Recenze a porovnání Tempo Kondela Sidro | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Tempo Kondela Sidro

78,5 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

  • Podnožka
  • Kovový kříž
  • Nastavitelná opěrka hlavy

Zápory

  • Nižší nosnost
  • Neuveden materiál koleček
4 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Tempo Kondela Sidro je kancelářská židle vhodná pro osoby o hmotnosti do 110 kg, to je totiž hranice nosnosti. Pohodlný odpočinek během dlouhého pracovního dne umožňuje houpací mechanika. Sedák je pevně spojený s opěradlem a díky tomu je možné se v křesle houpat. Sedák je čalouněný a opěradlo je potaženo síťkou. Ta umožňuje cirkulaci vzduchu a tím omezuje nadměrné pocení, což oceníte zejména v létě. Kříž je vyrobený z kovu, což je odolný materiál, který zaručuje dlouhou životnost.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Tempo Kondela

Nosnost (kg)

110

Mechanika

Houpací

Materiál potahu

Textil, síťovina

Materiál kříže

Kov

Rozměry, hmotnost a vybavení

K pohodlnosti sezení přispívá opěrka hlavy, kterou lze výškově nastavit. Díky tomu je vaše páteř vždy v ideální poloze. Té napomáhá také bederní opěrka, která podporuje bedra a předchází tím bolestem zad. Zvláštností této židle je podnožka, kterou je možné využívat při relaxaci. Co se týká rozměrů, židle je o pár centimetrů širší, než je běžné, na šířku měří 60 cm. Výšku sedáku je možné nastavovat v rámci obvyklých hodnot od 48 do 56 cm. Hmotnost židle se řadí mezi ty nižší, což zaručuje snadnou manipulaci.

Parametr Tento produkt
Opěrka hlavy

Ano

Bederní opěrka

Ano

Šířka židle (cm)

60

Výška sedáku min. (cm)

48

Výška sedáku max. (cm)

56

Hmotnost (kg)

14,5

Závěr

Tempo Kondela Sidro je kancelářská židle, kterou využijete jak na pracovišti, tak při domácím sezení u počítače. Je založena na houpací mechanice a kovovém kříži. Dostatečnou oporu pro páteř zajišťuje nastavitelná opěrka hlavy a také opora bederní páteře. Pohodlnou polohu můžete zaujmout při využití podnožky. Zejména v teplých letních měsících oceníte síťovinový materiál, kterým je židle potažena. Díky němu je zajištěna rovnoměrná cirkulace vzduchu a zamezuje se tím pocení. Nevýhodou může být pro někoho nosnost pouze 110 kg.

Jestliže potřebujete vyšší nosnost, přečtěte si recenzi židle Arozzi Torretta XL, která unese až 140 kg.

4 000 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: Tempo Kondela Sidro | Hodnocení: 78,5 %
Veronika Vyskočilová se v naší redakci věnuje srovnávání produktů už několik let. Dokáže proto rozeznat fakta od marketingových popisků a srozumitelně vše vysvětlit uživatelům. Vzhledem k tomu, že pracuje velkou část dne u počítače, zajímá se o kvalitní ergonomické sezení, aby předcházela zdravotním problémům. Na této stránce najdete její srovnání kancelářských židlí. V článku se pak dozvíte, jaký typ židle je vhodný pro různě dlouhou pracovní dobu, na co byste měli při výběru dbát a jaká jsou pravidla a zásady pro zdravý sed. Věnovala se také srovnání dalších produktů pro zdraví jako jsou měřiče krevního tlaku nebo infračervené teploměry.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Tempo Kondela Sidro

Tempo Kondela Sidro

4 000 Kč Orientační cena