Recenze a porovnání Fieldmann FZS 4003-B | Arecenze.cz
Menu

Recenze a porovnání Fieldmann FZS 4003-B

73,8 % Celkové hodnocení

v kategorii Benzínové křovinořezy

Klady

  • Nízká cena při zachování funkčnosti
  • Solidní výkon a vysoké otáčky
  • Objemná nádrž

Zápory

  • Neuvedený doporučený záběr žacího nože
  • Občas méně kvalitní komponenty
3 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Společnost Fieldmann má ve své nabídce hodně zahradních přístrojů za velmi nízké ceny, jedním z nich je také model křovinořezu s označením FZS 4003-B. Je osazený dvoutaktním benzínovým motorem o výkonu 1,25 kW, což je průměrná hodnota. Standardní je také objem motoru 42,3 kubických centimetrů. Stroj pak nabízí nadprůměrné hodnoty otáček (9 000 za minutu) a objemu nádrže (1,2 litru). Motor se startuje, podobně jako u drtivé většiny benzínových křovinořezů, zatažením za startovací lanko.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Fieldmann

Výkon (kW)

1,25 kW

Objem motoru (ccm)

42,3

Počet otáček (ot./min)

9 000

Specifikace pohonné jednotky

Benzínový dvoutakt

Objem nádrže (l)

1,2

Startování

Ruční

Parametry sekání a příslušenství

​Výrobce uvádí záběr křovinořezu 42 centimetrů, zřejmě jde ale pouze o záběr strunové hlavy, která lze na křovinořezu využít. Přímo záběr trojzubého nože se však neuvádí a počítáme, že se bude pohybovat okolo standardní hodnoty 25 centimetrů. Držadlo je ve tvaru řídítek, což je u benzínových křovinořezů rozšířená varianta, která společně s ramenním popruhem napomáhá dobré manipulaci s tímto zahradním přístrojem. Hmotnost modelu je celkem průměrná 7,5 kilogramu.

Parametr Tento produkt
Hmotnost (kg)

7,5

Držadlo

Řídítka

Materiál hřídele

Kov

Popruh

Ano

Využití se strunovou hlavou

Ano

Závěr

Pokud chcete výrazně ušetřit a přesto mít kvalitní křovinořez, Fieldmann FZS 4003-B je dobrá volba. Za nízkou pořizovací cenu nabízí slušné parametry – má dvoutaktní benzínový motor s objemem 42,3 kubických centimetrů  a výkonem 1,25 kW. Objem nádrže je nadstandardní 1,2 l, stejně jako počet 9 000 otáček za minutu. Křovinořez je osazen trojzubým nožem, výrobce uvádí záběr 42 centimetrů, nejspíš však půjde o rozsah strunové hlavy. Počítáme, že nůž bude mít záběr okolo standardních 25 centimetrů. Z námi sledované výbavy přístroji nic nechybí, hmotnost 7,5 kilogramu je celkem průměrná.

Jestliže si chcete pořídit o třídu kvalitnější stroj s čtyřtaktním motorem a podobnými parametry výkonu, přečtěte si recenzi na křovinořez Dolmar MS 335.4U.

3 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Fieldmann FZS 4003-B | Hodnocení: 73,8 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub má v naší redakci na starosti převážně technologie. Křovinořezy patří mezi jeho novější témata, vzhledem k osobním zkušenostem při jejich používání a dobrému nastudování problematiky vám však bez problémů vysvětlí například rozdíl mezi vyžínacím nožem a žacími listy. Kromě zahradního náčiní se věnuje také televizím, fotoaparátům a jiné elektronice.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Fieldmann FZS 4003-B

Fieldmann FZS 4003-B

3 000 Kč Orientační cena