Menu

Recenze a porovnání Fieldmann FZS 4003-B

Doporučujeme Při nákupu v kategorii benzínových křovinořezů

Datum doporučení: Říjen 2017

  • Nízká cena při zachování funkčnosti
  • Solidní výkon a vysoké otáčky
  • Objemná nádrž
  • Neuvedený doporučený záběr žacího nože
  • Občas méně kvalitní komponenty
2 900 Kč Orientační cena

Základní parametry

Společnost Fieldmann má ve své nabídce hodně zahradních přístrojů za velmi nízké ceny, jedním z nich je také model křovinořezu s označením FZS 4003-B. Je osazený dvoutaktním benzínovým motorem o výkonu 1,25 kW, což je průměrná hodnota. Standardní je také objem motoru 42,3 kubických centimetrů. Stroj pak nabízí nadprůměrné hodnoty otáček (9 000 za minutu) a objemu nádrže (1,2 litru). Motor se startuje, podobně jako u drtivé většiny benzínových křovinořezů, zatažením za startovací lanko.

Parametr Tento produkt
Výrobce Fieldmann
Výkon (kW,HP) 1,25 kW
Objem motoru (ccm) 42,3
Počet otáček (ot./min) 9000
Specifikace pohonné jednotky Benzínový dvoutakt
Objem nádrže (l) 1,2
Startování Ruční

Parametry sekání a příslušenství

​Výrobce uvádí záběr křovinořezu 42 centimetrů, zřejmě jde ale pouze o záběr strunové hlavy, která lze na křovinořezu využít. Přímo záběr trojzubého nože se však neuvádí a počítáme, že se bude pohybovat okolo standardní hodnoty 25 centimetrů. Držadlo je ve tvaru řídítek, což je u benzínových křovinořezů rozšířená varianta, která společně s ramenním popruhem napomáhá dobré manipulaci s tímto zahradním přístrojem. Hmotnost modelu je celkem průměrná 7,5 kilogramu.

Parametr Tento produkt
Záběr nože (cm) Neuvedeno
Typ žacího nože Trojzubý
Hmotnost (kg) 7,5
Držadlo Řídítka
Materiál hřídele Kov
Popruh Ano
Využití se strunovou hlavou Ano

Závěr

Pokud chcete výrazně ušetřit a přesto mít kvalitní křovinořez, Fieldmann FZS 4003-B je dobrá volba. Za nízkou pořizovací cenu nabízí slušné parametry – má dvoutaktní benzínový motor s objemem 42,3 kubických centimetrů  a výkonem 1,25 kW. Objem nádrže je nadstandardní 1,2 l, stejně jako počet 9 000 otáček za minutu. Křovinořez je osazen trojzubým nožem, výrobce uvádí záběr 42 centimetrů, nejspíš však půjde o rozsah strunové hlavy. Počítáme, že nůž bude mít záběr okolo standardních 25 centimetrů. Z námi sledované výbavy přístroji nic nechybí, hmotnost 7,5 kilogramu je celkem průměrná.

Jestliže si chcete pořídit o třídu kvalitnější stroj s čtyřtaktním motorem a podobnými parametry výkonu, přečtěte si recenzi na křovinořez Dolmar MS 335.4U.

2 900 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv co vás zajímá a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Fieldmann FZS 4003-B

Fieldmann FZS 4003-B

2 900 Kč Orientační cena