Menu

Recenze a srovnání Yedoo Mezeq

Již se neprodává Při nákupu v kategorii Koloběžky pro dospělé

Datum doporučení: Červen 2018

  • Celková kvalita konstrukce a vybavení
  • Vyšší hmotnost
5 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Koloběžka Yedoo Mezeq je typologicky řazena mezi koloběžky pro dospělé, což obvykle přináší větší a sofistikovanější konstrukce, ale na druhou stranu také vyšší hmotnost a pořizovací náklady. Jako materiál pro výrobu rámu zvolil producent ocel, která zajišťuje odolnost proti poškození, ale bohužel také přináší obecně vyšší hmotnost než jiné materiály. Výhodou koloběžky je její vybavenost stojánkem, který umožňuje pohodlné odložení téměř kdekoliv. V ohledu brzdného systému pak zvolil výrobce hojně využívané čelisťové „V“brzdy. Ty jsou charakteristické obecně nižší kvalitou než jiné alternativy, ale na druhou stranu nevyžadují vysokou míru údržby a jejich pořízení je levnější.

Parametr Tento produkt
Výrobce Yedoo
Stojánek Ano
Materiál rámu Ocel
Brzdy "V"

Hodnocení konstrukce a rozměrů

Koloběžka je díky ocelovému materiálu řazena mezi těžší modely a ačkoliv 10,7 kilogramů není v ohledu váhy žádná katastrofa, méně fyzicky zdatným jedincům by mohla nadělat problémy. Naopak pozitivní je hodnota týkající se nosnosti. Sto padesát kilogramů je hodnota která by měla být dostačující. Minimální výška jezdce určená výrobcem 155 cm pak referuje o zařazení do kategorie koloběžek pro dospělé. Výhodou koloběžky je také nastavitelná výška řidítek, která umožňuje uživatelům přizpůsobení v mezích 96-103 cm.

Parametr Tento produkt
Hmotnost (kg) 10,7
Nosnost (kg) 150
Minimální / doporučená výška jezdce (cm) 155
Výška řidítek (cm) 96-103
Šířka řidítek (cm) 66
Délka koloběžky (cm) 158

Hodnocení dalších uživatelů

Majitelé koloběžky jsou spokojení s celkovou kvalitou konstrukce a využitím kvalitních materiálů. Díky tomu je koloběžka snadno ovladatelná a zároveň odolná proti poškození. Naopak jako slabinu vidí uživatelé vysokou hmotnost a občasné problémy při kompletaci konstrukce.

Naše hodnocení a závěr

Koloběžka Yedoo Mezeq nabízí za přijatelnou cenu parametry vysoké kvality. Její hlavní doménou je celková kvalita konstrukce a jednotlivých komponent. Díky tomu je vhodná pro využití u začátečníků i středně pokročilých řidičů. Její slabiny lze spatřovat především ve vysoké hmotnosti a méně kvalitnímu brzdnému systému.

5 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Yedoo Mezeq

Yedoo Mezeq

5 000 Kč Orientační cena