Menu

Klarstein Delicatessa 80 – Recenze, testy a srovnání

Velmi dobré Celkové hodnocení

Nejlepší cena/výkon v kategorii Tříplotýnkové indukční varné desky

Klady

  • Atypické provedení
  • Časovač ECO
  • Slušný výkon

Zápory

  • Neumožňuje sloučení zón
  • Nemá pojistku proti přetečení
8 100 Kč Orientační cena

Základní parametry

Tříplotýnková indukční deska Klarstein Delicatessa 80 zaujme na první pohled svým provedením – s horizontálním modelem se zkrátka na trhu jen tak nesetkáte. Výborně tak zapadne do různých atypických kuchyní a podle výrobce tvoří skvělou dvojku se zabudovaným odsavačem par. Zapojuje se do klasické elektrické zásuvky, což oceníte zejména v bytě. Na tříplotýnkový model je její příkon 7 000 W více než dostačující.

Parametr Tento produkt
Příkon (W)

7 000

Napětí (V)

220-240

Rám

Ne

Dětská pojistka

Ano

Pojistka proti přetečení

Ne

Indikátor zbytkového tepla

Ano

Automatické vypnutí

Ano

Sloučení varných zón

Ne

Booster

Všechny varné zóny

Časovač

Ano

Časovač ECO

Ano

Stop and Go

Ano

Výška (cm)

6,3

Šířka (cm)

80

Hloubka (cm)

40

Hmotnost (kg)

12

Vybavení a funkce

Deska se může pochlubit poměrně pokročilou nabídkou funkcí. Nechybí jí samozřejmě dětská pojistka, funkce automatického vypnutí a časovač, to už je ale dnes standard. Pozitivem navíc je booster na každé varné plotýnce, funkce časovače ECO, která šetří energii využitím zbytkového tepla, nebo krátkodobá paměť, díky které je možné vaření na chvíli přerušit bez ztráty nastavení.

Na rozdíl od některých konkurenčních modelů se u této desky nedočkáte například možnosti sloučení varných zón, ta ale není u tříplotýnkových modelů nijak zvlášť běžná.

Hlavní klady a zápory

Negativ jsme u varné desky Klarstein mnoho nenašli. Neumožňuje sloučení varných zón a nemá pojistku proti přetečení, obojí jsou ale spíše drobné nedostatky. Naopak potěší slušným výkonem a zajímavou výbavou funkcí, včetně méně obvyklých prvků, jako je časovač ECO. Řadu uživatelů jistě zaujme také její neobvyklé tvarové provedení.

Porovnání s alternativami

Pokud je pro vás u indukční desky důležitá funkce sloučení varných zón a smíříte se s o něco běžnějšími rozměry, za zvážení stojí model Cata IB 6203 BK. Ten má kromě zmíněné funkce navíc ještě trochu vyšší příkon než deska Klarstein, za obojí si ale připlatíte. Oproti modelu Klarstein naopak postrádá funkci časovače ECO a krátkodobou paměť.

Naše hodnocení a závěr

Klarstein Delicatessa 80 je atypický model, který rozhodně zaujme. Nebude se sice hodit do kuchyně každému, pokud ale hledáte horizontální desku, tato může být tou pravou volbou. V její prospěch hovoří především slušný příkon 7 000 W a zajímavá nabídka funkcí. Kromě klasické dětské pojistky a podobných prvků se totiž dočkáte třeba i časovače ECO nebo možnosti krátkodobého přerušení programu.

Celkově nemáme tomuto modelu mnoho co vytknout. Postrádá sice funkci sloučení varných zón, ta ale není v této kategorii příliš obvyklá. Pokud se bez ní neobejdete, doporučujeme zvážit například model Cata IB 6203 BK.

8 100 Kč Orientační cena
Autor: Kristýna Hašková | Datum: | Produkt: Klarstein Delicatessa 80 | Hodnocení: Velmi dobré
Kristýna Hašková
Kristýna si většinu jídel připravuje sama, proto ví, jak důležitá je spolehlivá varná deska. Za dlouhé roky vaření vyzkoušela všechny typy varných desek. Z vlastní zkušenosti proto umí ocenit výhody i nevýhody indukčních desek, jako hlavní podklady zpracování tohoto tématu jí ale slouží odborné české i zahraniční zdroje a zkušenosti uživatelů s různými značkami varných desek. Na našich stránkách vám poradí i s výběrem šlehačů mléka nebo vařičů vajec.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Klarstein Delicatessa 80

Klarstein Delicatessa 80

8 100 Kč Orientační cena