Recenze Klarstein Delicatessa 80 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Klarstein Delicatessa 80

85,0 % Celkové hodnocení

Nejlepší poměr cena-výkon v kategorii Tříplotýnkové indukční varné desky

Klady

  • Atypické provedení
  • Časovač ECO
  • Slušný výkon

Zápory

  • Neumožňuje sloučení zón
  • Nemá pojistku proti přetečení
8 300 Kč Orientační cena

Základní parametry

Tříplotýnková indukční deska Klarstein Delicatessa 80 zaujme na první pohled svým provedením – s horizontálním modelem se zkrátka na trhu jen tak nesetkáte. Výborně tak zapadne do různých atypických kuchyní a podle výrobce tvoří skvělou dvojku se zabudovaným odsavačem par. Zapojuje se do klasické elektrické zásuvky, což oceníte zejména v bytě. Na tříplotýnkový model je její příkon 7 000 W více než dostačující.

Parametr Tento produkt
Příkon (W)

7 000

Napětí (V)

220-240

Rám

Ne

Dětská pojistka

Ano

Pojistka proti přetečení

Ne

Indikátor zbytkového tepla

Ano

Automatické vypnutí

Ano

Sloučení varných zón

Ne

Booster

Všechny varné zóny

Časovač

Ano

Časovač ECO

Ano

Stop and Go

Ano

Výška (cm)

6,3

Šířka (cm)

80

Hloubka (cm)

40

Hmotnost (kg)

12

Vybavení a funkce

Deska se může pochlubit poměrně pokročilou nabídkou funkcí. Nechybí jí samozřejmě dětská pojistka, funkce automatického vypnutí a časovač, to už je ale dnes standard. Pozitivem navíc je booster na každé varné plotýnce, funkce časovače ECO, která šetří energii využitím zbytkového tepla, nebo krátkodobá paměť, díky které je možné vaření na chvíli přerušit bez ztráty nastavení.

Na rozdíl od některých konkurenčních modelů se u této desky nedočkáte například možnosti sloučení varných zón, ta ale není u tříplotýnkových modelů nijak zvlášť běžná.

Hlavní klady a zápory

Negativ jsme u varné desky Klarstein mnoho nenašli. Neumožňuje sloučení varných zón a nemá pojistku proti přetečení, obojí jsou ale spíše drobné nedostatky. Naopak potěší slušným výkonem a zajímavou výbavou funkcí, včetně méně obvyklých prvků, jako je časovač ECO. Řadu uživatelů jistě zaujme také její neobvyklé tvarové provedení.

Porovnání s alternativami

Pokud je pro vás u indukční desky důležitá funkce sloučení varných zón a smíříte se s o něco běžnějšími rozměry, za zvážení stojí model Cata IB 6203 BK. Ten má kromě zmíněné funkce navíc ještě trochu vyšší příkon než deska Klarstein, za obojí si ale připlatíte. Oproti modelu Klarstein naopak postrádá funkci časovače ECO a krátkodobou paměť.

Naše hodnocení a závěr

Klarstein Delicatessa 80 je atypický model, který rozhodně zaujme. Nebude se sice hodit do kuchyně každému, pokud ale hledáte horizontální desku, tato může být tou pravou volbou. V její prospěch hovoří především slušný příkon 7 000 W a zajímavá nabídka funkcí. Kromě klasické dětské pojistky a podobných prvků se totiž dočkáte třeba i časovače ECO nebo možnosti krátkodobého přerušení programu.

Celkově nemáme tomuto modelu mnoho co vytknout. Postrádá sice funkci sloučení varných zón, ta ale není v této kategorii příliš obvyklá. Pokud se bez ní neobejdete, doporučujeme zvážit například model Cata IB 6203 BK.

8 300 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Klarstein Delicatessa 80 | Hodnocení: 85,0 %
Eliška srovnává a hodnotí produkty už řadu let, od velkých domácích spotřebičů po drobnosti, jako jsou knihy nebo fény na vlasy. Kategorie indukčních sporáků se ujala před více než třemi lety, i v soukromém životě už před lety propadla kouzlu vaření na indukci. Ve své práci se snaží jít do hloubky, vysvětlí vám tak nejen, podle čeho indukční desku vybírat, ale také jak indukce funguje a co od tohoto způsobu vaření očekávat. Při rozhodování vám může pomoci také její srovnání indukčních sporáků nebo plynových varných desek.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Klarstein Delicatessa 80

Klarstein Delicatessa 80

8 300 Kč Orientační cena