Recenze Klarstein Vanilla Sky - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Klarstein Vanilla Sky Klarstein Vanilla Sky

Výborné Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Zmrzlinovače

Klady

  • Jemná struktura zmrzliny
  • Jednoduchá manipulace
  • Velmi dobré uživatelské recenze
  • Samochladicí
  • Velký objem

Zápory

  • Vysoká cena
  • Velké rozměry
  • Vyšší hmotnost
7 000 Kč Orientační cena

Základní charakteristiky

Klarstein Vanilla Sky se v našem hodnocení umístil na nejvyšších příčkách. Tento zmrzlinovač s kompresorem nabízí možnost výroby nejen vlastní zmrzliny, ale také sorbetu a mraženého jogurtu. Kompresor mu zajišťuje samochladicí funkci, nemusíte se tak starat o jakékoliv předchlazování. Zkrátka jen zapnete přístroj a nalijete do něj zmrzlinu.

Oproti svým konkurentům je výrazně dražší, ale je uživatelsky velmi oblíbený díky dobrému výkonu a kvalitě. Celý zmrzlinovač je z broušené nerezové oceli, přičemž je nabízen ve dvou barvách – červená a stříbrná. Jeho atraktivní design z něj dělá dekorativní zařízení. Celé ovládání snadno zvládnete pomocí 4 tlačítek a displeje s odpočtem času a aktuální teplotou. Odnímatelná nádoba usnadňuje čištění.

Disponuje funkcemi ochrany motoru a hodinového chlazení po přípravě zmrzliny. Balení obsahuje také odměrku a naběračku k pohodlnému servírování. Tento výrobník zmrzliny využijete také na oslavy a další společenské události vzhledem k jeho objemu 2 litry. Pozor však na jeho váhu, 10 kg se nebude snadno přesouvat, proto doporučujeme vyhradit mu stálé místo.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Dle hodnocení uživatelů má tento zmrzlinovač nadprůměrný výkon, kvalitu, objem a výsledná zmrzlina má skvělou strukturu. Zmrzlinu není potřeba předchlazovat, proto se dá připravit vyloženě “za běhu”. Uživatelé si také chválí jeho snadnou obsluhu a údržbu.

Pro některé vybírající však byla nepříznivá jeho vysoká cena, ale ta se odvíjí od kvality, funkcí a robustnosti celého zmrzlinovače. Někteří recenzenti také upozorňují na důležitou informaci z manuálu – z celé nádoby můžete naplnit maximálně 60 %, aby se zmrzlina správně připravila. V některých případech byl také problém s hůře zavíratelným víkem nádoby.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Hlavní výhodou je jeho samochladicí funkce, která vám ušetří starosti s přípravou. U uživatelů je velmi oblíbený díky svému nadprůměrnému výkonu a objemu 2 litry. Uživatelsky přívětivé jsou další jeho funkce – ochrana motoru a funkce Cool Cool (následné hodinové chlazení). Mimo zmrzlinu vám připraví také sorbet a mražený jogurt. Hodí se do velkých domácností, na oslavy a další společenské události.

Mimo samochlazení má další funkce – ochranu motoru (při zablokování se automaticky vypne) a hodinový chladicí režim po přípravě zmrzliny, aby se nerozpustila. Nevýhodou je jeho vysoká cena, která je však pro tento typ zmrzlinovačů běžná. Dále doporučujeme vyhradit mu stálé místo, jelikož s jeho většími rozměry a 10 kg se hůře manipuluje.

Porovnání s alternativami

Jedná se o opravdu cenově náročnější produkt, proto po něm nesáhne každý. Alternativou kompresorového zmrzlinovače může být Primo PR406IM, který má menší objem, ale je levnější a lehčí. Dalšími kandidáty mohou být zmrzlinovače s chladicí nádobou. U těch je důležité brát zřetel na nutnost předchlazení nádoby v mrazáku před přípravou a zároveň na ni mít v mrazáku dostatek místa.

V našem srovnání mají dobré výsledky například Silvercrest SECM 12 C7, který dohání kompresorové zmrzlinovače svým objemem a je opravdu výrazně levnější. Dobré výsledky a taktéž nadprůměrný objem má i Guzzanti GZ 157.

Závěrečné shrnutí

Klarstein Vanilla Sky je moderní výrobník nejen zmrzliny, ale také sorbetu a mraženého jogurtu. Díky kompresoru disponuje samochladicí funkcí, která vám ušetří čas i námahu s přípravou zmrzliny. Celý proces probíhá pomocí 4 tlačítek během 40 minut a na digitálním displeji máte přehled o časovači a aktuální teplotě zmrzliny. Dle uživatelů se snadno ovládá a čistí díky vyjímatelné nádobě.

Uživatelsky nepříznivá se může zdát vysoká cena, která ovšem souvisí s typem zmrzlinovače (kompresorový), kvalitou, velikostí a všemi funkcemi – ochrana motoru a hodinový chladicí režim. S ohledem na rozměry 36 × 27 × 31 cm a hmotnost 10 kg doporučujeme najít mu stálé místo z důvodu náročného přesouvání.

Jako další kompresorový zmrzlinovač doporučujeme například Primo PR406IM. Alternativou ve formě zmrzlinovače s chladicí nádobou mohou být Silvercrest SECM 12 C7 nebo Guzzanti GZ 157.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Klarstein

Typ

S kompresorem

Materiál

Nerezová ocel

Objem (l)

2

Hmotnost (kg)

10

Samochladicí

Ano

Výška (cm)

36

Šířka (cm)

27

Hloubka (cm)

31

Mytí v myčce

Ne

Doba přípravy (min)

40

7 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Klarstein Vanilla Sky | Hodnocení: Výborné
Klára Jelínková
Redaktorka
Klára se postupně stala zkušenou znalkyní v oblasti zmrzlinovačů. Sama si v průběhu let některé vyzkoušela, stala se jejich fanouškem a díky pečlivé rešerši vám poradí s jejich výběrem a používáním. Provede vás aktuálními trendy ve světě zmrzlinovačů a pomůže vám se vším, co se jich týká. Zároveň vám vysvětlí rozdíly oproti zmrzlinovačům s kompresorem a chladicí nádobou a doporučí vhodný pro vaše potřeby.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Klarstein Vanilla Sky

Klarstein Vanilla Sky

7 000 Kč Orientační cena