Recenze a porovnání MTD EB 1000 B | Arecenze.cz
Menu

Recenze a porovnání MTD EB 1000 B

81,7 % Celkové hodnocení

v kategorii Elektrické křovinořezy

Klady

  • Dobrá cena
  • Vyšší otáčky
  • Přívětivá hmotnost

Zápory

  • Parametry sečení spíše průměrné
  • Užší záběr nože
3 200 Kč Orientační cena

Základní parametry

Křovinořez MTD EB 1000 B patří mezi základní modely s elektrickým pohonem. Má v sobě elektromotor, který zapojíte do běžné 230V elektrické sítě. Samozřejmě je s tímto faktem spojené také elektrické startování.

Tento zahradní pomocník má celkem nadprůměrných 8 000 otáček za minutu. Jeho výkon 1 kW je pak v rámci kategorie elektrických křovinořezů poměrně standardní (duben 2021).

Parametr Tento produkt
Výrobce

MTD

Výkon (kW)

1 kW

Počet otáček (ot./min)

8 000

Specifikace pohonné jednotky

Elektrický motor, 230 V, 50 Hz

Startování

Elektrické

Parametry sekání a příslušenství

Křovinořez má trojzubý nůž, který pracuje v záběru 23 cm, což není moc oslnivá hodnota. Pokud hledáte větší záběr, bude lepší se poohlédnout jinde. Celková hmotnost okolo 5,5 kilogramů je v rámci elektrických modelů celkem běžná. Hřídel je vyrobená z kovu a je osazená madlem (rukojeť ve tvaru D). V příslušenství najdete také praktický ramenní popruh. Stejně jako je tomu v drtivé většině křovinořezů, i u tohoto modelu můžete vyměnit nožovou hlavu za strunovou a použít přístroj jako vyžínač.

Parametr Tento produkt
Hmotnost (kg)

5,5

Držadlo

D-uchycení (madlo)

Materiál hřídele

Kov

Popruh

Ano

Využití se strunovou hlavou

Ano

Hladina vibrací na levé rukojeti

3,65

Hladina vibrací na pravé rukojeti

3,65

Závěr

S nákupem křovinořezu MTD EB 1000 B získáte celkem standardní elektrický model za slušnou cenu. Co se týče hlavních charakteristik, křovinořez disponuje trojzubým nožem se záběrem 23 cm, otáčky motoru dosahují počtu 8 000 za minutu a maximální výkon se rovná 1 kW. Startování je samozřejmě elektrické, hřídel je z kovu a celkově přístroj váží okolo 5,5 kg. S nošením takového závažím vám ale vypomůže ramenní popruh. Tento křovinořez jde samozřejmě také přebudovat na strunovou sekačku.

Pokud trváte na elektrické variantě křovinořezu, ale požadujete trochu silnější stroj s lepšími parametry, doporučujeme pročíst recenzi na Ryobi RBC 1226.

3 200 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: MTD EB 1000 B | Hodnocení: 81,7 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub má v naší redakci na starosti převážně technologie. Křovinořezy patří mezi jeho novější témata, vzhledem k osobním zkušenostem při jejich používání a dobrému nastudování problematiky vám však bez problémů vysvětlí například rozdíl mezi vyžínacím nožem a žacími listy. Kromě zahradního náčiní se věnuje také televizím, fotoaparátům a jiné elektronice.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze MTD EB 1000 B

MTD EB 1000 B

3 200 Kč Orientační cena