Recenze a porovnání Riwall Pro Reb 1023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a porovnání Riwall Pro Reb 1023

Klady

  • Nízká cena
  • Nízká hmotnost

Zápory

  • Užší záběr nože
  • Některé spíše průměrné parametry
2 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Mezi elektrickými křovinořezy má model Riwall Pro Reb 1023 slušný poměr ceny a výkonu. Je poměrně levný a výkon elektromotoru je 1 kW, zvládne navíc slušných 7 500 otáček za minutu. Jedná se o elektricky napájený přístroj, proto je jeho zásadní nevýhodou nutnost neustálého zapojení do sítě. Proto se příliš nedá využít na rozlehlých plochách, uživatel by potřeboval velké množství prodlužovacích kabelů. Obecně jsou elektrické křovinořezy vhodné spíše pro menší zahrady a sekání v okolí domu. Startér je samozřejmě elektrický.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Riwall

Výkon (kW)

1 kW

Počet otáček (ot./min)

7 500

Specifikace pohonné jednotky

Elektrický motor, 230 V

Startování

Elektrické

Parametry sekání a příslušenství

Záběr nože tohoto křovinořezu je 23 centimetrů, což je spíše spodní hranice běžných hodnot. Z analýzy trhu je však jasné, že se křovinořezy v tomto parametru příliš neliší. Pohybují se od 23 do 27 centimetrů. Navíc se nejedná o zahradní pomocníky, kde by byla velikost záběru rozhodující. Tento model je osazený čtyřzubým nožem, vedle zavěšení za ramenní popruh se ovládá pomocí D-rukojeti ve tvaru madla, což je u elektrických křovinořezů běžná varianta. Někteří uživatelé ale dávají přednost spíše řídítkové variantě. I tento přístroj nabízí možnost výměny nože za strunovou hlavici. Hmotnost je velmi slušná, zatíží vás pouze 5,5 kilogramy.

Parametr Tento produkt
Hmotnost (kg)

5,5

Držadlo

D-uchycení (madlo)

Materiál hřídele

Kov

Popruh

Ano

Využití se strunovou hlavou

Ano

Závěr

Křovinořez Riwall Pro Reb 1023 je kvalitní zahradní pomocník, který sází na dobrý poměr ceny a výkonu. Elektromotor zvládne až 1 kW výkonu a to při počtu 7 500 otáček, což na běžné sekání na zahradě postačuje. Kvůli menšímu čtyřzubému noži je záběr sečení jen 23 centimetrů. Jde o nižší hodnotu v našem srovnání, avšak křovinořezy jsou si napříč kategoriemi v tomto parametru velmi vyrovnané. Ve výbavě najdete ramenní popruh, se strojem manipulujete pomocí D-rukojeti ve tvaru madla. Křovinořez váží pouze 5,5 kilogramu, což usnadní práci zejména starším lidem.

Pokud vám nevadí vyšší váha a sháníte hlavně co nejvýkonnější křovinořez, budete muset zabrousit do kategorie benzínových. Doporučit vám můžeme například model VeGA BC 520 Pro.

2 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Riwall Pro Reb 1023
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub má v naší redakci na starosti převážně technologie. Křovinořezy patří mezi jeho novější témata, vzhledem k osobním zkušenostem při jejich používání a dobrému nastudování problematiky vám však bez problémů vysvětlí například rozdíl mezi vyžínacím nožem a žacími listy. Kromě zahradního náčiní se věnuje také televizím, fotoaparátům a jiné elektronice.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den,
po stranách strunové hlavy budou dva mechanické zámky. Ty zmáčkněte a sejměte víko. Nyní můžete namotat strunu. Po jejím namotání víko umístěte na původní místo. Ujistěte se před zahájením činnosti, že vám křovinořez v průběhu výměny nenastartuje. Pokud jste proces nikdy nevykonával, doporučuji se podívat na YouTube.

Jakub Gulec, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Riwall Pro Reb 1023

Riwall Pro Reb 1023

2 000 Kč Orientační cena