Recenze a porovnání Fieldmann FZS 4003-B

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Benzínové křovinořezy

Datum doporučení: Říjen 2017

Klady:

Nízká cena při zachování funkčnosti

Objemná nádrž

Zápory:

Neuvedený doporučený záběr žacího nože

2 900 Kč
orientační cena

Základní parametry

Společnost Fieldmann má ve své nabídce hodně zahradních přístrojů za velmi nízké ceny, jedním z nich je také model křovinořezu s označením FZS 4003-B. Je osazený dvoutaktním benzínovým motorem o výkonu 1,25 kW, což je průměrná hodnota. Standardní je také objem motoru 42,3 kubických centimetrů. Stroj pak nabízí nadprůměrné hodnoty otáček (9 000 za minutu) a objemu nádrže (1,2 litru). Motor se startuje, podobně jako u drtivé většiny benzínových křovinořezů, zatažením za startovací lanko.

Parametr Tento produkt
Výrobce Fieldmann
Výkon (kW,HP)  1,25 kW
Objem motoru (ccm)  42,3
Počet otáček (ot./min)  9000
Specifikace pohonné jednotky  Benzínový dvoutakt
Objem nádrže (l)  1,2
Startování  Ruční

Parametry sekání a příslušenství

​Výrobce uvádí záběr křovinořezu 42 centimetrů, zřejmě jde ale pouze o záběr strunové hlavy, která lze na křovinořezu využít. Přímo záběr trojzubého nože se však neuvádí a počítáme, že se bude pohybovat okolo standardní hodnoty 25 centimetrů. Držadlo je ve tvaru řidítek, což je u benzínových křovinořezů rozšířená varianta, která společně s ramenním popruhem napomáhá dobré manipulaci s tímto zahradním přístrojem. Hmotnost modelu je celkem průměrná 7,5 kilogramu.

Parametr Tento produkt
Záběr nože (cm)  Neuvedeno
Typ žacího nože  Trojzubý
Hmotnost (kg)  7,5
Držadlo  Řidítka
Materiál hřídele  Kov
Popruh  Ano
Využití se strunovou hlavou  Ano

Závěr

 

Pokud chcete výrazně ušetřit a přesto mít kvalitní křovinořez, Fieldmann FZS 4003-B je dobrá volba. Za nízkou pořizovací cenu nabízí slušné parametry – má dvoutaktní benzínový motor s objemem 42,3 kubických centimetrů  a výkonem 1,25 kW. Objem nádrže je nadstandardní 1,2 l, stejně jako počet 9 000 otáček za minutu. Křovinořez je osazen trojzubým nožem, výrobce uvádí záběr 42 centimetrů, nejspíš však půjde o rozsah strunové hlavy. Počítáme, že nůž bude mít záběr okolo standardních 25 centimetrů. Z námi sledované výbavy přístroji nic nechybí, hmotnost 7,5 kilogramu je celkem průměrná.

Jestliže si chcete pořídit o třídu kvalitnější stroj s čtyřtaktním motorem a podobnými parametry výkonu, přečtěte si recenzi na křovinořez Dolmar MS 335.4U.

 

Další recenze

Kompletní porovnání