Recenze a porovnání Stiga SBC 80 D AE | Arecenze.cz
Menu

Recenze a porovnání Stiga SBC 80 D AE

Klady

  • Kvalitní zpracování
  • Slušná šířka záběru
  • Nízká hmotnost

Zápory

  • Papírově nižší výkon a otáčky
  • Vyšší cena
7 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Akumulátorové křovinořezy většinou nenabízejí velký výkon a ani model Stiga SBC 80 D AE není výjimkou. Zvládne 5 600 otáček za minutu a 0,3 kW výkonu. Ve srovnání s elektrickými nebo dokonce benzínovými křovinořezy se jedná o nízké hodnoty. Tento zahradní pomocník se tak hodí spíše na dosekávání trávy, na hrubší kmeny keřů bychom jej nedoporučili. Startér je samozřejmě elektrický, pohon zajišťuje motor s Li-ion baterií a napětím 80 V. Baterie ani nabíječka nejsou v obsahu balení křovinořezu, musíte si je dokoupit.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Stiga

Výkon (kW)

0,33 kW

Počet otáček (ot./min)

5 600

Specifikace pohonné jednotky

Bateriově poháněný elektromotor, 80 V, 5 Ah, baterie Li-ion

Startování

Elektrické

Parametry sekání a příslušenství

Záběr sečení není vůbec špatný a dosahuje téměř 26 centimetrů. Stroj značky Stiga je osazený čtyřzubým nožem, v balení je dodáván také s popruhem. Výhodou je rukojeť ve tvaru řídítek a také poměrně běžná možnost použití strunové hlavy. Hmotnost přístroje je celkem nízká 5,2 kilogramu, pokud ovšem připočítáme baterii, vyšplhá se celková váha na 7,5 kilogramu, což může být negativně vnímáno hlavně v případě, že s křovinořezem bude zacházet slabší jedinec.

Parametr Tento produkt
Hmotnost (kg)

5,2

Držadlo

Řídítka

Materiál hřídele

Kov

Popruh

Ano

Využití se strunovou hlavou

Ano

Závěr

Křovinořez Stiga SBC 80 D AE funguje na akumulátorový pohon, i proto je nutné počítat se spíše nižším výkonem 0,3 kW. Ani počet 5 600 otáček za minutu není nijak závratný. Hlavní výhodou tohoto přístroje je samozřejmě fakt, že jej můžete vzít kamkoliv s sebou a nemusíte se starat o benzín ani připojení do sítě. Baterie je v tomto případě lithium-iontová, myslete však na to, že si ji budete muset společně s nabíječkou zakoupit zvlášť. Záběr sečení čtyřzubým nožem je celkem slušný 25,5 centimetrů, potěší také rukojeť ve tvaru řídítek. Hmotnost samotného přístroje je celkem přívětivá 5,2 kilogramu, s baterií váží přes 7 kilogramů.

Pokud hledáte opravdu výkonný křovinořez, který je vhodný i pro sekání hrubých kmenů keřů, musíte se orientovat spíše na benzínové zahradní pomocníky. Za kvalitní považujeme například model Dolmar MS 335.4U.

7 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Stiga SBC 80 D AE
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub má v naší redakci na starosti převážně technologie. Křovinořezy patří mezi jeho novější témata, vzhledem k osobním zkušenostem při jejich používání a dobrému nastudování problematiky vám však bez problémů vysvětlí například rozdíl mezi vyžínacím nožem a žacími listy. Kromě zahradního náčiní se věnuje také televizím, fotoaparátům a jiné elektronice.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Stiga SBC 80 D AE

Stiga SBC 80 D AE

7 000 Kč Orientační cena