Menu

Recenze a srovnání Yedoo Four

Klady

  • Velký model koloběžky za nízkou cenu
  • Stojánek
  • Vysoká nosnost

Zápory

  • Vyšší hmotnost
  • Menší kola
3 600 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Koloběžka Yedoo Four je základní variantou velkých koloběžek. Vyhoví tak i začátečníkům, které potěší především nízkou pořizovací cenou. Pro konstrukci rámu zvolil výrobce odolnou ocel, což zapříčinilo vyšší hmotnost. Koloběžka váží přes 10 kilogramů, s čímž je potřeba při manipulaci počítat, nejde o zanedbatelnou hodnotu. Na druhou stranu je ocel kvalitní materiál, který bude odolný a dlouho vydrží. Koloběžku nelze složit. Milým bonusem je stojánek, díky kterému ji snadno „zaparkujete“.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Yedoo

Stojánek

Ano

Materiál rámu

Ocel

Brzdy

"V"

Možnost dokoupit náhradní díly

Ano

Lze složit

Ne

Hodnocení konstrukce a rozměrů

Řídítka jsou v tomto případě nastavitelná. Můžete je mít v rozmezí od 92 do 100 centimetrů a dokážou se tedy lehce přizpůsobit vaší výšce. Jejich šířka činí 64 centimetrů, což je lehce nadprůměrný rozměr, ale u koloběžek tohoto velkého typu ne až tak neobvyklý. Při jízdě vás to nijak omezovat nebude, jen je potřeba s centimetry navíc počítat, až budete chtít koloběžku někam uložit.

Nejen zmiňovaná výška řídítek, ale také doporučovaná minimální výška jezdce jasně napovídají, že jde o model pro dospělé, případně odrostlé děti. Sám výrobce uvádí ve svých parametrech minimální věk 20 let. Přestože to výrobce explicitně neuvádí, je možné ke koloběžce dokoupit náhradní díly. V případě poškození některé z jejích součástí tak hned nebudete muset pořizovat koloběžku novou, ale stačí kontaktovat firmu přes na stránkách uvedený e-mail. Kromě náhradních dílů můžete dokoupit například také držák na láhev a vyrazit s Yedoo Four i na delší výlet.

Parametr Tento produkt
Hmotnost (kg)

10,2

Nosnost (kg)

150

Minimální / doporučená výška jezdce (cm)

150

Výška řídítek (cm)

92-100

Šířka řídítek (cm)

64

Délka koloběžky (cm)

145

Délka nášlapu (cm)

40

Výška nášlapu (cm)

4.5

Velikost kol (přední / zadní)

20" / 16"

Naše hodnocení a závěr

Koloběžka Four od české firmy Yedoo je sice základním, ale minimálně pro začátečníky jistě postačujícím, modelem. Je vyrobena z oceli, která zaručí její odolnost, ovšem zvýší také její hmotnost, což je jediné výraznější negativum, které jsme zde shledali. V případě, že by se i tak nějaká součástka porouchala, je možné dokoupit u výrobce náhradní díly, což také považujeme za velký plus.

Kdybyste ale chtěli na tomto typu vozidla podnikat výrazně delší výlety a vyrážet třeba i do terénu, se kterým by mohla mít tato koloběžka kvůli nízkému nášlapu přeci jen problém, doporučujeme model Kostka Twenty Max.

3 600 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Yedoo Four
Karolína Šerá
Redaktorka
Karolína je autorkou, která ráda předává nastudované informace dál v co možná nejsrozumitelnější formě. Kromě toho také pečlivě a podle důležitých parametrů vybírá produkty a trh pravidelně kontroluje, proto ve výběru koloběžek najdete jen aktuálně dostupné modely s dobrými vlastnostmi i kladným uživatelským hodnocením. Vedle koloběžek má na starosti i jiná sportovní témata jako běžecké pásy nebo dětská kola, dále ale také školní aktovky nebo online jazykové kurzy.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Yedoo Four

Yedoo Four

3 600 Kč Orientační cena