Menu

Recenze a srovnání Yedoo Four

Doporučujeme Při nákupu v kategorii Koloběžky pro dospělé

Datum doporučení: Březen 2019

  • Velký model koloběžky za nízkou cenu
  • Stojánek
  • Vysoká nosnost
  • Vyšší hmotnost
  • Menší kola
3 600 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Koloběžka Yedoo Four je základní variantou velkých koloběžek. Vyhoví tak i začátečníkům, které potěší především nízkou pořizovací cenou. Pro konstrukci rámu zvolil výrobce odolnou ocel, což zapříčinilo vyšší hmotnost. Koloběžka váží přes 10 kilogramů, s čímž je potřeba při manipulaci počítat, nejde o zanedbatelnou hodnotu. Na druhou stranu je ocel kvalitní materiál, který bude odolný a dlouho vydrží. Koloběžku nelze složit. Milým bonusem je stojánek, díky kterému ji snadno „zaparkujete“.

Parametr Tento produkt
Výrobce Yedoo
Stojánek Ano
Materiál rámu Ocel
Brzdy "V"
Možnost dokoupit náhradní díly Ano
Lze složit Ne

Hodnocení konstrukce a rozměrů

Řídítka jsou v tomto případě nastavitelná. Můžete je mít v rozmezí od 92 do 100 centimetrů a dokážou se tedy lehce přizpůsobit vaší výšce. Jejich šířka činí 64 centimetrů, což je lehce nadprůměrný rozměr, ale u koloběžek tohoto velkého typu ne až tak neobvyklý. Při jízdě vás to nijak omezovat nebude, jen je potřeba s centimetry navíc počítat, až budete chtít koloběžku někam uložit.

Nejen zmiňovaná výška řídítek, ale také doporučovaná minimální výška jezdce jasně napovídají, že jde o model pro dospělé, případně odrostlé děti. Sám výrobce uvádí ve svých parametrech minimální věk 20 let. Přestože to výrobce explicitně neuvádí, je možné ke koloběžce dokoupit náhradní díly. V případě poškození některé z jejích součástí tak hned nebudete muset pořizovat koloběžku novou, ale stačí kontaktovat firmu přes na stránkách uvedený e-mail. Kromě náhradních dílů můžete dokoupit například také držák na láhev a vyrazit s Yedoo Four i na delší výlet.

Parametr Tento produkt
Hmotnost (kg) 10,2
Nosnost (kg) 150
Minimální / doporučená výška jezdce (cm) 150
Výška řídítek (cm) 92-100
Šířka řídítek (cm) 64
Délka koloběžky (cm) 145
Délka nášlapu (cm) 40
Výška nášlapu (cm) 4,5
Velikost kol (přední / zadní) 20" / 16"

Naše hodnocení a závěr

Koloběžka Four od české firmy Yedoo je sice základním, ale minimálně pro začátečníky jistě postačujícím, modelem. Je vyrobena z oceli, která zaručí její odolnost, ovšem zvýší také její hmotnost, což je jediné výraznější negativum, které jsme zde shledali. V případě, že by se i tak nějaká součástka porouchala, je možné dokoupit u výrobce náhradní díly, což také považujeme za velký plus.

Kdybyste ale chtěli na tomto typu vozidla podnikat výrazně delší výlety a vyrážet třeba i do terénu, se kterým by mohla mít tato koloběžka kvůli nízkému nášlapu přeci jen problém, doporučujeme model Kostka Twenty Max.

3 600 Kč Orientační cena

Další recenze

Již se neprodává

Recenze Yedoo Four

Yedoo Four

3 600 Kč Orientační cena