Menu

Recenze a porovnání Einhell GE-BC 43 AS

82,6 % Celkové hodnocení

Další na zvážení v kategorii Benzínové křovinořezy

Klady

  • Vysoký výkon
  • Slušný objem motoru

Zápory

  • Vysoká hmotnost
  • Vyšší cena
  • Nižší otáčky
7 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Křovinořez Einhell GE-BC 43 AS patří do kategorie dražších zahradních přístrojů tohoto typu. Nabízí kvalitní konstrukci a standardní parametry. Dvoutaktní motor má objem 42,7 kubických centimetrů a výkon 1,25 kW. Počet otáček 7 000 za minutu je celkem běžný. Nádrž má bezmála 1 litr, což je také dobré. Přístroj se startuje, stejně jako u konkurenčních benzínových křovinořezů, zatažením za startovací lanko.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Einhell

Výkon (kW)

1,25 kW

Objem motoru (ccm)

42,7

Počet otáček (ot./min)

7 000

Specifikace pohonné jednotky

Benzínový dvoutakt

Objem nádrže (l)

0,98

Startování

Ruční

Parametry sekání a příslušenství

Záběr trojzubého žacího nože nijak nevybočuje z průměru běžných křovinořezů a má 25,5 centimetrů. Stejně tak přítomnost popruhu v balení a držadla ve tvaru řídítek je normální u drtivé většiny produktů v dané kategorii. Na co je ale nutné si dát pozor, je velmi vysoká váha přístroje. Dosahuje totiž hmotnosti přes 10 kilogramů, což může zejména slabším jedincům značně komplikovat zacházení s tímto modelem.

Parametr Tento produkt
Hmotnost (kg)

10,5

Držadlo

Řídítka

Materiál hřídele

Kov

Popruh

Ano

Využití se strunovou hlavou

Ano

Hladina vibrací na levé rukojeti

4

Hladina vibrací na pravé rukojeti

4

Závěr

Křovinořez Einhell GE-BC 43 AS má velmi dobré parametry motoru. Je dvoutaktní s objemem 42,7 kubických centimetrů a výkonem 1,25 kW. Dostačující je také objem palivové nádrže, kam se vejde téměř litr paliva. Počet otáček za minutu dosahuje hodnoty 7 000, což odpovídá průměru v našem výběru, to stejné platí i o 25,5cm záběru trojzubého žacího nože. Nevýhodou tak zůstává trochu vyšší cena a hlavně nadstandardní hmotnost přes 10 kilogramů, která může slabším jedincům výrazně zhoršit požitek z práce.

Pokud hledáte podobně výkonný model za nižší cenu a hlavně takový, který je lehčí, zaměřte se na recenzi benzínového křovinořezu Fieldmann FZS 4003-B.

7 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Einhell GE-BC 43 AS | Hodnocení: 82,6 %
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je dlouholetý redaktor, který se zabývá srovnáváním produktů z nejrůznějších oblastí. Patří mezi ně i vybavení pro práce na zahradě. S tímto náčiním má navíc sám osobní zkušenosti, z nichž tedy rovněž vycházel. Právě u křovinořezů si přitom velmi dobře uvědomuje, že roli nehraje ani zdaleka pouze výkon, ale důležitý je rovněž komfort při práci, hmotnost nebo úroveň hluku, která může být dosti nepříjemná.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Einhell GE-BC 43 AS

Einhell GE-BC 43 AS

7 500 Kč Orientační cena