Menu

Recenze a srovnání Brit Premium by Nature Senior S+M

Doporučujeme Při nákupu v kategorii krmiv pro starší psy

Datum doporučení: Leden 2019

  • Vysoký podíl masa
  • Více kalorické
800 Kč/kg Orientační cena

Základní parametry

Toto krmivo je dalším z řady Brit Premium by Nature, které jsme do našeho výběru zařadili, tentokráte napasovaným přesně na malé až střední rasy psů seniorského věku. Největší předností celé této série je vysoký podíl masa. To je ve všech případech a tedy i v tomto kuřecí. Zde ho máme celých 42 %. V celkových počtech se tedy dostaneme na 25% obsah bílkovin, 13% obsah tuku a 3% obsah vlákniny. Ve všech případech hodnoty krásně odpovídajícím normám psí výživy. Navíc za vše ve výsledku nemusíte zaplatit ani tolik peněz, v přepočtu 53 korun na kilo granulí, což v našem výběru v době napsání této recenze (leden 2019) patřilo jednoznačně k nižším hodnotám.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Brit

Vypočítaná doporučená denní dávka pro 10kg psa (g)

120

Bílkoviny (%)

25

Maso (%)

42

Tuky (%)

13

Vláknina (%)

3

Popeloviny (%)

7,8

Podrobné složení

Sacharidy jsou v tomto případě psům dodávány prostřednictvím šetrného ovsa a v menší míře také pšenice, která již tak šetrná není a některým psům může způsobovat třeba i alergie. Stejně jako v prvním odstavci zmiňované maso, i tuk je kuřecí a tudíž vhodný pro psí strávníky.

Vápník s fosforem i omega mastné kyseliny jsou obsaženy v odpovídajících poměrech. Kromě nich najdeme mezi doplňkovými látkami také prebiotika a kloubní výživu, která již v pokročilém věku přijde vhod všem psům bez ohledu na jejich rasu. Přes snížený obsah tuku má toto krmivo stále relativně vysokou energetickou hodnotu, obzvláště s přihlédnutím k tomu, že je určeno primárně stárnoucím psům, jejichž fyzická aktivita již není tak vysoká. Proto buďte obezřetní, aby po něm váš mazlíček nezačal přibírat.

Parametr Tento produkt
Druh masa

Kuřecí

Forma masa

sušené

Druh tuků

Kuřecí, rybí

Hlavní zdroj sacharidů

oves, pšenice

Vápník/fosfor (%)

1.5 % 1.1 %

Omega-3/omega-6 mastné kyseliny (%)

0.18 % a 1.4 %

Sodík (%)

0

Probiotika

Ano

Kloubní výživa

Ano

Další přínosné obsažené látky

lososový olej, byliny, ovoce

Energie (kcal/kg)

3 620

Závěr

Krmivo Brit Premium by Nature Senior S+M je vyrobeno speciálně pro stárnoucí psy středně velkých plemen. Obsahuje potřebné živiny, které nezatěžují zbytečně psí tělo, které třeba již není schopno tak velké fyzické aktivity. Jeho plusem je vysoký obsah masa. Mínusem pak to, že obsahuje relativně hodně kalorií. Ideální alternativou je z tohoto hlediska krmivo Calibra Dog Premium Line Senior & Light, které jich obsahuje o 200 kcal méně. Obsah masa je ale u tohoto produktu již menší a je tedy na vás, co v případě vašeho psa upřednostníte.

800 Kč/kg Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Brit Premium by Nature Senior S+M

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Brit Premium by Nature Senior S+M

Brit Premium by Nature Senior S+M

800 Kč/kg Orientační cena