Menu

Recenze a porovnání MTD EB 1000 B

81,7 % Celkové hodnocení

v kategorii Elektrické křovinořezy

Klady

  • Dobrá cena
  • Vyšší otáčky
  • Přívětivá hmotnost

Zápory

  • Parametry sečení spíše průměrné
  • Užší záběr nože
3 200 Kč Orientační cena

Základní parametry

Křovinořez MTD EB 1000 B patří mezi základní modely s elektrickým pohonem. Má v sobě elektromotor, který zapojíte do běžné 230V elektrické sítě. Samozřejmě je s tímto faktem spojené také elektrické startování.

Tento zahradní pomocník má celkem nadprůměrných 8 000 otáček za minutu. Jeho výkon 1 kW je pak v rámci kategorie elektrických křovinořezů poměrně standardní (duben 2021).

Parametr Tento produkt
Výrobce

MTD

Výkon (kW)

1 kW

Počet otáček (ot./min)

8 000

Specifikace pohonné jednotky

Elektrický motor, 230 V, 50 Hz

Startování

Elektrické

Parametry sekání a příslušenství

Křovinořez má trojzubý nůž, který pracuje v záběru 23 cm, což není moc oslnivá hodnota. Pokud hledáte větší záběr, bude lepší se poohlédnout jinde. Celková hmotnost okolo 5,5 kilogramů je v rámci elektrických modelů celkem běžná. Hřídel je vyrobená z kovu a je osazená madlem (rukojeť ve tvaru D). V příslušenství najdete také praktický ramenní popruh. Stejně jako je tomu v drtivé většině křovinořezů, i u tohoto modelu můžete vyměnit nožovou hlavu za strunovou a použít přístroj jako vyžínač.

Parametr Tento produkt
Hmotnost (kg)

5,5

Držadlo

D-uchycení (madlo)

Materiál hřídele

Kov

Popruh

Ano

Využití se strunovou hlavou

Ano

Hladina vibrací na levé rukojeti

3,65

Hladina vibrací na pravé rukojeti

3,65

Závěr

S nákupem křovinořezu MTD EB 1000 B získáte celkem standardní elektrický model za slušnou cenu. Co se týče hlavních charakteristik, křovinořez disponuje trojzubým nožem se záběrem 23 cm, otáčky motoru dosahují počtu 8 000 za minutu a maximální výkon se rovná 1 kW. Startování je samozřejmě elektrické, hřídel je z kovu a celkově přístroj váží okolo 5,5 kg. S nošením takového závažím vám ale vypomůže ramenní popruh. Tento křovinořez jde samozřejmě také přebudovat na strunovou sekačku.

Pokud trváte na elektrické variantě křovinořezu, ale požadujete trochu silnější stroj s lepšími parametry, doporučujeme pročíst recenzi na Ryobi RBC 1226.

3 200 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: MTD EB 1000 B | Hodnocení: 81,7 %
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je dlouholetý redaktor, který se zabývá srovnáváním produktů z nejrůznějších oblastí. Patří mezi ně i vybavení pro práce na zahradě. S tímto náčiním má navíc sám osobní zkušenosti, z nichž tedy rovněž vycházel. Právě u křovinořezů si přitom velmi dobře uvědomuje, že roli nehraje ani zdaleka pouze výkon, ale důležitý je rovněž komfort při práci, hmotnost nebo úroveň hluku, která může být dosti nepříjemná.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze MTD EB 1000 B

MTD EB 1000 B

3 200 Kč Orientační cena