Recenze a porovnání Einhell GE-BC 43 AS

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Benzínové křovinořezy

Datum doporučení: Říjen 2017

Klady:

Slušné parametry motoru

Zápory:

Vysoká hmotnost

Vyšší cena

6 000 Kč
orientační cena

Základní parametry

Křovinořez Einhell GE-BC 43 AS patří do kategorie dražších zahradních přístrojů tohoto typu. Nabízí kvalitní konstrukci a standardní parametry. Dvoutaktní motor má objem 42,7 kubických centimetrů a výkon 1,25 kW. Počet otáček 7 000 za minutu je celkem běžný. Nádrž má bezmála 1 litr, což je také dobré. Přístroj se startuje, stejně jako u konkurenčních benzínových křovinořezů, zatažením za startovací lanko.

Parametr Tento produkt
Výrobce Einhell
Výkon (kW,HP)  1,25 kW
Objem motoru (ccm)  42,7
Počet otáček (ot./min)  7000
Specifikace pohonné jednotky  Benzínový dvoutakt
Objem nádrže (l)  0,98
Startování  Ruční

Parametry sekání a příslušenství

Záběr trojzubého žacího nože nijak nevybočuje z průměru běžných křovinořezů a má 25,5 centimetrů. Stejně tak přítomnost popruhu v balení a držadla ve tvaru řidítek je normální u drtivé většiny produktů v dané kategorii. Na co je ale nutné si dát pozor, je velmi vysoká váha přístroje. Dosahuje totiž hmotnosti přes 10 kilogramů, což může zejména slabším jedincům značně komplikovat zacházení s tímto modelem.

Parametr Tento produkt
Záběr nože (cm)  25,5
Typ žacího nože  Trojzubý
Hmotnost (kg)  10,5
Držadlo  Řidítka
Materiál hřídele  Kov
Popruh  Ano
Využití se strunovou hlavou  Ano

Závěr

Křovinořez Einhell GE-BC 43 AS má velmi dobré parametry motoru. Je dvoutaktní s objemem 42,7 kubických centimetrů a výkonem 1,25 kW. Dostačující je také objem palivové nádrže, kam se vejde téměř litr paliva. Počet otáček za minutu dosahuje hodnoty 7 000, což odpovídá průměru v našem výběru, to stejné platí i o 25,5cm záběru trojzubého žacího nože. Nevýhodou tak zůstává trochu vyšší cena a hlavně nadstandardní hmotnost přes 10 kilogramů, která může slabším jedincům výrazně zhoršit požitek z práce.

Pokud hledáte podobně výkonný model za nižší cenu a hlavně takový, který je lehčí, zaměřte se na recenzi benzínového křovinořezu Fieldmann FZS 4003-B.

Další recenze

Kompletní porovnání