Nejlepší kettlebelly | Jaký vybrat & Recenze 2023 | Arecenze.cz
Menu

Nejlepší kettlebelly dle recenzí a testu 2023

Aktualizováno:

Kettlebell je cvičební pomůckou, která za sebou má poměrně dlouhou historii používání. V našich končinách se stává hitem v několika posledních letech. Obvykle na tento produkt můžete narazit také pod zkratkou KTB. Původ kettlebellu sahá až do Ruska.

Tento praktický nástroj nemusíte používat jenom ve fitness centru, ale můžete si jej pořídit také domů. Vhodný je nejenom pro muže, ale také pro ženy. S pomocí kettlebellu můžete zlepšit pružnost svého těla a zároveň podpořit kardiovaskulární systém.

Kettlebell je primárně určen pro silový, kondiční, ale také dynamický trénink. Pokud jste takový cvičební produkt doposud neměli v ruce, představte si kulaté či oválné závaží s madlem, se kterým lze provádět cviky obdobně jako s činkami. Ve prospěch kettlebellu hovoří jeho univerzálnost a skladnost. Pokud se chcete dozvědět, jak kettlebell vybrat, přečtěte si článek Jak vybrat kettlebell.


Nejlepší kettlebelly dle hodnocení a recenzí uživatelů

Pořadí Produkt Hodnocení Orientační cena Aktuální cena
Top 1 95 %
Počet recenzí: 3
3 400 Kč Zobrazit nabídky
Top 2 Zatím nehodnoceno 3 000 Kč Zobrazit nabídky
Top 3 100 %
Počet recenzí: 1
1 200 Kč Zobrazit nabídky
Top 4 100 %
Počet recenzí: 1
1 300 Kč Zobrazit nabídky
Top 5 89 %
Počet recenzí: 20
380 Kč Zobrazit nabídky
Top 6 93 %
Počet recenzí: 15
500 Kč Zobrazit nabídky
Top 7 100 %
Počet recenzí: 2
1 200 Kč Zobrazit nabídky
Top 8 97 %
Počet recenzí: 15
500 Kč Zobrazit nabídky
Top 9 Zatím nehodnoceno 1 200 Kč Zobrazit nabídky
Top 10 Zatím nehodnoceno 2 400 Kč Zobrazit nabídky

Zobrazit další produkty


Jak vybrat kettlebell

Při výběru kettlebellu byste měli začít pěkně od začátku. A tím je právě jeho výrobní materiál. S ním vás seznámíme v první kapitole, na kterou bude navazovat další důležitá část tohoto cvičebního doplňku – madlo. V jeho případě vám prozradíme pár důležitých tipů. Pokračovat budeme kapitolou zaměřenou na hmotnost a případné barevné provedení.

Neochudíme vás ani o několik tipů, jak správně cvičit s kettlebellem a prozradíme vám, kolik asi tak zaplatíte za jeho pořízení.

Materiál kettlebellu

Když budete vybírat nový kettlebell do vaší domácí posilovny, nejprve se musíte rozhodnout, jakému výrobnímu materiálu dáte přednost. V tomto směru totiž existují dvě nejčastější varianty vyhotovení. Každá z nich má své klady a zápory a ve své podstatě jsou určeny pro trochu odlišné typy zákazníků.

Plastové kettlebelly

Nejprve se pojďme věnovat cenově dostupnějšímu výrobnímu materiálu. A tím je plast, který je použit jako vrchní obalový materiál. Vnitřek povětšinou tvoří cementové jádro. Pokud si pořídíte těžší kettlebelly, musíte počítat s jejich objemnější velikostí.

Ve prospěch plastového kettlebellu hovoří nejenom nižší pořizovací cena, ale také fakt, že při pokládání nepoškodíte podlahu. Stejné a možná ještě lepší vlastnosti v tomto směnu přináší vinylový nebo ryze gumový povrch tohoto cvičebního nástroje. Na druhou stranu jsou tu i negativa. Kromě větší velikosti u hmotností nad 10 kg jde o možnost prasknutí při neopatrném zacházení či prudším pokládání na zem. Zkušení sportovci plastovým kettlebellům vyčítají například to, že se s nimi při cvičení nedá pořádně točit.

Kovové kettlebelly

Opakem plastového materiálu je ten kovový neboli litinový. Tyto kettlebelly jsou z principu daleko odolnější, takže bez sebemenšího problému snesou hrubší zacházení. Je však pravdou, že při jejich pokládání byste měli využívat podložek nebo alespoň koberců, aby nedošlo k poškození podlahy. Kovové kettlebelly mohou díky své vyšší váze nabývat menších rozměrů. Počítat ovšem musíte s tím, že si za litinu trochu připlatíte.

Madlo kettlebellu

Madlo je nedílnou součástí kettlebellu. Jde o velice důležitý prvek, se kterým při cvičení přicházíte do těsného kontaktu. Za madlo držíte kettlebell a provádíte s ním nejrůznější cviky. Proto je zásadní zvolit jeho optimální zpracování a docílit odpovídajících technických parametrů.

Průměr madla

Nejprve si pohlídejte, jaký průměr má madlo. Tento údaj rozhoduje o vhodném úchopu, kdy máte jistotu, že se vám s tímto závažím bude dobře cvičit. Průměr madla se hodně liší na základě toho, jak velkou hmotnost bude mít.

  • Menší a střední váhy musí mít průměr madla 33 až 35 mm
  • Hodně těžké váhy by měly mít průměr madla 38 až 40 mm

Pokud byste si koupili madlo s menším průměrem, může se stát, že vás tato vlastnost bude omezovat při realizaci některých cviků.

Povrch madla

Ještě důležitější, nežli průměr madla bude pravděpodobně jeho povrch. Za madlo kettlebell držíte a vykonáváte s ním patřičné cviky, takže je podstatné, aby vám nevyklouzl z ruky. Obecně platí, že plastová madla jsou kluzká, takže při cvičení vám mohou snadno upadnout. Navrch mají určitě litinová madla. I když v tomto případě byste se měli vyvarovat také dvou verzím.

  • Chromovaná madla – Lesklá madla vypadají na první pohled dobře, připravit byste se ale měli na to, že tato povrchová úprava může být celkem kluzká. Takže při zpocené ruce a například točivém pohybu vám může kettlebell lehce vyklouznout.
  • Vroubkované madlo – Vyhnout byste se měli také litinovým madlům, na kterých jsou vroubky. Ty sice na první pohled vypadají prakticky. I při úchopu budete mít větší jistotu, že vám kettlebell nevyklouzne. Pokud s ním však budete při cvičení otáčet v ruce, dojde velice rychle k sedření kůže.

Hmotnost kettlebellu

Jednotlivé modely kettlebellů se pochopitelně liší na základě hmotnosti, která by měla odpovídat vaší fyzické kondici a síle. Zároveň musí korespondovat s prováděným cvikem. V tomto případě je nejlepší osobní zkušenost nebo rady trenéra. Ten vám může určit, jaká hmotnost kettlebellu je pro vás ideální. Na trhu jsou k dostání produkty a hmotností od 2 kg až do 40 kg. Pro začátečníky ale platí obecné doporučení, ke kterému však přistupujte individuálně na základě vlastních dispozic:

  • Muži – vhodná váha kettlebellu pro začátečníky od 12 do 14 kg
  • Ženy – ideální hmotnost kettlebellu pro začátečnice od 5 do 7 kg

Tvar kettlebellu

Při výběru kettlebellu byste neměli podceňovat ani takové detaily, mezi které patří například tvar. Nejde snad ani tak o to, jestli je tento cvičební prvek kulatý nebo oválný. Podstatný pro vás bude spíše podklad, respektive základna kettlebellu. Ta musí být perfektně rovná a nikterak tvarovaná. Důvod je totiž naprosto zřejmý. Při vykonávání některých cviků je zapotřebí maximální stability díky rovné základně. Tím se vyvarujete jakémukoliv nepříjemnému pohupování. I tomuto detailu přisuzujte velkou váhu.

Barva kettlebellu

K volbě kettlebellu rozhodně nepřistupujte jako k nákupu módního doplňku do vaší domácí posilovny. Obarvení sice může působit esteticky a zajímavým dojmem, není to však nic ideálního. Při pravidelném používání dochází k odlupování barvy, což je celkem nevzhledné. Pokud je obarvené i madlo, mohou vám po čase vadit místa bez laku. Pokud to tedy jde, vyhýbejte se barevným kettlebellům.

Jak cvičit s kettlebellem

Kettlebell je ideální fitness pomůckou, která vám pomůže dosáhnout dobré kondice a vylepší vaši fyzickou muskulaturu. Tento doplněk si můžete pořídit ze dvou odlišných důvodů. Buď se vaším cílem stane spalování tuků nebo se budete snažit budovat svalovou hmotu. A právě každá z těchto činností je spojena s trochu odlišným způsobem cvičení.

Spalování tuků s kettlebellem

Ať už je váš cvičební plán sestaven z jakýchkoliv cviků, v rámci spalování tuků se snažte bez jediné přestávky dokončit celou sérii. Teprve potom si dejte asi minutu pauzu. Následně se pusťte do provádění stejné činnosti bez přestávky a se stejnou váhou. Počet sérií každého cviku by měl být pět.

Budování svalové hmoty s kettlebellem

Pokud se při používání kettlebellu vydáte tímto směrem, budete potřebovat větší hmotnost, respektive závaží. Každý z cviků opakujte pouze desetkrát, maximálně dvanáctkrát. Pak si odpočiňte asi na 45 sekund. Stejně postupujte v rámci čtyř sérií. U každé série můžete zvolit těžší kettlebell. Tím se postaráte o patřičný progres.

Cviky s kettlebellem

Pro začátek vás seznámíme se čtyřmi základními cviky s kettlebellem. K nim pochopitelně můžete přidávat další a další.

  • Snatch – Pohyb kettlebellu od rozkroku nad hlavu.
  • Windmill – Kettlebell máte nad hlavou, a přitom se druhou rukou ze stoje dotknete země.
  • Press – Kettlebell v pokrčené ruce u brady a u těla. Pak jej zdvihnete nad hlavu.
  • Clean – Pohyb kettlebellu od rozkroku k bradě s pokrčenou rukou.

Cena

Cena kettlebellu se liší především od toho, jakou zvolíte hmotnost a z jakého materiálu je produkt zhotoven. Na pořizovací náklady mají pak vliv i takové detaily, jakými jsou provedení madla, popřípadě povrchová úprava. Zároveň je jasné, že současní výrobci rozlišují produkty vhodné pro amatérské použití do domácích posiloven a kvalitní profesionální modely do klasických fitness center. Jestliže máte v úmyslu pořídit si kettlebell, pak se zaměřte značky inSportLine, TrinFit, HMS, Master, Sedco, Lifeit, Sharp Shape, Klarfit a REEBOK.

Cena do 500 Kč

Za málo peněz dostanete málo muziky. To je pochopitelné. Vybírat si můžete z kettlebellů s celkovou hmotností do 4 až 6 kg. Obvykle jde o plastové varianty vhodné spíše pro ženy vyžadující menší závaží.

Cena od 500 Kč do 1 000 Kč

Zde si na své mohou přijít také muži, protože kettlebelly této ceny dosahují hmotnost 12 až 16 kg. V jejich případě se setkáte spíše s pogumovanými madly nebo těmi chromovanými. Takové provedení je vhodné spíše pro méně náročné zákazníky.

Cena od 1 000 Kč do 3 000 Kč

Zde už se do popředí dostávají kvalitnější litinové kettlebelly, které mohou mimochodem dosahovat hmotnosti až 32 kg. Jednoduchý úchop, kvalitní železné madlo a tvar s naprosto rovnou podstavou. To kvalita pro všestranné cvičení a posilování.

Cena nad 3 000 Kč

Pokud si připlatíte více jak 3 000 Kč, obvykle za takovou cenu nedostanete pouze jeden těžký kettlebell, ale získáte rovnou sadu s několika hmotnostmi. Ty levnější a plastové sady s počtem jedenácti dílů se prodávají od 5 000 Kč. Pokud si budete chtít připlatit za profesionální ocelovou sadu se třinácti díly s hmotnostmi od 4 do 40 kg, připravte si částku až 25 000 Kč.


Jak vám pomohl tento článek?
Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Průměrné hodnocení 4.3 z 15 hlasů