Menu

Recenze a porovnání Stiga SBC 80 D AE

Doporučujeme Při nákupu v kategorii akumulátorových křovinořezů

Datum doporučení: Květen 2019

  • Kvalitní zpracování
  • Slušná šířka záběru
  • Nízká hmotnost
  • Papírově nižší výkon a otáčky
  • Vyšší cena
7 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Akumulátorové křovinořezy většinou nenabízejí velký výkon a ani model Stiga SBC 80 D AE není výjimkou. Zvládne 5 600 otáček za minutu a 0,3 kW výkonu. Ve srovnání s elektrickými nebo dokonce benzínovými křovinořezy se jedná o nízké hodnoty. Tento zahradní pomocník se tak hodí spíše na dosekávání trávy, na hrubší kmeny keřů bychom jej nedoporučili. Startér je samozřejmě elektrický, pohon zajišťuje motor s Li-ion baterií a napětím 80 V. Baterie ani nabíječka nejsou v obsahu balení křovinořezu, musíte si je dokoupit.

Parametr Tento produkt
Výrobce Stiga
Výkon (kW,HP) 0,33 kW
Počet otáček (ot./min) 5600
Specifikace pohonné jednotky Bateriově poháněný elektromotor, 80 V, 5 Ah, baterie Li-ion
Startování Elektrické

Parametry sekání a příslušenství

Záběr sečení není vůbec špatný a dosahuje téměř 26 centimetrů. Stroj značky Stiga je osazený čtyřzubým nožem, v balení je dodáván také s popruhem. Výhodou je rukojeť ve tvaru řidítek a také poměrně běžná možnost použití strunové hlavy. Hmotnost přístroje je celkem nízká 5,2 kilogramu, pokud ovšem připočítáme baterii, vyšplhá se celková váha na 7,5 kilogramu, což může být negativně vnímáno hlavně v případě, že s křovinořezem bude zacházet slabší jedinec.

Parametr Tento produkt
Záběr nože (cm) 25,5
Typ žacího nože Čtyřzubý
Hmotnost (kg) 5,2
Držadlo Řidítka
Materiál hřídele Kov
Popruh Ano
Využití se strunovou hlavou Ano

Závěr

Křovinořez Stiga SBC 80 D AE funguje na akumulátorový pohon, i proto je nutné počítat se spíše nižším výkonem 0,3 kW. Ani počet 5 600 otáček za minutu není nijak závratný. Hlavní výhodou tohoto přístroje je samozřejmě fakt, že jej můžete vzít kamkoliv s sebou a nemusíte se starat o benzín ani připojení do sítě. Baterie je v tomto případě lithium-iontová, myslete však na to, že si ji budete muset společně s nabíječkou zakoupit zvlášť. Záběr sečení čtyřzubým nožem je celkem slušný 25,5 centimetrů, potěší také rukojeť ve tvaru řidítek. Hmotnost samotného přístroje je celkem přívětivá 5,2 kilogramu, s baterií váží přes 7 kilogramů.

Pokud hledáte opravdu výkonný křovinořez, který je vhodný i pro sekání hrubých kmenů keřů, musíte se orientovat spíše na benzínové zahradní pomocníky. Za kvalitní považujeme například model Dolmar MS 335.4U.

7 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Stiga SBC 80 D AE

Stiga SBC 80 D AE

7 000 Kč Orientační cena