlouhou pracovní dobu, na co byste měli při výběru dbát a jaká jsou pravidla a zásady pro zdravý sed. Věnovala se také srovnání dalších produktů pro zdraví jako jsou měřiče krevního tlaku nebo infračervené teploměry.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Halmar Baffin

Halmar Baffin

3 000 Kč Orientační cena